نقطه سرخط ۴۴

نقطه سرخط ۴۴
۱. الیوم سه شنبه مورخ شانزده شش هزار و چهارصد کابینه دولت همه شمول پشاتنه طالبان اعلام شد.
۲. مولوی کان جلوه در محراب و منبر میکند
چون به دولت میرسد صد کار دیگر میکند
۳. دولت همه شمول نشان داد که میان سخن با عمل تفاوت زیاد است.
۴. همه شمول از نوع مولوی شمول و طالب شمول است که بین دو قوم غلزایی و درانی با موفقیت تقسیم شد .
۵. من که خودم طلبه هستم، از این نوع کابینه کاملا حالم به هم خورده است زیرا در آن نه شایستگی رعایت شده و نه تخصص دیده میشود و‌ نه تناسب قومی و مذهبی رعایت شده است.

نقطه سر خط ۴۳
باز شدن دانشگاه، خبر خوشی است به خصوص برای کسانی که به تدریس و نوشتن دیوانه وار عشق می ورزند.
امروز درسها را با یاد و نام خداوند در اولین ساعت درسی شروع کردم، البته شاگردان کم آمده بودند، در دانشگاهی که من امروز درس داشتم، اساتید خانم بیشتر از اساتید مرد حضور داشتند.

نقطه سر خط ۴۲
۱۵/۶/۱۴۰۰
۱. باوجودی اینکه کفار کشور را ترک کرده و راهی دارالکفر گردیده اما هنوز در دارالایمان، جنگ پایان نیافته است و در پنجشیر جنگ به شدت و حدت ادامه دارد و تلفات از طرفین زیاد است. انتظار می رفت که در طی چند روز اخیر دولت اعلام گردد که هنوز خبری نیست. پسر احمدشاه مسعود خواستار مذاکره و گفتگو شده است.
۲. حضور رئیس ای اس ای پاکستان در افغانستان، معنا دار است، رابطه طالبان همواره با پاکستان خوب بوده است و محل سکونت رهبران طالبان در پاکستان بوده که شورای کویته بسیار معروف است.
۳. از اول هفته سرای شاهزاده قلب اقتصادی و مبادله اسعار کابل باز شده و حواله های مردم اجرا میشود.
۴. وضعیت کار و بار در تمام کشور و از جمله در پایتخت بسیار وخیم است و نسبت به بسته بودن اکثر ادارات دولتی، با آمدن طالبان هزاران کارمند از کار خود بی کار گشته است.
۵. امروز دانشگاه های خصوصی شروع به فعالیت درسی میکند و درسها برای چند هفته محدود بصورت حضوری ادامه یافته، آنگاه امتحانات سمستر بهاری شروع خواهد شد، این در حالی است که تعداد از محصلان و اساتید وطن را ترک کرده اند.
۶. در جاغوری، طالبان از مردم خواسته است بعد از این نصف عشر خود را به ولسوالی تحویل دهند، اسلحه ها را جمع آوری، هر منطقه یک نماینده به ولسوالی معرفی کند و الا با آنها برخورد خواهد شد.
۷. در کویته، دولت محلی از بی جاشدگان ساکن در حسینیه ها خواسته تا به کشور شان بر گردد و حسینیه و امام باره را ترک‌کند.
۸. خشکسالی در افغانستان بی سابقه است.
۹. مردم همچنان منتظر اعلام حکومت از سوی طالبان و بسیار نگران و ناراحت است. میدان هوایی بصورت محدود فعالیت خود را با کمک تخنیکی قطر از سر گرفته است.
۱۰. فردا سه شنبه یک جلسه مشورتی درباره مسائل جاری کشور از سوی شورای علمای شیعه برگزار میشود.
۱۱. کارهای دست فروشان و موچی ها نیز کساد است، دیگر مردم مثل گذشته بوت های خود را رنگ نکرده و واکس نمیزند، عکس مربوط به روز گذشته است که موچی به خاطر بی کاری مشغول خواندن قرآن است.
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خوشنود باشی و ما رستگار
به پایان آمد این دفتر
حکایت همچنان باقی استپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*