۹ – دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری

مدبریت ۸:۴۶ ب.ظ ۱۳

سلام دوستان

دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری

روز گذشته مقام محترم قوماندانی امنیه ولایت غزنی ریس محترم شورا ولایتی ، ولایت غزنی امیریت جرایم مبارزه با جرائم جنای و تورن رمضان علی قوماندان امنیه اسبق جاغوری و هیئت همراه شان با جمع از خبر نگاران وارد ولسوالی جاغوری گردید و در صحن این ولسوال مورد استقبال تمام مدیران ادارات دولتی قوماندانی امنیه و جمع از موظفین و منصوبین پلیس  ولسوالی جاغوری قرار گرفتند .

آقای احسانی امیر اجرائیه ولسوالی جاغوری حضور مقامات و مهمانان را در این ولسوالی خیر مقدم گفته و از مشکلات که فرا روی مردم جاغوری در بخش امنیتی و بازسازی وجود دارد اشاره نمود و از قوماندان امنیه ولایت خواست در تامین امنیت مسیر راه های موصلاتی جاغوری الی قره باغ و جاغوری الی گیلان توجه جدی نمایند تا این دغدغه و نگرانی از بین مردم برداشته شود .

دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری

در این گزارش مصاحبه های با قوماندان محترم امنیه ولایت عزنی و ریس محترم شورا ولایتی ، ولایت غزنی و باشی حبیب الله قوماندان ولسوالی خوکیانی خدمت تان پیشکش خواهند شد .

در این مصاحبه آقای زور آور مجاهد قوماندان امنیه ولایت عزنی با ابراز سپاس و قدردانی از مردم جاغوری افزود : مردم جاغوری واقعا صلح دوست و مردم معارف پرور اند که در حقیقت این مردم با دستان خود ضمینه امنیت و معارف را برای شان ایجاد کرده اند که در هیچ ولسوالی های دیگر ولایت عزنی همچون ضمینه های وجود ندارد . این مردم حق شان است که آرامی زندگی کنند . و دشمنان وطن به مردم اجازه نه میدهند که آرامش داشته باشند و معارف را دنبال نمایند .

دیدار قومندانی امنیه غزنی از جاغوری

وی گفت : این جای خوشی است که مردم جاغوری با تحمل پذیری هرچه بشتر توانسته اند که مکاتب را به روی فرزندان شان باز نگهدارند و حامی صلح و آرامی باشند .

با وجود که در داخل ولسوالی از نگاه امنیتی کدام مشکل وجود ندارد اما نگرانی این مردم عدم امنیت  در مسیر راه ها می باشد که جاغوری را به ولایت وصل می کند .

تانک جدید در جاغوری

ایشان می گویند : که ما از تمام جریانات آگاه هستیم که مردم در مسیر راه ها قربانی داده اند و مال و اموال شان به غارت برده شده است اما کدام توجه از طرف دولت و مسؤلین صورت نگرفته است . قوماندان امنیه ولایت عزنی وعده داد که این مشکل را با والی محترم ولایت عزنی ، وزیر داخله و وزیر دفاع و جمع از نمایند های مردم در میان خواهند گذاشت . تا اینکه بطور عاجل و جدی این مشکل از سر راه مردم ولسوالی جاغوری برداشته شود .

آقای حمید الله نوروز ریس شورا ولایتی ولایت عزنی هدف از سفرش را در ولسوالی جاغوری برسی مشکل مردم جاغوری عنوان نمود و اولین دیدار شان از دارالمعلمین فیض محمد کاتب جاغوری بود و مشکلاتی که در این مرکز تعلمی وجود دارد یاد آور شد گفت :  در بخش نبود امکانات و لیلیه ها را  برای محصیلین ذکور و اناث یک چالش کلان خواند که هرچه زود تر حل شود .

همچنان در اخرین دقایق جلسه مقامات ولایت عزنی دو فروند تانگ  ضد زره را به مسؤلین دولتی جاغوری به عنوان تحفه تحویل نمودند.  

متن کامل مصاحبه ها در گزارش بعد انشاء الله

 مومن زاده مرکز جاغوری

+;نوشته شده در ;پنجشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۰ساعت;۲۰:۴۶ توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;

1,210بازدید

۱۳ دیدگاه »

 1. عنایت حمل ۲۵, ۱۳۹۰ در ۸:۴۹ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۲۰:۴۹

  سلام به گزارشگر عزیز. گزارش خیلی خوبی بود اما حیف ازین عکسهای خوب که با کیفیت خیلی بد در سایت قرار می گیرد.

 2. جان علی حمل ۲۵, ۱۳۹۰ در ۸:۵۰ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۲۰:۵۰

  سلام گرم خود را خدمت تمام جاغوریان عزیز و خصوصاً مومن زاده تقدیم میدارم انشاالله که سلامت و سرحال باشید. مردم عزیز جاغوری همیشه صلح دوست و معارف پرور بوده و هست انشاالله که مردم ما بزرگان ما همیشه یک دست شود م برای ارتقای ولسوالی جاغوری به ولایت کوشش کن که در غیر از این جاغوری هیچ وقت ترقی نخواهد کرد.

 3. javad حمل ۲۵, ۱۳۹۰ در ۹:۳۴ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۳۴

  سلام و خسته نباشید
  انجمن های آزاد خانه ۳ شروع به کار کرد
  با عضویت و شروع فعالیت خود و یک درخواست مدیریت مدیریت بخشی از تالار را برعهده بگیرید

  طریقه مدیر شدن به قرار زیر است

  ابتدا همکار انجمن » مدیر ازمایشی » مدیر انجمن » مدیر ارشد تالار
  به کاربران فعال در تاپیکی اجازه تبلیغ سایت و یا وبلاگ خود داده می شود.
  همچنین:
  اگر میخواهید دو رکعت نماز از جانب شما در حرم امام رضا بخوانیم
  ارسالی توسط بخش تبلیغات ایمیلی سایت خانه ۳

 4. فاضلی حمل ۲۵, ۱۳۹۰ در ۹:۳۶ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۳۶

  به این موترهای زرهی تانک گفته نمی شود بلکه رینجر زرهی گفته می شود . تانک تجهیزات خیلی زیاد و پیشرفته دارد.

 5. حوتقولی حمل ۲۵, ۱۳۹۰ در ۹:۳۹ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۳۹

  اینها چقدر زبان بازند همیشه مردم ما را به زبانبازی و تعریف و تمجید بازی داده اند. شنیدم کرزی در خصوص مردم هزار ه سفارش نموده که اینها را پیش روی شان زیاد تعریف کنید و لی یک صدم بودجه کشور را برای شان مصرف نکنید. حیف که مردم ما هوشیار نمی شوند و با چند کلمه تعریف آتش شان آب می شود. از گزارش عالی مومن زاده جان نیز یک دنیا تشکر می شود. کاش آگاهان ما به مردم عمق مسایل را تفهیم نمایند!!

 6. فاضلی حمل ۲۵, ۱۳۹۰ در ۹:۴۱ ب.ظ -

  پنجشنبه ۲۵ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۴۱

  از مومن زاده جان یک عالم تشکر ! راستی پایگاه در آرزوی عدالت مطالب جالبی نشر می کند. من اینجا نیز اطلاع رسانی می کنم اگر کسی مایل بود سر بزند. آقای بیدار نکته های خیلی جالبی را یاد آوری می کند.

 7. اسدی حمل ۲۷, ۱۳۹۰ در ۱۰:۱۵ ق.ظ -

  شنبه ۲۷ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۰:۱۵

  در باره وعده های که دولت به مردم هزاره در مورد رفاه و امنیت راه ها میدهد مردم دلخوش نکند باید خود مردم آستین بالا بزند و در مورد آینده خود تصمیم بگیرد. چه خوب گفته است آن ظریف: شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لف لف خورد گه دانه دانه

 8. غفوری حمل ۲۷, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۲ ق.ظ -

  شنبه ۲۷ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۰:۳۲

  برادر عزیزم مومن زاده خسته نباشی امید که در راه اطلاع رسانی هیچگاه خستگی به خود راه ندهی . اما معلوم نشد که برادران حکومتی از کدام راه به جاغوری آمده اند از هوا یا از زمین باز زمین از چه راهی ؟ راه قره باغی به چه صورت است باز است یا بسته ؟

 9. سیما رضایی حمل ۲۷, ۱۳۹۰ در ۲:۳۵ ب.ظ -

  شنبه ۲۷ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۴:۳۵

  به عرض سلام !
  گزارش خیلی خوبی بود .
  تشکر از شما آقای مومن زاده که چنین ما را به موقع از همه چیز آگاه می سازید . مومن زاده عزیز …. شخصیت های خیلی بزرگ از این سابت دیدن می کند

  …. ……..
  سلام دوست عزیز
  ازشما نیز تشکر واز تذکر خوب تان . لطفا نمونه حتما ذکر کنید تا ما در اصلاح آن اقدام کنیم . باتشکر

 10. باتور حمل ۲۷, ۱۳۹۰ در ۹:۳۶ ب.ظ -

  شنبه ۲۷ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۲۱:۳۶

  اصطلاح فروند در افغانستان اصلا رایج نیست. اگر ادم بگوید دو تانک ضد زره همین کافی است. لازم نیست دو فروند تانک بگوییم. دو دانه تانک زیاد تر رایج است. در ضمن نام اصلی این موتر ها هاموی است. اینها تانک نیستند. اینها زره دار هستند نه ضد زره. زره به چیزی حمله نمی کند که به ضدش ضرورت باشد. اینها زره دار هستند. موتر های زره دار محاربوی. یا نفربرهای زره دار .

  هدیه دادن هم درست نیست. اینها یک قسمت از سهم جاغوری است که فعلا به جاغوری داده شده است. مگر مال پدر شان بود که به جاغوری هدیه دادند؟ اینها سهم جاغوری است.

 11. سیما رضایی حمل ۲۸, ۱۳۹۰ در ۳:۰۵ ب.ظ -

  یکشنبه ۲۸ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۵

  مومن زاده عزیز سلام
  شما بزرگواری کرده بودید و از این حقیر تقاضای نمونه خواسته بودید .
  بنده هم به امر شما دست به کار شدم و در میان نوشته های تان به غواصی پرداختم .تا اینکه موارد زیر را از میان کلام شما برگزیدم .
  "دغه دغه. مصیلین. ضمینه. جنای . امیر"
  در روزگار ما موارد ذیل را چنین می نگاشتند. " دغدغه. محصیلین . زمینه. جنایی. آمر" ……… تا آن زمان بدرود!
  ……………
  سلام از ما خدمت شما خانم رضایی
  تشکر از تذکر شما و از یاد آوری اشتباهات تایپی
  با اجازه شما گوشه کنایه تان را حذف کردیم گر چند مدت زیاد صرف کردیم تا دست پخت در همان وزن قافیه خدمت تان عرضه بداریم .ولی در اخیر نظرم عوض شد و ما نیز با اجازه تان ضمن حذف گوشه کنایه به جناب اقای مومن زاده نظرات را به روال معمول دوستانه برگرداندیم که امید وارم ملاحظات را درک کرده باشید . در غیر این صورت ما مشکلی در پخش کوشه کنایه شما همراه با جواب نداریم .

  در ضمن اگر کاری و یا همکاری در همین راستا از کسی ساخته است ما به گرمی استقبال می کنیم .
  یاد مان باشد که که این جواب ها از طرف مومن زاده نبود . به حساب آن بنده خدا نگذارید. هرچه هست از قامت ناساز بی اندام مااست
  ور نه تشریف تو بر بالای کس کو تا نیست – مدیریت

 12. شیرین جاغوری حمل ۲۹, ۱۳۹۰ در ۱۱:۱۱ ق.ظ -

  دوشنبه ۲۹ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۱:۱۱

  سلام برادر من شیرین جاغوری هستم و در ایران درس می خوانم رشتهام ادبیات دری است من به اینکه یک جاغوری هستم افتخار می کنم چون در ایران بزرگ شده ام چیز زیادی از وطنم نمی دانستم تا با سایت شما اشنا شدم . ممنون برادر . صمیمانه دست شما را می فشارم

 13. سیما رضایی حمل ۳۰, ۱۳۹۰ در ۳:۲۸ ب.ظ -

  سه شنبه ۳۰ فروردین۱۳۹۰ ساعت: ۱۵:۲۸

  مدیریت محترم سایت جاغوری یک سلام
  امیدوارم که صحت مند باشید.
  نوید از دست پخت لذیذ شما را انتظار داشتم . اما متاسفانه که شما در پختن ان غفلت به خرچ دادید . من هیچگونه قصد مشاجره و بحث ندارم . هدف از نوشتن آن روز من فقط این بود که جناب مدیریت محترم در نوشتن گزارش های شان یک کمی دقت داشته باشند . چون اشخاص خیلی بزرگ از این سایت دیدن می نماید .
  مدیریت محترم گاهی دست به دامن واژه های فرنگ می زند و گاه در اشتباهات املایی فارسی خودش فرو می رود . غرض من فقط دقت نویسنده محترم در انجام گزارش هایش بود .
  این که شما تقاضای همکاری نموده بودبد . من قکر می کنم که با مطالعه و غواصی در دریای بیکران زبان فارسی بر این خلا می توان فایق آمد .
  …………….
  باسلام مجدد خدمت سرکارخانم محترم سیما رضای
  تشکر از لطف شما در مورد سایت خود تان جاغوری یک
  وممنون از دقت شما .
  عرض مااین بود که باتوجه به گرفتاری ومشغولیت که همه دست اندر کاران دارند مخصوصا برادر محترم ما جناب آقای مومن زاده آنهم در شرایط که نه برق است نه کدام امکانات دیگر و انصافا بدون چشم داشت از همه امورات زندگی شان زده اقدام در اطلاع رسانی می کند دیگر سزاوار گوشه کنایه نیست . البته تذکر اشتباهات به صورت اصلاحی به دور از کشاندن ما بندگان سرا پا تقصیر را به کدام اداره مثل فرهگستان و غیره لطف است مضاعف . چون سریعا به همان مورد رسیدگی خواهد شد منظورم این بود .
  در مورد همکاری نظرم این بود که اگر کسی مایل باشد مقلات و یا گزارشات را ویرایش وتصحیح نماید ما فورا ضمینه ای این کار را فراهم خواهیم کرد . یعنی کسی خودش وقت بگذارد ما دیگه وقت مان همین است توان ما نیز چنین .
  خلاصه : ما بدان مقصد عالی نتوانم رسید
  هم مگر پش نهد لطف شما گامی چند .
  بازم از تذکر شما و لطف شما نسبت به سایت خود تان سپاس گذارم .
  مدیریت .