سال نو وسایت نو مبارک – تذکر و آئین نامه دستورالعمل سایت برای مدیران و خوانند گان سایت

بسم ا لله الرحمن الرحیم

سال نو وسایت نو مبارک

                         سلام دوستان

سال نو 1388 را خدمت شما دوست عزیز تبریک می گویم امید وارم که – در سال نو با امکانات نو که در اختیار شما دوستان ارجمند به نام سایت جاغوری یک قرار گرفته است – بتوانیم خدمات شایسته که در خور این مردم شریف و با فرهنگ جاغوری باشد ارائه نمایم .

این وب سایت گروهی است از طرف گروه از نویسندگان داخل و خارج جاغوری اداره می شود

این سایت در راستای متمرکز کردن وب سایت ها و نویسندگان جاغوری به وجود آمده تا به این طریق یک دایره المعارف ویک مرجع خوبی در همه زمینه ها برای این مردم شریف باشد. با اجرای این طرح ضمن یک اطلاع رسانی مفید از هر منطقه در بسیاری زمینه ها من جمله فرهنگ واقتصاد ، تفاوت های محسوس را در بسیاری از موارد از هر مناطق متوجه خواهیم شد . که این خود یک رقابت سالم را در راستای پیشرفت آن مناطق به وجود خواهد آورد. ودر ضمن می تواند در اجرای طرح های عمرانی وآبادانی به ما کمک کند.
این سایت برای هر منطقه نویسنده و مدیر در نظر گرفته تا آن شخص با توجه با شناخت که از منطقه خود دارد می تواند اطلاعات درست وصحیح رادر بسیاری موارد در اختیار علاقه مندان قرار دهند.
در جلسه توجیهی که با تعدادی از مدیران سایت داشتیم نکات قابل توجه مورد بحث قرار گرفت مرا بر آن داشت تا نکات را یاد آوری نمایم تا حیطه ی فعالیت ما بیش از پیش روشن شود .
در این راستا فکر کنم تذکر چند نکته برای مدیران سایت لازم وضروری به نظر می رسد حالا می توانیم این نکات را ، اصولی برای کار جمعی قرار دهیم تا باکمک و پیروی از آن به نتیجه که سایت برای آن ایجاد شده بتوانیم به راحتی به آن دست رسی پیدا کنیم.
۱ – سایت جاغوری یک دات کام تمام حقوق مربوط و متعلق به این سایت را برای خود محفوظ میدارد، ضمنآ مسئولیت محتوای مطالب به عهده نویسندگان آن می باشد. نظرات نویسندگان سایت الزاما منعکس کننده نظرات مدیریت ان نمی باشد. جاغوری یک در ویرایش مطالب آزاد است .
2 – این سایت در راستای موفقیت های بیشتر این مردم شریف طراحی شده در نتیجه از عبارات وکلمات که احساس می شود باعث ایجاد تنش شود پرهیز شود.
3 – این سایت ، یک سایت گذارشی تحلیلی است با نویسنده ها و مدیران آزاد ومنطقه ای ومدیران مکاتب اداره می شود .
در قدم اول : ما سعی داریم از هر منطقه مدیری داشته باشیم تا ضمن معرفی منطقه خودش به طرح مشکلات پرداخته در ضمن حتی المقدور راه حل را نیز جلوی پای مردم بگذارد .
در قدم دوم : سعی داریم از هر مکتب مدیر انتخاب نموده تا ضمن معرفی مکتب شان  به مسایل و مشکلات شان از این طریق اقدام نموده و نیز نشرات فرهنگی خود  را از این طریق نشر نمایند .
۴ – فرض این است که نوشته ها و گذارشهای مال خود نویسنده است . در نتیجه مطالب از سایت های دیگر  یا مطالب  تکراری  آنهم بدون توضیح و  تحلیل مدیر مجاز به نشر نمی باشند . مگر اینکه معرفی  و یا نقد وتحلیل  و … از طرف مدیریت بخش به همراه داشته باشند و یا گذارش و خبر خیلی مهم باشد . با توجه با این همه مدیر و نویسنده دیگر  کپی پست زیبنده این سایت نیست و از آعتبار آن می کاهند .

۵ –  مطالب را که مدیران محترم در این سایت نشر می کند  همین سایت به عنوان منبع اصلی آن شناخته خواهند شد به جز سایت و یا وبلاگ شخصی خود شان که به عنوان آرشیف خصوصی از آنها استفاده می شود . به سایت های دیگر بدون ذکر منبع  مجاز به نشر آن  نمی باشد . لذا اول مطالب شان را در سایت جاغوری یک نشر نمایند  وبعد دروبلاک ویا سایت خود شان نشر نمایند  ذکر منبع را نیز حتما ذکر نمایند  مثلا منبع جاغوری یک . یعنی بار اول در جاغوری یک نشر شده اگر کسی از وبلاگ شما نشر کند  منبع اش مشخص باشد حق نشر در سایت دیگر بدون ذکر منبع را ندارد .

۶- مدیران محترم که به صورت مدیران آزاد انتخاب شده اند موظف هستند که حد اقل ماهی یک مقاله ارسال  و نشر نمایند .

۷ – مدیران محترم موظف است نسبت به وقایع ومسایل مربوط به منطقه خودش چه در داخل و یا خارج از کشور ا حساس مسئولیت نموده و اخبار آن را منعکس نمایند در غیر آن مسولیت عدم نشر اخبار مربوطه به عهده مدیر منطقه خواهند بود .

۸- از طرح مباحث حقوقی حل نشده منطقه ای که باعث بحث های  بی فایده می شود جدا خود داری شود . چون نتیجه این بحث ها شما را به داوری می کشاند  اگر داوری کردید آن وقت داوری می شوید. خود را از بحث های که جایش در شعب های حقوقی است دور نگهدارید تا خدای نخواسته مورد داوری غیری عاقلانه  وغیر منطقی  قرار نگیرید .
۹ – ما طرفداری آزادی بیان هستیم ملتی هستم که از نبود آزادی بیان ظلم ها دیدم زجر ها و … کشیدیم به این سادگی حاضر نیستیم دست از ان برداریم  .
آزدی بیان و تبادل نظر هم اگر باشد شرایط خاص خودش را دارد  آزادی ، برای بیان باشد نه عقده گشایی . بنا بر این  هر کس می تواند بدون توهین و اهانت به اشخاص حقیقی وحقوقی حرف خودش را بزند . بنا براین :
۱ – مهم نیست که به اسم خودش باشد و یا اینکه اسم مستعار برای خود انتخاب می کند . چون بعضی معتقدند که با یک اسم مستعار راحت تر می تواند حرف شان را بزند .
۲ – یک اسم مستعار ، انتخاب کند . با اسامی مستعار عقده گشای کار انسانهای ضعیف و پست است  جدا  پرهیز شود .
مدیران ونویسنده های سایت  مخصوصا مدیران مکاتب  به چند نکته بیش از همه توجه نمایند .
نکته اول – مسایل فرهنگی است : مکاتب – در این رابطه ما حرف زیاد برای گفتن داریم از اهمیت سواد وفرهنگ گرفته تا نحوه آموزش. دردنیای امروزه اهمیت سواد فکر نکنم برکسی پوشیده مانده باشد چیزی که از همه مهمتر است و برای آن باید تلاش کنیم کیفیت آموزش است به هر قیمت که شده توجه آموزش یاران به آن جلب کنیم ورویش توقف کنیم به هر مناسبت تذکر بدهیم.
در این راستا ضمن بررسی موانع برای پشرفت کیفیت آموزش ، سعی کنیم راه حلهای منطقی وعملی را ارائه نمایم .مثلا نگاهی به سطح سواد آموزش یاران بیندازیم آیا سواد کافی را درمضامین که مشغول تدریس هستند دارند یانه ؟ و اگر ندارند چه کار کنیم ؟ آیا می توانیم برای معلمین در کنار تدریس شان کلاس های آموزشی بر گذار کنیم ؟ و یا مثلا معلم دینی شان چطور ؟ آیا توانسته از پس سوالات دینی وآموزشی بچه برآید ؟ واصولا برای آموزش وپروش آنان فکر آساسی تری شده است یا نه ؟ و … یاد تان باشد هر وقت که طرح مشکل در هر زمینه ای می کنید حتما راهکار مناسب وعملی هم ارائه نماید.
مدارس – مدارس ونحوه اداره آن ومشکلات مدارس دینی ونیاز های در این موارد ، و … از مسایل است که می تواند در این عرصه قلم زنی کرد وما باید مدارس دینی را ساماندهی کنیم .
نکته دوم – مسایل اقتصادی است : در این راستا ضمن گذارش کامل از وضعیت اقتصادی منطقه خودش، آمار دقیق از درآمد سرانه آن ومنابع مالی آن که از آن طریق تامین معاش می شوند وهم چنین تناسب جمعیت با منطقه مورد نظر شان . مثلا آیا منطقه ظرفیت چند خانوار را دارند والان چند خانوار ساکن هستند بر فرض که منطقه شان ظرفیت یک دهم از جمعیت شان را ندارند در این راستا چه باید کرد ؟ .
ما وظیفه داریم در این بخش ها راهکاری مناسب در اختیار دوستان قرار بدهیم . نظیر این مشکل کم نداریم اگر ما دراین مسایل کمک نکنیم فکر نکنم ، کسی دیگر کاری از دست شان براید . چون مطمنا اگر کاری از دست شان بر می امد تا حالا انجام می داد .
نکته سوم – ساماندهی پولهای سرگردان : خوشبختانه مردم جاغوری از جمله آن دسته افراد خوشبخت است که خود را گرچند دیر ولی توانسته است به کشور های خارجی برساند من جمله کشور های اروپایی . توجه دارید که حتی کشور ها روی افراد کار گر خودش در کشورهای دیگر حساب جدایی باز می کند و به عنوان یکی منابع درآمد به آن توجه خاص دارند . چه بسا بعضی از کشور ها در برنامه ریزی بودیجه ای روی آن حساب باز می کند . با آنهم اگر ما نتوانیم با یک مدیریت صحیح این پول ها را به یک جهت گیری خاص هدایت کنیم فکر کنیم ضرر جبران ناپذیر را متحمل شده ایم . پولهای که با چه زحمتی ، حتی به قیمت جان شان به دست آمده است .
برای مثال : اگر از یک منطقه فرضا بابه ، داری 300 نفر در خارج باشد – در حال که قطعا بیش از آن است چون کمتر خانه ای است که مسافر نداشته باشد – درامد میانگین آن ها را ماهیانه هزار دالر بگیریم آن وقت نتیجه می گیریم که ماهانه 300 هزار دالر بی زبان در بابه تزریق می شود وبیشترین شان در رقابت بی مورد ، صرف مسایل تجملاتی ومقداری ناچیز شان در امرار معاش از آن استفاده می کند .
در حال که با این 300 هزار دالر ما می توانیم در بابه و یا ترجیحا در یک جای دیگر یک کار خانه کوچک راه اندازی نموده وتعدادی از هموطنان خود مشغول کار نمایم وخود نیز به سود قابل توجه خواهیم رسید.
نکته  چهارم –  یاد آوری مسولیت مسولین به آنان از دیگر وظایفی است که مدیران در طول فعالیت شان نباید از یاد شان برود. وباید مسئولیت شان به آنان تذکر بدهند . که نماینده مردم در مجلس چه وظیفه دارد ؟ در شورا ولایتی چطور ؟ تا به بحال چه کاری برای مردم انجام داده اند تا به حال چند مرتبه از حوزه انتخابیه شان سر کشی کرده اند این خیلی مهم است آیا این درست است که ما فقط برای رای گرفتن سراغ این مردم بگیریم ؟ اصلا مردم شما برای چه انتخاب کرده اند ؟ انتقاد سالم و سازنده از مسئولین مربوطه منطقه تان را هیچ وقت از یاد نبرید ودر ضمن راهکار مناسبی را هم ارائه نماید .
به همان میزان ، در قبال کاری های انجام داده از مسولین تشکر نماید . و آن ها را نباید را فراموش کنید برای اینکه تشکر از آنها ، آنان را تشویق بیشتر برای خدمت خواهند کرد .
این ها پرسش های هستند که می تواند جلوی پای نمایندهای منتخب ومسئولین منطقه خود تان بگذارید .
نکته پنجم –  مسایل از قبیل شخصیت های سیاسی وتاریخی و شهدا منطقه وزندگی نامه آن ها وهم چنین مناطق دیدنی و تاریخی وچه بسا مناطق باستانی و . . . از مسایل است که تا به حال کاری در خور ستایش در باره آن صورت نگرفته است .
این ها مسایل است که به ذهن این جانب رسیده مطمنا با شناخت که از شما مدیران محترم سایت داریم مطالب قابل توجه و ابتکاری را ، مطرح و راه کاری مناسب برای آن پیدا خواهند کرد
امید وارم که سایت جاغوری یک برای همیشه در نوع خود یک وبی نظیر وبی همتا باشد و یک و بی همتا بماند
مدیریت – سایت جاغوری

دوستان عزیز سلام

نوشته که در ادامه ملاحظه می فرماید از برادر و فاضل ارجمند جناب آقای دانش مدیر بخش سنگماشه است . چون محتوای مطالب ایشان یادی آوری نکات مفید در راستای بهبودی پایگاه اطلاع رسانی جاغوری است بدین لحاظ در ادامه – مطالب در باره سایت – آورده ام  تا دوستان ضمن مطالعه این بخش از نکات یاد آوری شده به نحو احسن استفاده نمایند. ما ضمن تشکر از برادر عزیز مان توجه شما به خواندن مطالب زیبای ایشان جلب می نمایم .   مدیریت سایت جاغوری

به نام خداوند مهربان و با سلام خدمت کاربران محترم!

عبدالله دانش هستم یکی از افرادی که در سنگماشه چشم باز کرده ام و تحصیلات ابتدایی ام را در آن سامان به پایان برده ام، ازسال 1368آواره دیار غربت شده ام دراین مدت هرچند حد اقل چهار بار به سنگماشه سفر کرده ام اما گویی سنگماشه مرا از یاد برده است هرچند که من همیشه به آنجا عشق می ورزم. چند صباحی پای درس های دینی نشسته ام و در رشته فقه ومعارف اسلامی و در مقطع دکتری از حوزه علمیه قم فارغ التحصیل شده ام. وضعیت جدید باعث شده است که در رشته جامعه شناسی نیز تحصیل کنم هر چند به طور رسمی فوق لیسانس(ماسترا) این رشته ی علمی هستم، اما به نظر خودم تا جامعه شناس شدن افرادی مثل من فاصله زیاد است. دوست دارم همیشه بخوانم وبنویسم و گرهی از جامعه ام باز کنم و گر نشد گره ها را بشناسم. به هیچ حزب سیاسی وفادار نیستم اما عدالتخواهی را درافغانستان هدف اصلی می دانم. من خود فرزند رنج وغربت وجنگ و و یرانی وآوارگی ام و از مظلومیت مردمم به خوبی آگاهم. هدفم از عدالتخواهی رسیدن انسان ها به درک حقوق  متقابل انسانی است.

آنچه دراین بخش به من واگذار شده است تهیه مطلب در باره منطقه سنگماشه است وبه نظرمن این کار بسی دشوار است، زیرا هدف از این کار بیان برداشت ها وتحلیل های آزاد نیست؛ بلکه هدف اصلی تهیه ی مواد خام و قابل اعتماد است که کاربران گرامی بتوانند بدون دغدغه از آن استفاده نمایند. واضح است که تهیه ی مطالبی با این ویژگی ها برای کسی که سال هاست خارج از سنگماشه زندگی می کند دارای محدودیت های زیادی است؛ اما دوستان لطف داشتند و بخش سنگماشه را علی رغم کاستی های فراوانی که در خودم می بینم به من واگذار کردند. تلاشم براین است که بتوانم به این هدف پاسخ مثبت دهم و در راستای اطلاع رسانی دقیق تر در کنار دوستانی قرار بگیرم که در باره ی سنگماشه مطلب می نویسند.

سخن دراین نیست که هرگونه توسعه درامر پژوهش نیازمند مواد دسته اول است، اما سخن دراین است که آیا ما می توانیم به این نوع اطلاعات دسترسی داشته باشیم؟ دلایل زیادی برای محدودیت دسترسی به اطلاعات دسته اول وجود دارد که

 • کمبود امکانات،
 • عدم وجود منابع وآثار در زمینه های مورد نظر به عنوان پیشینه،
 • عدم دسترسی به خود منطقه به دلیل دور بودن ما از آن،
 • کمبود فرصت کاری،

برخی از ا ین محدودیت ها می باشند.

اما مطلب مهم آن است که محدودیت ها باعث ترک اصل کار نخواهد شد، زیرا اقدام عملی حتی به طور حداقلی هم بهتر از ترک آن می باشد.

دراینجا بیان چند نکته حایز اهمیت است که می تواند به عنوان چارچوب اصلی این بخش مورد تأکید قرار گیرد:

 1. تلاش براین خواهد بود که مطالب براساس استاندارد های علمی ارائه شود، بنا براین تکیه بیشتر بر توصیف است تا زمینه اطلاعات دسته اول وخام فراهم آید.
 2. کوتاه نویسی دردنیای وسیع وسر درگم کننده انترنت اصل مهم دیگر به شمار می آید.
 3. ساده نویسی به دلیل تنوع مخاطبان از ارزش خاصی برخوردار است.
 4. از دوستانی که در زمینه موضوعات این بخش اطلاعاتی دارند صمیمانه تقاضای همکاری می شود
 5. آنگونه که در صفحه نخست سایت آمده است به دوستانی که مایل به همکاری دراین بخش باشند کلمه ورمز عبور برای مدیریت داده خواهد شد.
 6. نقد های مستدل باعث پیشرفت کار خواهد شد به همین دلیل از این نوع نقد ها استقبال خواهد شد.
 7. از نظر های پر مهر تان هم استقبال می شود وحتما از آن ها درپیشبرد کار ها استفاده خواهد گردید.
 8. دوستان داخل باید متوجه باشند که یک گزارش از منطقه ی آنها در سنگماشه ویا هرجای دیگر ویا یک عکس می تواند اطلاعات با ارزشی را برای سایت به ارمغان آورد هرچند که به نظر خود آنها کم ارزش باشند. لذا تقاضای من این است که این دوستان از فرستادن هر نوع اطلاعات به سایت حتما دریغ نورزند.

عبدالله دانش

نوشته شده توسط مدیریت وب سایت

30 دیدگاه برای “سال نو وسایت نو مبارک – تذکر و آئین نامه دستورالعمل سایت برای مدیران و خوانند گان سایت
 1. جمعه 12 تیر1388 ساعت: 0:56
  سلام دوستان عزیز من علی خلیلی از جاغوری باریک واز قوم بیک هستم من در حال حاضر در ایران در حال تحصیل و درس خواندن هستم و وقتی این وب را دیدم بسیار خوشحال شدم که فرزندان آن آب خاک چنین سرزمین مادری خود را همایت می کنند . از شما دوستان عزیز خیلی ممنونم ……به امید موفقیت برای همه شما عزیزان در تمام مراحل زندگی .

 2. شنبه 13 تیر1388 ساعت: 4:2
  سلام و درود به همه همشهری عزیز امیدوارم که حال همتون خوب باشه و آرزوی موفقیت براتون میکنم خصوصا از مدیر سایت موفق باشید…

 3. شنبه 13 تیر1388 ساعت: 14:21
  با سلام به شما دوست عزيز
  در صورتي که مي خواهيد محصولي را در اينترنت به رايگان تبليغ کنيد ما در خدمت شما هستيم درج آگهي رايگان در http://www.parnyaz.com
  توسط ما در اينترنت ديده شويد

 4. یکشنبه 14 تیر1388 ساعت: 1:17
  سلام دوستان! در ویرایش نوشته دقت کنید غلط و غلوط زیاد دارد! پایگاه اطلاع رسانی را با لهجه پایگاهی اطلاع رسانی نوشته اید و….

 5. یکشنبه 14 تیر1388 ساعت: 7:45
  دوست عزیز جناب آقای سروری سلام
  تشکر از ابراز نظر واظهار لطف تان
  امید وارم که شما را نیز در جمع صمیمی خود مان زیارت کنیم
  به امید دیدار

 6. یکشنبه 14 تیر1388 ساعت: 7:49
  فرید جان سلام
  تشکر از ابراز نظر تان
  سپاسگذارم از اظهار لطف تان
  ما هم مخصوصا از حضرت عالی تقدیر وتشکر می کنم
  امید وارم که برای همیشه از خوانندگان باشید
  به امید دیدار مجدد تان

 7. یکشنبه 14 تیر1388 ساعت: 7:58
  دوست عزیز جناب آقای خلیلی سلام
  خوش حالم که هموطنان ما حضورش در دنیای مجازی چشم گیر است امید وارم این حضور به سمت سوی سوق داده شود که به پیشرفت وترقی مردم ما کمک کند .
  دوست عزیز
  این شماید که اینده کشور تان را با درس خواندن تان رقم می زنید و ماهم باید دست به به دست هم بدیهم کشور خود مان را اباد بسازیم
  این را باید از جای شروع کنیم مطمن راه کاری عملی تر این است که از منطقه خود مان آغاز کنیم
  امید با دوستان که در این عرصه داریم بتوانیم به اهداف خود مان بهتر بیشتر برسیم.
  تشکر از حضور سبز تان

 8. یکشنبه 14 تیر1388 ساعت: 8:12
  پرنیاز جان سلام
  ممنون از اطلاع رسانی تان
  چشم در صورت نیاز خبرت می کنم
  امید وارم نیاز های تان از این هم پر تر شود .
  تشکر از حضور سبز تان

 9. یکشنبه 14 تیر1388 ساعت: 8:18
  عبدالله جان سلام
  ممنون از حضور سبز تان
  وتشکر از دقت تان و یاد آوری تان .
  آری دوست عزیز ما هم سعی و تلاش خود مان می کنم تا مطالب بدون نقض وعیب در اختیار دوستان قرار بگیرد گاهی وقت ها این اتفاق می افتد .
  بهر حال با دوستان مثل هر حضرت عالی داریم امید وارم که این اشتباه هم به حد اقل خود برسد .
  بازم تشکر از شما دوست عزیز

 10. سه شنبه 16 تیر1388 ساعت: 11:44
  سلام . خیلی خوشحال شدم که سایت خبر رسانی و فر هنگی را یا فتم . راستی مدریت این سایت در کجاست . جاغوری, کو یطه , و یا ایران ؟ لطفا معلو مات بد هید . دیگر اینکه در انگوری هم قحط الر جالی نیست که شما یک نفر از انجا انتخاب نکردید و انگوری هم جز ولایت جاغوری میبا شد .

 11. سه شنبه 16 تیر1388 ساعت: 14:27
  دوست عزیز که از کویته ارتباط گرفته ای سلام
  ما از این که بسایت خود تان ا ارتباط گرفته ای خوشحال شدم
  از ابراز نظر واظهار لطف تان سپاس گذارم
  در مورد انگوری لعنت بر منکرش انگوری نه تنها که جز جاغوری است بلکه از اجزای مهم ودر مرکز جاغوری نیز قرار دارد. خوشبختانه در کل مناطق جاغوری کلمه قحط الرجالی صدق نمی کند از هر منطقه افراد فرهنگی زیاد داریم .
  البته در این مورد ما تا آن جای که در توانم بوده با تمام مناطق تعدادی از دوستان ازآن مناطق را در جریان گذاشتم که در قسمت مدریت منطقه خود اقدام بکند متاسفانه در این این زمان اکثرا درگیر امتحانات پایان سال هستند فرصت چندانی برای این کار ندارد . از از طرفی این کار کاری یک روز دو روز نیست کاری است که در دراز مدت باید انجام شود .
  در خصوص انگوری من با دوستان آن مناطق صحبت کردم منتظر نتیجه قطعی آن هستم .
  شما هم اگر شخصی را در این زمینه می شناسید برای ما معرفی کنید ما از حضوری گرم شان استقبال می کنیم .
  بازم ممنون از ابراز نظر تان پایگاه اطلاع رسانی جاغوری مربوط به خود شما است از ااظهار تان شما دوست عزیز استقبال می کند

 12. سه شنبه 16 تیر1388 ساعت: 17:51
  سلام دوباره برار . ممنون از لطف تان ! راستی نگفتی که این وبلاگ از کجا اداره میشود . پا کستان . ایران یا جاغوری ؟؟

 13. یکشنبه 21 تیر1388 ساعت: 0:50
  سلام برای مدیریت محدودیت زیادی وجود دارد! سایت ها و وبلاگ های جاغوری فقط لینک شود! تنها جولانگاه موج سوم است!!!؟

 14. چهارشنبه 24 تیر1388 ساعت: 11:2
  سلام:
  تولدهتولدهتولدهتولده
  تووووووووووووووووووووووووووولده
  میخوام برام بتر کونی!!!!!!!!!!!!!
  یه 2_3هزازتایی نظر بذاری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  اگه نذاری یهنی دوسم نداری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  پس میای؟؟؟؟
  ممنون

 15. پنجشنبه 25 تیر1388 ساعت: 17:5
  سلام برادر گرامی از کویته!
  چون مدیریت محترم سایت فرصت جواب گویی ندارد تا آن جایی که من خبر دارم این سایت از جاهای مختلف مدیریت می شود از جمله جاغوری! با امکانات امروز کار آسان شده از همه جا می شود مدیریت کرد! سلامت باشی!

 16. جمعه 26 تیر1388 ساعت: 11:2
  یک دوست عزیز سلام
  تشکر از ابراز نظر واظهار لطف تان
  اتفاقا برای مدیریت هیچ محدویت وجود ندارد لازم می دانم این را توضیح بدهم :
  ما در یک تقسیم بندی می توانیم نویسندگان سایت را به دوبخش تقسیم کنیم
  1 – مدیران منطقه سایت . این ها وظایف شان در باره سایت کاملا توضیح داده شده که نیاز به تکرار آن نمی بینم دوستان می تواند به مطالب در باره سایت مراجعه نمایند .
  2 – مدیران آزاد . شامل تمامی نویسندگان و وبلاگ نویسان می شود دوستان که به عنوان مدیر منطقه انتخحاب نشده اند نگران نباشد تدابیر در این خصوص هم اندیشیده شده که شما هم بتوانید آزادانه مطالب خود را مستیقما در سایت نشر نماید .
  برای اینکه همه مدیران بتواند به راحتی از این سایت استفاده کنند ابتدا از کنترل پنل ساده وآسان استفاده می شود . اگر دیدیم که با این کنترل پنل دچار مشکل هستیم تدابیر در این خصوص هم اندیشیده شده که به موقع جایگزین خواهیم کرد.
  امید وارم که با این توضیح مشکل در باره مدیریت کسی احساس نکند .
  با تشکر مجدد – مدیرسایت

 17. جمعه 26 تیر1388 ساعت: 11:10
  جناب آقای رفیعی دوست عزیز سلام
  تشکر از ابراز نظر تان
  مسافرت جناب عالی به ژایگاه اطلاع رسانی جاغوری جای سپاس دارد از همه مهمتر که وقت گذاشته اید اظهار نظر فرموده اید .
  امید که شما را دوباره زیارت کنیم ما هم تمام تلاش خود را بکار می گیریم که میزبان خوبی برای مسافران و مهمانان مان باشیم .

 18. جمعه 26 تیر1388 ساعت: 11:23
  سلام خدمت دوست عزیزم از کویته برادر عزیزم که تحت عنوان مطلع پاسخ مناسب را ارائه دادند .
  من با یک تشکر یک توضیح در خدمت تان هستم
  تشکر از برادر محترم مان از کویته مطالب سایت را وچند چون ماجرا به دقت پی گیری می کند و تشکر مضاعف از دوست مطلع مان که این زحمت رت را کشیده وپاسخ دقیق را ارائه داده اند .
  توضیح اینکه : از آنجای که این سایت گروهی اداره می شود طبعتا همه مدیران سایت توضیحات را که واقف هستند می توانند برای خوانندگان بدهند واین وظیفه همه مدیران سایت هستند.
  مخصوصا در پست های مربوط به خود شان است . در این صورت خواهش جدی دارم که حتما جوابگوی دوستان باشد .
  واگر من این کار را انجام می دهم به خواطر این است که این کار انجام نشده ومن دارم انجام می دهم . نهایتا در صورت لزوم پاسخ دهند در پایان رد پای از خود در میان بگذارد تا در صورت لزوم بتوانیم به ایشان ارتباط بر قرار نمایم .

 19. شنبه 27 تیر1388 ساعت: 22:6
  رفیعی جان سلام از ما دوست عزیز
  چشم انشالله مدیران به توصیه دوست عزیزم جناب آقای رفیعی تا حد ممکین عمل نماید . چون عکس خود گویای بسیار از نا گفتنی و گفتنی ها است .
  من با شما موفقم . به امید دیدار مجدد تان

 20. یکشنبه 28 تیر1388 ساعت: 14:37
  تقدیر و تشکر
  قدر دانی
  بدون شک برای کسانی که در خارج از منطقه و یا خارج از کشور بسر می برند ، مطلع شدن از اخبار و تحولات منطقه اهمیت بس فروان دارد.برای این منظور دوستان زیاد ی با را ه اندازی سایت های مختلف اقدام" به ارایه گذارش از منطقه ای که در ان زندگی می نمایند " کرده اند که جا دار از همه شان تشکری نمایم .

  اما اخیرا تعداد از بزرگان و دوستان اقدام به راه اندازی یک وب سایت جدید تحت عنوان "پایگاه اطلاع رسانی جاغوری" نموده اند که بدین وسیله از این اقدام نیک شان قدر دانی می نمایم و موفقیت های مزید برای شان ارزو دارم.
  "www.jawed1.blogfa.com"

 21. یکشنبه 28 تیر1388 ساعت: 16:17
  دوست عزیزم جناب اسدالله جاوید سلام
  تشکر از ابراز لطف تان نسبت به پایگاه اعطلاع رسانی جاغوری
  امید وارم با جوان های با احساس مثل شما بابه کمان بر افتخاراتش افزوده گردد .
  باتشکر فراوان – مدیریت سایت پایگاه اطلاع رسانی جاغوری

 22. چهارشنبه 31 تیر1388 ساعت: 10:38
  سلام به مدیریت محترم سایت جاغوری1 و دست اندر کاران عالی تان خیلی خوشحالم که کارهای تان را درزمینه شروع کردید. آرزوی موفقیت دارم برایتان شادی بکام تان باد.

 23. جمعه 2 مرداد1388 ساعت: 22:27
  دوست عزیز جناب آقای عبدالله احمدی سلام
  ممنون از حضور سبز وحسن نظر تان
  امید وارم که شما نیز در کارهای تان موفق باشید
  به امید دیدار مجدد تان

 24. دوشنبه 2 شهریور1388 ساعت: 13:2
  salam aghai danish avalan seite shomara tabrik megom man yak saval dashtam man az jaghori nistam ba nazari man agar barai tamami manatiqi hazara kar koned kheli behtar bod in raqam ma hazaraha ba jai namerasam jaghori daizangi bamyani besoodi torokmani ya mazari ma agar yak nashavem maida moshim ba gofti dawodi sarkhosh baz ham movafaq bashed nazari badi nadarm yani ke badel nagered in yak peshnihad bod
  khoda nigahdari shoma

 25. شنبه 14 آذر1388 ساعت: 20:19
  دوستان و یا دوست عزیز مسول جاغوری 1 سلام و موفقیت های روز افزون همراهتان!
  زحمات شما دردرج مطالب تازه و گزارش از تمام نقاط جاغوری قابل قدر است و بهتر ازین نمیشود کرد. ا ما بنده وقتی که امروز ویبسایت شما را باز کردم متوجه شدم که شما اهنگ سرود ملی/سرود وطنی را نیز افزوده اید. شاید ذوق ها متفاوت باشد- ولی بنظر بنده افزودن انچه شما افزوده اید از ارج و عظمت کاری شما میکاهدو ممکن است- باعَث شود که یکعده نتواندازین زحمات ارزشمند شمااستفاده کند!
  با ارزوی سعادت شما!

  ……………………….

  دوست عزیز و محترم جناب علی آغا سلام

  یک دنیا سپاس از اظهارلطف وابراز نظر تان

  تشکر از اینکه با نظرات سازنده تان ما ودوستان تان در این پایگاه یاری می نماید .

  سرود ملی یا وطنی را به درخواست عده ای از هموطنان امروز گذاشتم چنانچه نظرات در حذف آن نشر گردد سریعا اقدام به حذف آن خواهیم کرد .

  پسندم آنچه را جانان پسندد .
  اینکه فرموده اید :

  ولی بنظر بنده افزودن انچه شما افزوده اید از ارج و عظمت کاری شما میکاهدو ممکن است- باعَث شود که یکعده نتواندازین زحمات ارزشمند شمااستفاده کند!

  ای کاش دلیل شان یاد آور می شدید که چرا یکعده نتواند استفاده کند ما بهتر متوجه می شدیم وچرا سرود ملی باعث شود که از عظمت کار کاسته شود . من یک دلیل های به ذهنم رسیده دلیل شما می دانستم بهتر بود .

  با این حال کسی نخواهند گوش کند روی دکمه ستاب کلیک کند دیگر از خواندن باز می ماند و پخش نمی شود .

  در عین حال اینکه ما توانسته ایم تا این مرحله برسیم بخواطر این است که دوست خوبی مثل شما داریم که ضمن بر شمردن خوبی های اگر داشته باشم اشکالهای مرا نیز به ما گوشزد می کند ما نیز وظیف خود می دانم به رفع آن اقدام کنیم .
  سپاس فروان از شما دوست عزیز منتظر نظرات سازنده شما هستیم .

  مدیریت سایت

 26. پنجشنبه 6 آبان1389 ساعت: 18:33
  من از جاغوری نیستم ولی جاغوریان را دوست دارم اگر امکان تبادل لینک هست بریام پیام بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*