سرمایه‌گذاری90 لک افغانی روی معارف هیچه

سرمایه‌گذاری90 لک افغانی روی معارف هیچه Screenshot_۲۰۲۱۰۴۰۴-۱۱۵۶۴۷_Facebook

در اولین سال‎های که اولین دوره‎های دانش‌آموزان مکاتب هیچه صنف دوازدهم را ختم می‌نمودند، دوستان و کارگران همیشه مهربان منطقه ما در ایران آستین بر زدند، پول ریختند و یک قطعه زمین را برای خوابگاه دانشجویان و دانش‌آموزان در یک ساحه‌ی دشت برچی خریداری کردند. دیری نگذشت که تصمیم گرفته شد تا زمین فروخته شود و یک حویلی به گرو گرفته شود که شد. چندین سال این پول کارگران همیشه دلسوز منطقه‎ی ما سرپناهی بود برای تمام دانشجویان و دانش‌آموزان هیچه. وقتی از منطقه با فقط کرایه موتر حرکت می کردیم، دل مان جمع بود که خانه‌ی دومی در کابل داریم و گرسنه و بیرون نمی‌مانیم. باید بگویم که این طرح را پیش از همه مردم هیچه انجام داده بود. سال گذشته این سرمایه را از دست دادیم. در مورد فروختن آن قطعه زمین و همچنان از دست دادن گروی حویلی یک عالم گب، سخن، ادعا، اتهام، ملامت‌کردن وجود دارد که یافتن ملامت و سلامت بسیار سخت شده است. کاری نداریم که به گذشته خراب و امیدواریم به آینده خوب. این باعث شده که متاسفانه اعتماد به دانشجویان و اعتماد به کار جمعی از بین برود.
در چند ماه اخیر، تلاش جمعی جوانان و بزرگان منطقه دوباره جان داد به کارهای جمعی و کماکان اعتماد از دست رفته، دوباره احیا می‌شود. سرک ساخته شد، تیم‌های والیبال ما خوش درخشید. باید بگویم که این کارها خیلی خوب است اما کافی نیست و باید با قوتش ادامه یابد.
در ادامه کارهای خوب، به تازگی کار بسیار نیکی در بخش معارف هیچه صورت گرفته است. دوستان و برادران ما چندین هفته تلاش کردند تا یک قطعه زمین را برای ساخت یک مجتمع آموزشی و خوابگاهی خریداری نماید. با افتخار باید گفت که دوست و عزیز ما آقای #شرافت_نجاتی تمام بودجه خرید این زمین را پرداخت نموده است. این زمین در ساحه ایستگاه گولایی مهتاب قلعه، روبروی مسجد مهدویه قرار دارد. مساحت زمین پنج بسوه و 16 متر است که از سه طرف آن با کوچه وصل است و فقط یک طرف آن همسایه خانه دیگری است. در این معامله نیک، حدود #90 لک افغانی به شمول قیمت زمین، کمیشن راهنمایی معاملات، شرینی وکلای گذر و شاهدان قرارداد و کرایه حواله پول از استرالیا به کابل به مصرف رسیده است که معادل آن به دالر استرالیایی مبلغ 156 هزار و 723 دالر شده است. جا دارد که در همینجا از آقای نجاتی صمیمانه سپاسگزاری نماییم و برایش اجر و پاداش معنوی استدعا نمایم.
این قدم بسیار بزرگ و نیکو برای معارف هیچه بود که برداشته شد. حالا همه باهم و کسانیکه در بخش ساخت این مجتمع دیدگاه و طرح دارد، پا پیش بگذارد و طرح شان را بصورت کتبی بنویسید و شریک سازد. خوابگاه دخترانه و پسرانه، کتابخانه و مرکز فرهنگی، مرکز آموزشی و یا مکتب، سالن اجتماعات، دکان‎های برای کرایه از پیشنهادهای است که تاهنوز صورت گرفته است و نیاز است که در قسمت نحوه ساخت هر بخش آن بصورت دقیق بحث و بررسی صورت گیرد. منتظر پیشنهادات و نظریات شما خوبان هستیم.
در آخر، ساخت این مجتمع قدم بسیار بزرگتری دیگریست که باید برداشته شود. یک بخش طرح و اجرای آن است و بخش دیگر سیستم مدیریتی و بودجه مالی است که نیاز شدید به همکاری جمعی دارد. با دل باز و امید فراوان دست خیرین و سرمایه‎داران منطقه هیچه، دوستان مقیم خارج و سایر خیرین را با گرمی می‌فشاریم و نیاز به همکاری‌شان داریم. امیدوارم که روزی قدم دوم این کار نیک هم موفقانه سپری شود. ناگفته نباید گذاشت که آقای نجاتی بازهم در ساخت آن تا آخر کمک خواهد کرد و در کنار همه ایستاد است.
از اینکه متن را خواندید و از اینکه لبخند زدید و از اینکه قصد همکاری دارید، بی نهایت ممنونیم.
گزارش‌های خوب ما ادامه دارد…..

وحید حیدریپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*