#جنبش‌روشنایی‌‌در‌بستر‌مرگ! (۳)

#جنبش‌روشنایی‌‌در‌بستر‌مرگ! (۳)FB_IMG_1557253025921
………………………..
از عمده ترین علتهای ظاهری دو دستگی شورای عالی مردمی دو موضوع به نظر می رسد؛ (علت های ظاهری که میگویم دلیلش این است که علت های زیادی دیگری هم ممکن وجود داشته باشد، مثلاً خودخواهی، تکبر، بدبینی ها و …) یکی موضوع ساختارمندی جنبش روشنایی و دیگری خورده حساب و کتاب… است. البته حساب و کتاب ها هرچه باشد زیاد جدی نمی تواند باشد چون جنبش روشنایی که خیلی زیاد درآمد کرده باشد یک میلیون دالر که این مبلغ بسیار ناچیزی است، اگر از آن زیاد هم اختلاس شده باشد ۵۰ هزار . این مبلغ به جنجال و هیاهو و جنگش نمی ارزد.
اما بحث اصلی و مهم، ساختارمند شدن جنبش روشنایی است که این موضوع از نظر من بسیار اهمیت دارد و قابل تامل است.
تا جایی که من شنیده ام در داخل شورای عالی مردمی در این زمینه دو دیدگاه وجود داشته، موافق و مخالف. عده ای می‌گویند که جنبش روشنایی باید ساختارمند شود و دارای تشکیلات منظم، مقید و پاسخگو باشد و اساسنامه مدون جامع که در آن تمام صلاحیتها، لوایح، محدوده و چهار چوکات وظایف و مسئولیت های افراد مشخص و معین شده باشد، داشته باشد.
عده ی دیگری میگویند نیاز نیست جنبش روشنایی ساختارمند شود به همین منوال ادامه یابد بهتر است.
اگر جدی ترین موضوعِ اختلافی ساختارمندی جنبش باشد، بطور حتمی لازم است که روی چگونگی و ضرورت و عدم ضرورت آن گفتمان علمی و میزگرد های مشورتی با اساتید بی طرف، خبره و با تجربه صورت گیرد.
اگر چنان نشود یعنی طرف سومی نباشد که دیدگاه های طرفین را شنیده و قضاوت نماید این مشکل قابل حل نیست و اگر راست است که مشکل همین است، بناً این یگانه راه است. وگرنه این بهانه است و مشکل جای دیگر است ما نمی‌دانیم. تنها می‌توانیم بگوییم که خداوند هدایت تان کند و الفاتحه.

علی حکیمی سلطانی

نوت :

دقیقا ، همه اختلاف ها هم به نظر من بر سری ساختار مند شدن است . چون ساختار محدودیت های برای همه اعضا وضع می کند بسیاری با این محدودیت ها سازگاری ندارد . از طرفی مشکل دیگر ساختار این است پست ها زمان مکان برایش تعریف شده واین تعریف به مزاق کسانی که مادام العمر خواب ان پست ها را می بینند ناخوشایند است . ناچار یک عده ای را به شگرد های مختلف اطراف خود جمع کرده واین شعار به دهنش انداخته که جنبش ساختار نمی خواهد رهبر می خواهد .

بقیه می گوید پس ما چه ?!!!

گور پدر انهایی که جان داده اند وانهایی مجروح شده اند ، من با دوست عزیز با طرح گفتمان در باره ساختار جنبش موافقم ، این گفتمان هرچه بیشتر مطرح گردد نیات افراد ها هم بیشتر مشخص می شود .پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*