««مسافر شهر آفتاب!»»

 

««مسافر شهر آفتاب!»»

******

هرساله در دومین دهه از دومین ماه بهار گلریز، با افتتاح «نمایشگاه بین المللی کتاب» در شهر تهران، «بهار دل انگیز کتاب» نیز شکوفان میگردد. بهار خجسته کتاب امسال، با آغاز « سی اومین» سال از عمر پربرکت خود اش، در «جایگاه خورشید» و در «شهر آفتاب» به شکوفه نشسته است.IMG_20170510_191041

امسال با آغاز کار نمایشگاه، همچون سالهای گذشته، تب دیدار «یار مهربان» دیگر باره به جانم افتاد! با وجود احتمال قیمت های بالا، تب و تاب این دیدار از ذهن و دلم پاک نشد که نشد! با خود گفتم: می ارزد که یک روز «مسافر شهر آفتاب» شوم و جایگاه جدید این گنجینه پربهأ را از نزدیک به تماشا نشینم. در دیگر سو؛ با دل پر تب و تاب نیز «نجوا» نمودم که اگر «جیب» را توان خرید نباشد  که نیست؛ تنها برای تازگی دیدار و «چشم چرانی» از آن «یار» هم که شده، باز به زحمت اش می ارزد!

******IMG_20170510_191111

سه شنبه صبح زود با شور و شوق تمام عازم دیدار «یار» و تماشایی جایگاه تازه اش شدم؛ خوشبختانه جایگاه جدید(شهر آفتاب) درست در انتهایی اتوبان قم- تهران و در فاصله کوتاه در کنار عوارضی اتوبان، با ساختار زیبا، جالب و جذاب خویش، خودنمایی میکند و هر دم عاشقان «یار مهربان» را، برای ملاقات به سوی خود می خواند! نزدیکی نمایشگاه به اتوبان قم و تهران، خوشبختانه دسترسی به نمایشگاه را بسی سهل و ساده نموده است.

******IMG_20170509_110413

«شهر آفتاب» با نقشه و طراحی عالی؛ خیابان های پر از درخت و گل و گیاه؛ باغنمایی ایرانی دل انگیز در میانه این شهر رؤیایی؛ امکانات رفاهی خوب؛ وسایل حمل و نقل منظم؛ هوایی بسیار دلپذیر و… فضایی روح نوازی ایجاد نموده که این جایگاه  جدید را نسبت به مکان های پیشین نمایشگاه، کاملا متمایز و ممتاز نموده است. گرچه قیمت های بالایی کنونی کتاب با جیب های خالی سازگاری چندانی نداشته و گویا  همین قیمت های نجومی؛ اندک، اندک دارد این «یار مهربان» دیروز را به «یار نامهربان» فردا تبدیل میکند!IMG_20170509_111428

بااین وجود؛ میشه گفت: دیدار با «یار مهربان» و جایگاه تازه اش، حتی با جیب های خالی نیز خالی  از لطف نبوده و می ارزد که آدمی یک روز را بدان اختصاس داده و «مسافر شهر آفتاب» گردد.

******

م، خرّمی
20/2/96IMG_20170509_111839پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*