کتاب های آموزش احکام، عقاید ،اخلاق و رفتار اجتماعی، در کابل از چاپ خارج شد.

JeldAkhlaqکتاب آموزش احکام، آموزش عقاید و آموزش اخلاق و رفتار اجتماعی، نوشته محمد جواد برهانی، در کابل از چاپ خارج شد.

اين سه کتاب براي رده سني  نوجوانان و عموم مردم که داراي سواد ابتدايي است در نظر گرفته شده است، و تلاش شده است تا سطح فهم اين گروه سني در نظر گرفته شده و به زبان ساده براي دوره ابتدايي و متوسطه افغانستاني نوشته شود.

  1. روش کار نگارنده در هر سه کتاب اين گونه  بود که بار اول تلاش مي شد مطالب  هر درس تهيه شود و بعد براي ساده کردن آن اقدام و اصطلاحات متناسب با فرهنگ افغانستان جستجو مي شد و سرانجام هر درس توسط احمد رضا متعلم صنف هفت و فاطمه متعلم صنف پنج با نظارت نگارنده خوانده مي شدند و هر کلمه و جمله که مفهوم نبود، تبديل به کلمات و بيان ساده تر در حد فهم آنها مي گرديد.JeldAhkam
  2. مهمترین ویژگی کتاب آموزش احکام این است که هر درس دارای یک داستان کوچک است و مجموعا سی و چهار داستان در کتاب آمده است که در نوع خود بی نظیر و ابتکاری است.
  3. مهمترین ویژگی کتاب آموزش عقاید این است که تقریبا در هر درس ایستادگاه فکر آمده است که با سوالات ساده خواننده را با فکر کردن وا می دارد.
  4. قابل یادآوری است که مجموعا سه کتاب با تیراژ 15 هزار نسخه در کابل در خزان سال 1393 چاپ شده و در اختیار مراکز فرهنگی و دینی قرار داده شده و می شود.
  5. کتاب های مذکور با حمایت دفتر آیت الله العظمی فیاض واحد قم تهیه و چاپ شده است.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*