دیدار رئیس و شماری از اعضای شورای علمای ولسوالی جاغوری ولایت غزنی با معاون دوم رئیس جمهور

کار ولایت شدن جاغوری آنچه مربوط به مردم جاغوری و غزنی می شد، تکمیل شد.
چهار ماه در فضای مجازی کمپاین شد.
به تعقیب آن نمایندگان محترم مردم که با رئیس و اعضای شورای ولایتی غزنی در لویه جرگه مشورتی صلح به کابل تشریف آورده بودند با استاد دانش معاون رئیس جمهور دیدار و درخواست کتبی شانرا تقدیم نمودند و به ادامه آن بنده نیز با استاد دانش، آقای سعادتی، رئیس مجلس سنا و بزرگان و رهبران سیاسی دیدار ها و ملاقات هایی را انجام دادم و در ادامه هم هیاتی که تحت ریاست آقای صابری رئیس شورای علمای جاغوری با آقای رحیمی، آقای فصیحی زاده و آقای عالم زاده اعضای شورای علما به کابل تشریف آورده بودند نیز دیدار و ملاقات داشتم که خوشبختانه آنان نیز دیروز با استاد دانش دیدار و تومار حاوی درخواست و امضاء مردم ولایت غزنی در مورد ولایت شدن جاغوری را به ایشان تقدیم و خواهان ملاقات با رئیس جمهور شدند تا رئیس جمهور به وعده انتخاباتی اش جامه عمل بپوشاند و فرمان ولایت شدن جاغوری زیبا را صادر و کار عملی آن به زودترین وقت ممکن آغاز گردد.
حالا توپ در میدان استاد دانش است، امید است هرچه زودتر به این خواست دیرینه مردم شریف جاغوری و ولایت غزنی اقدام و خبر ولایت شدن جاغوری را به مردم بدهد.

مرتضی خرمی.

یاداشت پاین از دفتر معاونت دوم حناب لستاد دانش است.

دیدار رئیس و شماری از اعضای شورای علمای Screenshot_۲۰۲۰۰۹۳۰-۱۶۳۲۰۰_1ولسوالی جاغوری ولایت غزنی با معاون دوم رئیس جمهور
………………
سه شنبه،8 میزان 1399

رئیس و شماری از اعضای شورای علمای ولسوالی جاغوری ولایت غزنی قبل از ظهر امروز با استاد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور دیدار و گفتگو کردند.

دیدارکنندگان، دیدگاه های شورای علمای ولسوالی جاغوری را در خصوص مسایل عمومی کشور، پروسه صلح و ضرورت اتحاد و هماهنگی سیاسی در کشور با معاون دوم رئیس جمهور در میان گذاشتند.

آنان همچنین مطالبات عمومی مردم ولایت غزنی را ذریعه یک درخواست مکتوب از جانب نمایندگان ولایت غزنی در دومین لویه جرگه مشورتی صلح نیز با استاد دانش مطرح کردند.

در این در خواست کتبی، تأمین امنیت شهر غزنی، امنیت راه های ولسوالی ها به مرکز این ولایت، مشارکت متوازن در ادارات محلی و رهبری ولایت غزنی، توزیع عادلانه برق در مناطق حومه شهر غزنی، تسریع در اعمار سرک قره باغ- جاغوری، تکمیل میدان هوایی جاغوری و مخصوصا ارتقای ولسوالی جاغوری به ولایت، از عمده مطالبات مردم ولایت غزنی از حکومت افغانستان مطرح شده است.

شورای علمای جاغوری همچنین یک طومار جداگانه را با امضای اهالی این منطقه مبنی بر ولایت شدن ولسوالی جاغوری، به معاون رئیس جمهور تحویل داد تا آن را با رهبری حکومت در میان گذاشته عملا در جهت ولایت شدن جاغوری اقدام کنند.

متقابلا معاون رئیس جمهور از تلاش های شورای علمای ولسوالی جاغوری به خاطر پیگیری مشکلات و مطالبات مردم آن ولایت ابراز قدردانی کرد.

معاون رئیس جمهور تأکید کرد که حکومت در کنار پیگیری و تلاش جدی برای پیشرفت پروسه صلح و تأمین امنیت سراسری در کشور، در راستای ارائه خدمات مناسب و متوازن از جانب ادارات مرکزی و محلی برای شهروندان، پالیسی های خود را به صورت جدی تطبیق خواهد کرد.

استاد دانش، ارتقای ولسوالی جاغوری را به ولایت از مطالبات عمومی و دیرینه مردم آن مناطق عنوان کرد و تأکید کرد که این ولسوالی از لحاظ جمعیت، مساحت جغرافیایی و دیگر معیارهای مورد نیاز، واجد شرایط لازم است و رهبری حکومت راجع به مطالبات مردم این منطقه، متعهد است.

معاون رئیس جمهور در اخیر به دیدارکنندگان وعده سپرد که مطالبات آنان را از طریق مجاری ذی ربط پیگری خواهد کرد.

دفتر معاونت دومپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*