زندکی نامه اعضاى مشرانوجرگه – والی ولایت غزنى

ghzni1زندکی نامه  اعضاى مشرانوجرگه – و والی ولايت غزنى

۱۷-محمدامين احمدى:

سناتور انتخابی
محمد امين احمدى فرزند سيداحمد در سال ١٣٣٨ خورشيدى، در قریه گرماب جرغی ولسوالى ناور ولايت غزنى متولد گرديده است. وى اکنون در شهر غزنى سکونت دارد و به مشرانوجرگه از ولايت غزنى راه يافته است. وى تعليمات دينى دارد و قبلاً عضويت حزب وحدت اسلام را داشته است. وى، به حيث مدرس مدرسه علميۀ ولى، و در زمان جهاد عضو کميسيون قضاى محلى بوده است.
شماره  تماس : ٠٧٩٣٢٥١٦٢

۱۸- بخت بى بى رحيمى:
سناتور انتخابی
بخت بى بى رحيمى دختر حاجى رحيم داد، در سال ١٣٤٣ خورشيدى، در قریه نوغی ولسوالى اندر ولايت غزنى متولد شده است. وى، اکنون در کابل سکونت دارد و به مشرانوجرگه از ولايت غزنى راه يافته است. رحيمى از طب متوسط کابل فارغ گرديده و قبلاً در شفاخانه ملکى غزنى وظيفه داشته است. وى همچنان به حيث عضو شوراى ولايتى غزنى ايفاى وظيفه کرده است.

شماره تماس :     ٠٧٠٠١٦٤٤٠٧

 

زندگينامه والى غزنى موسى خان اکبرزاده

موسى خان اکبرزاده فرزند حاجى اکبر، در سال ١٣٣٧خورشيدى در ولسوالى سيدکرم ولايت پکتيا به دنيا آمد. تعليمات ابتدايى خويش را در مکتب مچلغو و غړک اين ولسوالى انجام داد.
وى در سال ١٩٧٩ميلادى، از مکتب حربى فارغ و تحصيلات خود را تا درجۀ ليسانس در پوهنتون جواهر لعل نهرو درسال ١٩٨٠ ميلادى ادامه داد، و بعداً تعليمات نظامى يکساله را در اندين ملترى اکادمى (IMA) هند حاصل کرد.
اکبرزاده تا سال ١٩٨٤ ميلادى، در پوهنتون حربى حضرت على، استاد علوم نظامى بود. در سال ١٩٩٢ ميلادى مسوول روابط خارجى بخش نظامى حزب اتحاد اسلامى بود. درسال ١٩٩٥جنرال قونسل در پشاور، درسال ١٩٩٦ميلادى سرپرست سفارت در عربستان سعودى و از ٢٠٠١ تا ٢٠٠٥ به حيث رييس موسسه انکشافى و بازسازى زراعتى اکبرزاده، ايفاى وظيفه کرده و همچنان، از سال ٢٠٠٢ تا ٢٠٠٩ رييس شرکت ساختمانى و تجارتى بود.
وى علاوه بر زبان مادرى پشتو، به زبان هاى درى، انگليسى، عربى و اردو نيز تکلم کرده ميتواند. وى عضويت حزب اتحاد اسلامى را که اکنون به نام (دعوت اسلامى) ياد ميشود نيز دارد.

 پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*