نقطه سرخط 100

نقطه سرخط 100

 1. در روز یازدهم جدی، جاغوری سفید پوش شد. مردم بسیار نگران است که اگر امسال هم بارندگی نکند ممکن سال آینده آب خوردن هم پیدا نشود. شب گذشته در همه نقاط جاغوری برف بارید و جاغوری را سفید پوش کرد و این اولین برف سال است.
 2. در غرب جاغوری دو تن از اساتید برجسته حجج اسلام آقایان دکتر علی جمعه مظفری و دکتر توسلی مستقر شده است و هر روز کلاس های احکام، عقاید و اخلاق را در مساجد برگزار می کنند که با استقبال خوبی شاگردان و مردم مواجه شده است. حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای لطفی در اوتقول مستقر است و حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصری در حدود پنج ماه می شود در داود مستقر گردیده و مردم را از سخنرانی ها و نماز جمعه و فعالیت های خدماتی خود بهره مند می سازد. حجت الاسلام والمسلمین رسول احمدی و حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای عارف عارفی در غجور مستقر گردیده و مردم آن ساحه از محضر اساتید بهره می برند.
 3. مردم جاغوری به آینده امید وار است و برای آبادانی و پیشرفت منطقه خود شب و روز تلاش می کنند و در این میان مردم پاتو پیش گام و الگو است. در این ایام مردم پاتو سرک های خود را تعمیر و سرک جدید احداث می کند و سالها است این مردم با کمک خارجی ها و نهاد سبز پاتو در سد سازی و سرک سازی گوی سبقت را ربوده و مشغول فعالیت است.
 4. با آمدن تعطیلات زمستانی کلاس های زمستانی در اکثر مناطق هزاره جات برگزار است، مردم فرزندان خود را در مساجد برای یادگیری قرآن و سایر واجبات می فرستند و روحانیون نیز در این ایام بیش از سایر اوقات فعال است.
 5. برای اولین بار در مکتب کیان در جاغوری برنامه تافل زبان انگلیسی امسال برگزار گردیده است. علاقه مندان می تواند برای یادگیری سطح پیشرفته زبان انگلیسی در لیسه خصوصی کیان ثبت نام کرده و مدرک تافل خود را در جاغوری دریافت کند.
 6. روز جمعه ده جدی در مدرسه آیت الله واعظ زاده، جلسه مهم برگزار گردید. محترم حاجی صاحب ارزگانی جلسه مذکور را اینگونه گزارش کرده است “طی جلسه ای مشورتی که به میزبانی حضرت آیت الله واعظ زاده بهسودی(دام عزه) و با حضور داکتر جعفر مهدوی، داکتر عبدالطیف نظری معین مسلکی وزارت اقتصاد، داکتر محمد حسن غیاثی معین پلان و پالیسی وزارت صحت عامه، جمعی از علماء، شخصیت های سیاسی، نمایندگان احزاب، اساتید دانشگاه و متنفذین قومی، از کابل و برخی ولایات کشور در مدرسه دارالمعارف اهلبیت (ع) دایر گردیده بود پیرامون اوضاع جاری کشور و مطالبات حقوقی جامعه هزاره به گونه ای مفصل بحث و تبادل نظر صورت گرفت و همچنان بر ضرورت اتحاد و انسجام هر چه بیشتر و عاجل تر بین مجموعه نیروهای سیاسی و مراکز دینی جامعه هزاره تاکید گردید و فیصله شد تا جلسات مشورتی با اقشار مختلف مردم در روزهای آینده نیز ادامه یابد. جلسه با دعائيه حضرت آيت الله واعظ زاده بهسودی خاتمه يافت”
 7. برق کابل معجزه کرد و برای اولین بار در طی بیست و چهار ساعت در دشت برچی قطعی نداشت. اما فعلا سه ساعت می شود برق قطع گردیده است.
 8. شصت و پنج هزار افغانی ناقابل پرداخت کردیم و فیلتر مرکز گرمی را نصب کردیم، اما هنوز به خاطر مشکلات مرکز گرمی راه نیفتاده است. ساخت فیلتر در داخل افغانستان گران است و نوع خارجی آن نیز گران تر از نوع داخلی آن است.
 9. هفته نامه معارف اسلامی بعد از یک وقفه چهار و نیم ماه دوباره آغاز به کار کرد. این هفته نامه از سوی دفتر آیت الله واعظ زاده بهسودی چاپ و منتشر می شود که عمدتا به اخبار و مطالب دینی می پردازد. هفته نامه مذکور سه سال است مشغول فعالیت است و تا کنون 54 شماره از این هفته نامه منتشر شده است. صاحب امتیاز هفته نامه حوزه علمیه دارالمعارف اهل بیت است که زیر نظر آیت الله واعظ زاده اداره می شود.
  یازدهم جدی هزار و چهار صد


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*