نقطه مسیر راه 109

نقطه مسیر راه 109

 1. اکنون راه های زمینی از امنیت کامل برخوردار است، لذا اکثر شهروندان ترجیح می دهند، راه زمینی را برای مسافرات انتخاب کنند.
 2. قیمت بلیت اتوبوس های 580 از کابل تا هرات مبلغ هزار و ششصد افغانی است. قبل از آمدن تالبان قیمت بلیت این مسیر در حدود هزار افغانی بود.
 3. از اتوبوس های تک صندلی در تمام افغانستان خبری نیست. صندلی های اتوبوس بسیار نزدیک چیده شده، به گونه ی که در مسیر طولانی آزار دهنده است، اما مردم افغانستان بسیار سخت جان است و کسی هیچ شکایتی ندارد، معمولا کسانی که بخش از زندگی خود را در خارج از کشور سپری کرده بیشتر از اظهار بی تابی و ناراحتی می کند.
 4. شاهراه کابل قندهار تا غزنی را جاده بسیار لغزنده است به گونه ی که به خاطر لغزندگی جاده چندین موتر خورد و کلان از مسیر اصلی لغزیده و منحرف شده بود. البته از غزنی به بعد که منطقه کمتر برف گیر است جاده از لحاظ لغزندگی بهتر می شود.
 5. اتوبوس های افغانستان در تابستان کولر ندارد، اما در زمستان از نعمت بخاری بهره مند است و معمولا دمای داخل اتوبوس مطلوب و معتدل است.
 6. در مسیر راه در چند جا ایست بازرسی تالبان وجود دارد اما هیچ کسی را مورد آزار و اذیت قرار نمی دهد و مسافرین احساس ناامنی و ترس از تالبان را ندارد.
 7. از کابل وقتی حرکت می کنیم از دو شهر مهم غزنی و قندهار عبور می کنیم و سرانجام بعد از ۱۵ ساعت سفر در شهر باستانی هرات می رسیم.
 8. در مسیر راه امکانات بسیار ناچیز است، هوتل و مسافرخانه های مسیر راه و همچنان مساجد که در مسیر راه ساخته شده است با کمترین امکانات ممکن به مسافران خدمات غیر بهداشتی ارائه می دهد.
 9. فاصله کابل تا هرات 1046 کیلومتر است اما در مسیر راه به ندرت تابلوی راهنمایی وجود دارد و کمتر مسافر می فهمد که چند کیلومتر راه رفته و چند کیلومتر باقی مانده است.
  چهار دلو هزار و چارصد


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*