۷ – مسیر راه جاغوری قره باغ از سوی طالبان مسدود گردید

مدبریت ۴:۰۸ ب.ظ ۸

سلام دوستان

مسیر راه جاغوری قره باغ از سوی طالبان مسدود گردید

نامه طالبان

این بار اول نیست که مسیر راه های موصلاتی جاغوری از سوی طالبان مسلح به روی مردم مسدود می شود . چند بار است که شاهد مسدود شدن راه های مواصلاتی مخصوصا قرباغ جاغوری  می باشیم اما متاسفانه تا حالا مسؤلین در این مورد کدام اقدامات لازم را در دستور کار قرار نداده اند . دیروز جمعه مورخه ۱۹/۱/۱۳۹۰ از سوی طالبان نامه به نمایندگی جاغوری رسیده است و برای موتروانان مردم جاغوری گفته شده که دیگه از مسیر دشت قره باغ عبور  و مرو نکنند .

این در حال است که گفته می شود که قرار است کار قیر ریزی این مسیر به زودی آغاز گردد . هفته گذشته در سایت ها نوشته شده بود که کار سرک جاغوری قره باغ با حضور هیئت بلند پایه جاغوری و غزنی افتتاح و رسما به کار خود آغاز نموده است .

نامه طالبان

 

نمایندگی ترانسپورت جاغوری می گویند که در سال های گذشته چند متر محدود سرک نزدیک بازار قره باغ جغل ریزی شده بود  و در این روز ها  همان یک متر اندی  جغل ریزی شده سابقه ، رنگ اش تغیر نموده  با مقداری قیر و تیل ، سیاه شده است . اما از قیر قیر ریزی و پخته کاری خبر نیست .

 کار بسیار به کندی در همان جا نیز جریان دارد . آیا براستی  می شود که شروع کار یک پروژه کلان  را به این قسم به سخره گرفت . وبه این صورت تعریف کرده در سایت ها بنویسیم ؟  ما که دیگه از نوشتن اش شرمم می اید . خوش به حال دست اندر کاران جاده قره باغ  جاغوری و دولتی ها که برایش طوی است . همانطور که همه در جریان هستید شروع کار سرک میدان وردک الی بامیان نیز به همین سر نوشت مبتلا  بود.  واصولا کار پروژه های که در مناطق هزارستان در دست اقدام است به همین سرنوشت به سر می برد . یک روز آقای خلیلی آمده افتتاح می کرد و روز دیگر آقای کرزی و همین قسم هر روز یکی به نوبه خود افتتاح کرده می رفتند ولی از کار خبری نبود . اما حالا این بازی کودکانه را در داخل بازار قره باغ براه انداختند .

 بعضی تحلیل گران معتقد هستند که نامه طالبان بی ارتباط  به کار  راه قرباغ  و جاغوری نیست  با این ترفند دولت می خواهند که کاری قیر ریزی را  به تاخیر بیاندازد  . یادم مان هست که دفعه قبلی بودیجه  همین پروژه به هلمند مصرف شد. حال به دلیل نا امنی – که خود  دولت در قالب طالبان ایجاد می کند –  این بودیجه سر از کدام ولایت پشتون نشین در می آورد ؟  نمی دانم !!!  باید منتظر ماند.  نه میدانم این روند تا چه وقت ادامه پیدا خواهند کرد ؟ وآیا براستی  دولتی و یا غیر دولتی راهی برای بیرون رفتن از این معزل دست پا کرده اند یانه ؟ وبراستی چه باید کرد ؟!!! وتاکی به این قایمک بازی با دولت  و طالب ادامه داد ؟!!!! .

 به هر صورت جاغوری این روز ها کدام خبر خاص نیست و تا حالا از نعمت های باران بهاری خبر نشده است . نمیدانم خداوند کی این نعمت الهی را شامل حال مردم خواهند کرد . گویی آسمان با زمین قهر کرده است ابر ها سرگردان هر از چندگاهی خود را می نمایاند اما بدون اینکه اشک بریزد آهی بکشد منطقه را ترک می کند . دیگه  همه مردم به این قایمک بازی با ابر ها عادت کرده اند  اگر نبود آن جمله حضرت دوست لاتقنطوا من رحمه اله . می گفتیم دیگه امید هم نداریم بگذریم . 

تا گذارش بعد خدا نگهدار

مومن زاده جاغوری

+;نوشته شده در ;شنبه بیستم فروردین ۱۳۹۰ساعت;۱۶:۸ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,085بازدید

۸ دیدگاه »

 1. دانش حمل ۲۱, ۱۳۹۰ در ۸:۵۷ ق.ظ -

  یکشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۸:۵۷

  برادر عزیز آقای مومن زاده سال نو تان مبارک ممنون از اینکه به فکر ما هستید و پیامهای تان مرتب ارسال می شود. انشاالله همیشه موفق باشید.

 2. غفوری حمل ۲۱, ۱۳۹۰ در ۹:۲۳ ق.ظ -

  یکشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۹:۲۳

  از برادر عزیز ودوست داشتنی و تلاشگر و سخت کوش کمال تشکر را دارم از این که ما را در جریان اخبارجاغوری قرار می دهیدیک جهان ممنونم.
  بله برادر این درد امروزی ما نیست سرنوشت تازه ما نمی باشد این ریشته سردراز دارد به درازی تاریخی بنام افغانستان که هر روزی به گونه ای و هر سالی به رنگی و نیرنگی مردم مارا تحقیر می نماید ستم روا می دارد و از طبیعی ترین حق شان محروم می نماید ما مردم هنوز درک آن چنانی نداریم و اگر هم داریم درد نداریم و مسولیت هم نمی شناسیم همفکری همکاری وحدت وید واحده وطرح نو و پلان هم برای بیرون رفت از آن نداریم تا زمانی که ما سکوت کنیم و مدارا از ما کسی حساب نخواهد برد حق گرفتنی است نه دادنی .امید که مردم ما از این خمود و جمود بیرون بیایند و در برابر دشمن نه بگویند

 3. لیاقت علی افتخاری حمل ۲۱, ۱۳۹۰ در ۹:۵۳ ق.ظ -

  یکشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۹:۵۳

  سلام دوست! ممنون از اطلاع رسانی شما. مسدود شدن مسیر قرباغ – جاغوری آنهم بدست برادران ناراض کرزی نگران کننده است. در خصوص بارندگی در جاغوری باید عرض نمود که امروز در منطقه در تماس شدم و گفتند همین حالا برف می بارد. ممکن است این گزارش شما قبل از شروع برف و باران به نشر رسیده باشد.

 4. اکبری حمل ۲۱, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۱ ق.ظ -

  یکشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۴۱

  آیا مسیر برای مردم تمکی و نی قلعه و خود زردالو باز است؟

 5. رضا جاغوری حمل ۲۱, ۱۳۹۰ در ۴:۳۰ ب.ظ -

  یکشنبه ۲۱ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۶:۳۰

  سلام مومن زاده عزیز ممنون از زخمات تان نمیدانم مردم ما چرا در این مورد کدام تصمیم جدی نمیگیرد و تا چه وقت از دست این خرا اینقدر به ازیت باشیم.
  انشالله که بزرگان جاغوری و آقای ولسوال صاحب در این مورد کدام فکر کند و دولت را زیز فشار بگیرد که بزودی کار قیر ریزی سرک را شروع کند و ذر مورد امنیت این را کوشش کند.

 6. من هم می توانم نظر بدهیم حمل ۲۲, ۱۳۹۰ در ۱۱:۵۰ ق.ظ -

  دوشنبه ۲۲ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۵۰

  جلسات سری نادر شان را توصیه می کنم بخوانید تا اندکی از شیوه کاری این دشمنان دین و میهن آگاه شوید نه تنها که شما خواندن آن را برای همه عزیزان هزاره و غیر هزاره توصیه می کنم. نفرین بر خائنین پشتون و زنده باد آنکه همیشه عدالت پیشه بوده و است
  باچه آزرهُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُُ ما سر نگونی هر آنکه خیانت می کند می خواهیم حتی برادرم باشدِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِ کرزی و یا همان خرزوی هر آنچه که است نمیدانم باید حد اقل مانند یک خر عمل کند .اگر خر را یکبار در راهی ببرید در برگشت همان را ه را تعقیب می کند ولی ین کرزی که از خر هم پست تر است چی می گویم خوب بدون تردید که است دیگه< Karzai must be down

 7. من هم می توانم نظر بدهم؟ حمل ۲۲, ۱۳۹۰ در ۱۱:۵۱ ق.ظ -

  دوشنبه ۲۲ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۵۱

  سلام برادر گرامی نمیدانم چرا شما دنبال این دولت را گرفته اید خوب دولت که تلاشش را می کند این را ما شاهد هستید مردمان که همواره در تلاش چنین خیانت هاست از طرف دولت حمایت می شود و به رسمیت شناخته می شود دفاتر رسمی به کشور های خارج برای شان می گشایند پس چرا دولت را باید ملامت کرد او که در کارش (خیانت)صادق است
  این ما هستیم که همیشه از ظلم و ستم این وحشی ها بی امانیم
  بلی این اولین باری نیست که بچه زاده های عبدالرحمان سفاک دست به این کار می زنند از آغاز دولت مفسد کرزی تا به حال این کار خط مش آنها را تشکیل است و دولت مرکزی خر زوی نیز از آنها با چشمان باز و گوش های شنوای کر و منطق های کور و وجدان های منهدم شده حمایت می کند و شک هم ندارم که با هر بار که این افتخار پشتونیستی و فاشیستی را نجام میدهند ارک ریاست جمهوری ،وزارت معارف، وزارت دفاع ظاهر ملی،دفتر مسوول انتقال مسوولیت امنیتی از خارجی ها به نیرو های افغان (اشرف غنی احمق زی)این را جشن نگیرند

  بس کن برادر بر دولت مرکزی ما این قدر بار گران را بار نکن او خیلی مصروف کارهای انتحاری که خود خلاف دین مقدس اسلام است می باشد وقت بر کار های امور کشوری ندارد این نه تنها رسم این دولت است که از زمانهای قدیم که نام کشور از خراسان به افغانستان مبدل گردیده چنین بوده

 8. رضا بژغل حمل ۲۳, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۰ ق.ظ -

  سه شنبه ۲۳ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۰:۴۰

  الی اغای مومین زاده منده نشنی. بسیار تشکر از گذارش شیم. از جمله اخر تو بسیار خوشیم امد خوب ده دلیم شیشت. امزی که گفتی (لاتقنطوا من رحمه اله)
  ده یاد اخون زوار اوفتادوم. مانای شی نفامیدوم که او بلدی چیز استه.
  رفتم دیگه بامان خدا