موسسه فرهنگی خدماتی فانوس افتتاح شد.

موسسه فرهنگی خدماتی فانوس افتتاح شد.Screenshot_۲۰۱۸۰۶۲۴-۱۰۳۲۴۹_1
۱. موسسه فانوس به همت خیر محترم آقای عظیم احمدی با مساحت ۵۵۰ متر و بنا ۲۳۰۰ متر مربع در شش طبقه در سال ۱۳۹۷ رسما افتتاح شد.
۲. موسسه مذکور در افغانستان و استرالیا بصورت قانونی نمبر جواز گرفته و ثبت شده است.
۳. هدف موسسه دو امر خدمت رسانی و فعالیت های فرهنگی و بخصوص پژوهش و توجه به تحقیقات است.
۴. مراسم افتتاح موسسه در تاریخ اول سرطان ۱۳۹۷ در تالار موسسه فانوس در کابل با حضور شخصیت های مختلف علمی، سیاسی، نمایندگان دفاتر مراجع و فعالان فرهنگی برگزار گردید و با برنامه های متنوع ادامه یافت.
۵. بعد از تلاوت نوای وحی توسط قاری محترم محمد حسین احمدی و پخش سرود ملی استاد محمد جواد برهانی ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان در مورد عوامل رشد و پیشرفت سخنرانی کرد. ایشان در بخش دیگر از سخنانش به مورد اهداف موسسه، داشتن هدف و استراتژی معین جهت رسیدن به هدف، تلاش و استفاده از فرصت اشاره کرد.
۶. سخنران بعدی مراسم افتتاح موسسه وکیل محترم پارلمان آقای محمد علی علیزاده بود که ضمن خیر مقدم به مهمانان از خانواده، برادران احمدی و مادر برادران احمدی تقدیر و تشکر کرد. ایشان در بخش دیگر از صحبت های خود درباره انتخابات اشاره کرد و از شایسته سالاری حمایت کرد.
۷. شاه گل رضای وکیل پارلمان سخنران بعدی مراسم بود که به خدمت گزاری، تعاون و دیگر یاری اشاره کرد و در شرایط کنونی تاسیس اینگونه موسسات را لازم دانست. وی همچنین به خاطر فساد حاکم در کشور کمک های انبوه خارجی را در افغانستان ناکارامد و برباد رفته خواند.
۸. محترم عبدالعظیم احمدی موسس و بانی ساختمان موسسه فانوس سخنران دیگری مراسم افتتاح موسسه بود که ضمن گزارش از روند کار و خیر مقدم مهمانان به کار دسته جمعی، تکثیر الگو، فراهم نمودن فرصت تحقیق و آموزش برای عموم مردم افغانستان اشاره کرد.
۹. احمد بهزاد سخنران بعدی مراسم افتتاح موسسه بود که خدمات موسسه و آقای احمدی را در منطقه ستود و بیان داشت که هر شخص اگر به اندازه توان خود در این کشور خدمت کند قطعا وضعیت کشور دگرگون خواهد شد.
۱۰ مراسم افتتاح چند میان برنامه نیز داشت که ترانه مسعوده حیدری، شعر عبدالخالق همت که درباره موسسه سروده بود و شعر فاطمه رضایی که در مدح موسس و بانی سروده شده بود و سخن دانشجو که توسط خان بابایی رئیس انجمن طلوع اندیشه به خوانش گرفته شد از جمله آنها بود.
۱۱. در بخش دیگر برنامه، مردم با تقدیم تابلوی شهید مزاری به مادر عظیم احمدی از خانواده وی بابت خدمات ارزنده اش تقدیر کرد. تندیس، چپن، لوح تقدیر، نقاشی، کتاب و گل هدایای دیگری بود که به آقای احمدی به پاس خدماتش تقدیم شد.
۱۲.پایان بخش برنامه دعای اختتامیه توسط آیت الله واعظ زاده بهسودی بود.
۱۳. در حاشیه برنامه خانم ترانه محمدی نقاش معلول کشور در جایگاه حضور یافت و به مردم امید بخشیده آرزوی موفقیت برای همه نمود.
۱۴. ساختمان موسسه با مساحت ۵۵۰ متر در شش طبقه با بناء ۲۳۰۰ متر ساخته شده است که دو طبقه آن که جمعا دارای ۲۸ اتاق میباشد برای خوابگاه محصلان در نظر گرفته شده است و دو طبقه دیگر آن که جمعا دارای ۱۴ مدرس است برای آموزش، تحقیق و ترجمه اختصاص داده شده است.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*