#جنبش‌روشنایی‌‌در‌بستر‌مرگ!(۱)

#جنبش‌روشنایی‌‌در‌بستر‌مرگ!(۱)FB_IMG_1557135302135
…………………………….
من یکی از طرفداران سرسخت جنبش روشنایی بودم و هستم و تمام امیدم این بود که این جنبش که در راس آن اکثراً آدمهای با احساس، با درک و درد آشنایی مردم ما قرار دارد میتواند کشتی بشکسته ی مردم ما را به ساحل نجات سوق دهد.
پس از ۲۰ عقرب ۱۳۹۴ ساختارهای کهنه و فرسوده قدیمی ازهم گسیخت و اعتبار و وجهه مردمی خویش را از دست داد.
جنبش تبسم گرچند توسط شیخ پهلوان بلامعطل سرکوب شد اما توانست زمینه شکلگیری جنبش روشنایی را فراهم سازد. جنبش روشنایی امید و نوید زیادی را برای مردم ما خلق کرد اما بدبختانه دیری نپائید که دستان مغرض و ناپاک از هرسو برای تخریب و از همپاشی آن دراز شد، آنهم نمی توانست صدمه زیادی را بر پیکره ی آن وارد نماید تا زمانی که از درون تنشها و اختلافها کم کم بیشتر و بیشتر شد، که علت اساسی تنشها و اختلافهای درونی را در عدم همدیگر پزیری، از خودگذری، خودبینی ها، خودخواهی ها، عدم مسئولیت پذیری در قبال مردم و خون ۸۶ جوان برومند و نخبه ما میتوان یافت، که در این رابطه هرکس بنحوی مسئولیت را بدوش دیگری می اندازد و خود را تبرئه میکند، اما من و همه ی مردم، تمامی کسانی را که در شورای عالی مردمی جنبش روشنایی حضور داشتند/ دارند مقصر می‌دانیم، بدون شک همه در تمام خوبیها و بدیها باهم شریکند. اکنون که در حساس ترین برهه ی از زمان قرار داریم که از یک سو گفتگوهای صلح جریان دارد، از سوی دیگر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو است و از سوی دیگر هم هزاره ها در بدترین شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار دارد اما هیچ ساختاری مطمئن و پاسخگویی وجود ندارد که بتواند اوضاع و بحران موجود را مدیریت نماید، این سخت ترین شرایط برای مردم ماست. همانگونه که تیکه داران قومی حزب وحدت را بخاطر منافع شخصی خویش چندین پارچه کردند، اینها نیز (سران جنبش روشنایی) به تبعیت دقیق از رفتار و کردار آنها می‌خواهند جنبش روشنایی را برای منافع شخصی خویش به گروگان بگیرند، اگر موارد اختلافی وجود داشت که نمی توانستید بر سر آن کنار بیایید، راه حلهای زیادی وجود داشت؛ به آرای مردم مراجعه می‌کردید که از طروق مختلف ممکن بود، گفتمان علمی و تحلیلی را برگذار میکردید، با اساتید دانشگاه و نخبه های علمی و سیاسی مشورت میکردید و آنها را برای داوری فرا می خواندید. اما شما بیش از یک سال بر سر و کله همدیگر زدید بدون اینکه کسی را در جریان گذاشته باشید.

هنوز زود است میشود جبران کرد، فقط کمی بخود بیایید و جنبش روشنایی را ملکیت شخصی خویش ندانید و امثال شیوخ منسوخ با سرنوشت مردم بازی نکنید. هرچه زودتر اساتید دانشگاه و نخبه های علمی و سیاسی را فرا بخوانید و در بحث، گفتگو و مشورت با آنها تصمیم مقتضی را برای آینده مردم ما اتخاذ نمایید.
وگرنه جنبش روشنایی خواهد مرد و شما سرافکنده و شرمسار تاریخ خواهید شد.
#جنبش‌تبسم
#جنبش‌روشنایی
#علیه‌تبعیض

علی حکیمی سلطانی

نوت :

دقیقا ، همه اختلاف ها هم به نظر من بر سری ساختار مند شدن است . چون ساختار محدودیت های برای همه اعضا وضع می کند بسیاری با این محدودیت ها سازگاری ندارد . از طرفی مشکل دیگر ساختار این است پست ها زمان مکان برایش تعریف شده واین تعریف به مزاق کسانی که مادام العمر خواب ان پست ها را می بینند ناخوشایند است . ناچار یک عده ای را به شگرد های مختلف اطراف خود جمع کرده واین شعار به دهنش انداخته که جنبش ساختار نمی خواهد رهبر می خواهد .

بقیه می گوید پس ما چه ?!!!

گور پدر انهایی که جان داده اند وانهایی مجروح شده اند ، من با دوست عزیز با طرح گفتمان در باره ساختار جنبش موافقم ، این گفتمان هرچه بیشتر مطرح گردد نیات افراد ها هم بیشتر مشخص می شود .پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*