بمقام رئیس شورای جهانی هزاره جناب انجنیر اکرم گیزابی،

بمقام رئيس شوراي جهانی هزاره جناب انجنیر اکرم گیزابی،FB_IMG_1559855288133

باعرض سلام و احترام،

نخست می‌خواهم به اطلاع جنابعالی برسانم که این نامه کاملاً شخصی و مستقل است و ربط به دیگر اعضای شورا در بلژیک، ندارد. ثانیاً خدمت با سعادت یاد آور شوم که تعداد اعضای شورای جهانی هزاره در بلژیک به ده نفر می‌رسند که رئیس شورای کشوری شورا در این کشور اینجانب است و منشی آن جناب جنرال آصف گوهری و…..

در اینکه اعضای شورا در بلژیک افراد فعال، فداکار و پیشگام در انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی و… هستند، حتما در جریان هستید.

در جریان هستید که امروز و فردا چهارمین کنگره شورای جهانی هزاره در بلژیک تحتِ ریاست جنابعالی برگزار می‌شود.

در جریان هستید که برنامه ریزی های کنگره هذا را از میانِ ده نفر عضو همیشگی شورا در بلژیک، فعلاً فقط و فقط «دو نفر» و آنهم بدون در جریان گذاشتن بقیه ی اعضای شورا، برنامه ریزی نموده و پیش می‌برند. یعنی که شورا از اکتوبر ٢٠١۶، در دوران سلطنتِ سید حسن شیدایی معروف و مشهور به طاهر شاران از شورای جهانی آهسته آهسته تنزل یافت و بسوی شورای قول و قشلاق و دِه دئ رفت و بالاخره در دورانِ ریاستِ با فراستِ جنابعالی از دِ و دئ بازی سر از دایره اندوالی و خانوادگی کشید که هم اکنون فقط «دو اندوال» و دو اعضای ناز و ممتاز و رست راستین شورا در بروکسل، از شما و تمام نخبگان قوم و سروران هزاره های جهان پذیرایی می‌نمایند و دیگر اعضای شورا در بلژیک، همه نفهم و نا لایق هستند و دستمال کاغذی که آغا حسین تلاش در وقتِ ضرورت از آن استفاده نموده و در زباله دان اندازد و تمت بالخير!!!!

در جریان هستید که غیر از این دو شخص، بقیه ی افراد تا چند روز پیش، یعنی تا آنزمان که فقط «عده‌ای» از اعضای شورا نه «همه» در بلژیک دعوت نامه ای از سوی منشی شورا خانم ام البنين دریافت نکرده بودند، اصلاً در گمان آن نبودند که چنین یک حرکت «ماکیاولی» و مکارانه ی همچون «کودتای» ننگین و نا میمون ترکیه، در میان اعضای شورای جهانی هزاره در بلژیک هم اتفاق می افتد.

در جریان هستید که في الفور و بلا تاخیر جناب جنرال آصف گوهری منحیث منشی شورای کشوری از سوی اکثریت قاطع اعضای شورای جهانی هزاره در بلژیک نامه ای بنام شما در دفتر مرکزی شورای جهانی هزاره در بلژیک و نامه ای به آدرس منشی شورای جهانی هزاره خانم ام البنین نوشت و فرستاد که تفصیل آنرا در نامه سر گشاده که از سوی اعضای کشوری شورای جهانی هزاره در بلژیک به رشته ی تحریر در آمده است، می‌توانید ملاحظه نمایید.

آری رئيس محترم، نامه ها نوشته شده و به آدرس های فوق الذکر فرستاده شدند. اما دریغا، آن نامه های سربسته یکی پس از دیگری همچون قایقهای بیشماری که سالها در «مثلث برمودا» رفتند و غرق گشتند و مجلای لادرگ گردیدند. لا جواب ماندند….!!! یعنی هیج کسی از مخاطبان کرام حاضر نشد که بخود زحمت دهد و به نامه های یک جمع جوابی عنایت فرماید.

بالا تر از آن، جناب گیزابی گرامی، شما منحیث یک دانا و برنای قوم بخوبی میدانید که «اینگونه برخورد ها معنی دار است»!!! اجازت باشد، صریح‌ و عریان تر صحبت کنم. یعنی حتما، زیر کاسه نیم کاسه هست و در کفش‌های بزرگواران ریگ ها!!! و گرنه شما اگر پای اندوالی و معامله در میان نباشد چگونه اکثریت اعضا را گذاشته از دنبال دو نفر خود سر روان و دوان هستید؟

لذا، جناب گیزابی صاحب گرامی انجانب رضا واثق، توسط نامه هذا از شما جدا خواهش میکنیم که چهارمین کنگره شورای جهانی هزاره که با نادیده گرفتن تمام اعضای شورا در بلژیک، بنا است دائر شود و به دور از وهم و گمان فقط و فقط توسط دو «اندوال» برنامه ریزی شده است را بدون چون و چرا و بر وقت منحل نمایید که در حال حاضر از اینکه اوضاع در میان اعضای شورا در بلژیک وخیم است و باعث تشنج بیشتر در میان قومای بلژيک نگردد و هماهنگی و همدلی را در میان قوما برهم نزند، خواهشمندم که برگزاری کنگره را برای زمان و مکان دیگر در نظر بگیرید که نیکنامی شما و صلاح و فلاح قوم در حفظ هماهنگی قوما است تا برگزاری کنگره دو نفره!!!

ارادتمند شما
رضا واثق

***

شنیده بودم که ادم مومن ازیک سوراخ دو بار گزیده نمی شود . حال من ماندم این معما که مردم هزاره درهمین چند سال اخیر از یک سوراخ چند بار گزیده شده است .
1- یکبار در نفاق حزب وحدت وتقسیم حزب وحدت . که امروز بعنوان یک معضل در میان مردم هزاره مطرح است همه درمانده اند که این مشکل را به چه صورت حل کند ، هر روز هر کدام شان خود را مالک مردم خوانده ومردم پیش فروش می کنند که حتی اسامی تیکه داران را نیز کمایی کردند .
2- دوم نفاق شورایی جهانی هزاره که این قبل اتفاق افتاده وحالا بیشتر گند شان بالا زده است .
3- جنبش روشنایی وتبسم است چند نفر چند صباحی در چند جلسه انها شرکت کرده وحالا عده ای در کابل تحت عنوان پیش اهنگ وعده در تاشکند تحت عنوان پس اهنگ بد اهنگ ، تصمیم گرفته اند جنبش را در میان تقسیم نمایند .
حال با توجه با جمله که در اغاز یاد کردم مشکل در کجااست ?!!پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*