پایگاه اطلاع رسانی جاغوری یک ساله شد

پایگاه اطلاع رسانی جاغوری با  ۴۱۵  مطلب منتشره یک ساله شد . نمودار سایت

با سلام و عرض احترام خدمت همه هموطنان گرامی و خوانندگان محترم  سایت جاغوری یک . اولین سالگرد آغاز به کار سایت جاغوری یک را  خدمت یکایک شما و خانواده محترم تان و کلیه هموطنان گرامی مخصوصا هموطنان جاغوری تبریک عرض نموده و از خداوند سلامتی و موفقیت تان را در عرصه های مختلف خواها نم .

دوستان گرامی ۲۲ / ۳ /۱۳۸۸ روزی است که روز شمار پایگاه اطلاع رسانی جاغوری  رسما حرکت خود را آغاز کرد و مشغول به ثبت رساندن لحظه لحظه های این سایت گردید. خدا را سپاس می گویم که داریم  اولین سالگرد فعالیت رسمی پایگاه اطلاع رسانی جاغوری را با موفقیت پشت سر می گذرانیم  . جا دارد به سهم خودم  از زحمات همه مدیران و نویسندگان و دوستان متعهد خودم تشکر و قدر دانی نمایم .

یک سال است که از فعالیت پایگاه اطلاع رسانی جاغوری می گذرد در این مدت یک سال  این ۴۱۶ مطلب است که به نشر می رسد .اگر یک سال را ما ۳۶۰ روز بگیرم  در واقع  هر روز بیشتر یک مطلب را  به روز داشتیم .
با این تفسیر یک توفیق بسیار جالب به نظر می رسد. باز دید با این گستردگی در روز میانگین 800 نفر الی ۱۲۰۰ باز دید، بازدید کمی نیست که اکثر سایت های معتبر این مقدار باز دید کننده را ندارد . این چیزی است که مسئولیت ما و شما را سنگین و سنگین تر می کند . با این حال شاید همه ما اولین تجربه دنیای مجازی را لا اقل به این شکل گسترده دارم می بینم .

 در این مدت هر مدیری با توجه به وقت توانایی هایش سعی بر این داشته است تا این خانه مشترک شان  هر روزش بهتر از دیروز باشد . حال به این مقصد رسیده ایم یا نه حرف دیگری است که دیگران باید قضاوت کند . ولی با همه این حرف ها ، درست است که تلاش کردیم که در زمره ای بهترین ها باشیم ولی بی تردید تا آن مرحله فاصله داریم  با همه این موفقیت ها در عین حال از کار خود راضی نیستیم تلاش می کنم از آن که تا به حال بوده ایم بهتر ظاهر شویم  .

از روز که این مجموعه تصمیم گرفت – در راستایی خدمت به مردم و باز گو کننده درد ها و مشکلات که چندین قرن دارد همه ای ما شما آزار می دهند – حرکت کند خوش بختانه در ادامه راه انسانهای درد آشنایی و دردمند زیاد با این کاروان همراه شد که هر لحظه احساس نیرومند تری در راستای اهداف مان می کنیم . کما کان دری این خانه مشترک بر روی دوستان متعهد و دلسوز بازاست  منتظر قدوم و قلم زیبای شما در جمع صمیمی خود هستیم .

بی تردید در ادامه راه پیموده شده ممکین است نکات مثبت منفی زیاد به ذهن همراهان این کاراوان رسیده باشید که به هر دلیل زمنیه مناسب برای مطرح کردن آن ندیده باشد .
حالا با گذشت یک سال از  فعالیت رسمی این خانه مشترک از شما دوست عزیز می خواهیم – که نکات مثبت و منفی و یا کدام پیشنهاد خاص را که احیانا به ذهن جناب عالی رسیده باشد و موفق به مطرح آن نشده اید – آن را مطرح نمایند. که انشالله تا در ادامه راه با استفاده از آن موفق تر ظاهر شویم .

امید وارم سروران گرامی و مدیران محترم سایت با پیشنهاد های سازنده شان زمینه غنامندی این خانه مشترک مان را فراهم نمایند و با عظمت آن بیافزایند و زمینه پیشرفت منطقه را بیش از پیش آماده شود .

 ما همه باید تلاش کنیم همانطوری که  جاغوری در زمینه فرهنگی یک است در باقی زمینه ها مثل اقتصاد و . . . جاغوری را یک بسازیم و با این امید که جاغوری در همه زمینه ها در کشور یک باشد شما مدیران محترم و سروران گرامی ویبسایت جاغوری یک را به خداوند بزرک می سپارم منتظر پیشنهاد و نظرات سازنده شما در همین صفحه می مانیم .

خدا یا چنان کن سرانجام کار *** تو خوشنود باشی و ما رستگار .

+;نوشته شده در ;جمعه بیست و یکم خرداد 1389ساعت;15:27 توسط;مدیریت وب سایت ; |;


18 دیدگاه برای “پایگاه اطلاع رسانی جاغوری یک ساله شد
 1. شنبه 22 خرداد1389 ساعت: 12:17
  ابتدا سلام و احترامات خود را خدمت مدیریت محترم سایت ، مدیریت های بخش ها و بازدید کننده گان عزیز سایت جاغوری تقدیم میدارم .
  اولین سالروز سایت جاغوری یک را که سالروز پیروزی و افتخار برای مردم ما است به همه شما عزیزان بالخصوص برادر محترم و عالی قدر اقای رحیمی تبریک عرض میدارم .
  تلاش و زحمات تمام مدیرات خاصتا مدیریت مرکز جناب اقای مومن زاده و همکار عزیز شان بر غنا مندی این سایت بیشتر افزوده است .
  مدیریت جناب اقای رحیمی و تلاش شان برای جذب نویسنده گان خوب منطقه قابل قدر و ستایش است .
  از خداوند یکتا سال اینده را سال بهتر و موفق تر برای این سایت تمنا میکنم .
  همتم بدرقه راه کن ای طاهر قدس که دراز است ره مقصد و ما نوسفریم

 2. شنبه 22 خرداد1389 ساعت: 14:31
  سلام به تمام خوانندگان عزیز مدیر صاحب محترم سایت و بقیه مدیریت ها مخصوصا عزیز و مهربانم مومن زاده جان.
  بنده حقیر هم اولین سالروز وبسایت زیبای جاغوری یک را به تمام خوانندگان خوب این سایت قشنگ و مدیر صاحب و مدیریت ها و مومن زاده عزیزم تبریک عرض می نمایم .
  تلاش و زحمات مدیر صاحب و بقیه مدیریت ها قابل قدر است
  مخصوصا مدیریت بخش مرکز آقای مومن زاده قند .
  به امید تلاش های بشتر مدیران محترم و آرزو موفقیت این سایت در شروع سال دوم ا ش .
  شاد کام باشید
  خداحافظ
  نازیه از سوئدن اورپا .

 3. شنبه 22 خرداد1389 ساعت: 15:54
  سلام
  اولین سالروز سایت بسیار خوب جاغوری یگ را به مدیریت محترم این سایت و تمام مدیران بخشهای دیگر و بالاخص آقای مومن زاده عزیز که همیشه با گزارشها و عکسهای بسیار قشنگ خود ما را در جریان آخرین خبر ها و تحولات منطقه قرار میدهد تبریک عرض نموده و از خداوند بزرگ توفیقات روز افزون برای همه ای تان خواهانم.
  به امید اینکه سال بهتر و پربار تری در پیش رو داشته باشید.
  اکبری از انگلیس

 4. شنبه 22 خرداد1389 ساعت: 23:31
  بنده هم فرا رسیدن اولین خجسته سالگرد تاسیس سایت وزین جاغوری یک را خدمت موسس محترم , مدیران, گردشگران و اهالی فرهنگ دوست جاغوری تبریک وتهنیت گفته , ازبارگاه ایزد باریتعالی موفقیت بیشتر از بیش را برای شما ارزو مینمایم

 5. یکشنبه 23 خرداد1389 ساعت: 1:40
  دوستان سلام ! گرچند میدانم که موضوع به این مهمی ، در این کامنت کوچک نه میگنجد . اما به طور فشرده میخواهم خدمت دوستان عرض نمایم که ، در شرایط حساس و فوق العاده حساس کنونی ، آن چه را که زمان از ما می طلبد ، اصل روشن گری در سایت جاغوری یک میباشد . مدیریت محترم جناب اقای رحیمی روی همین اصل باید حتی المقدور بیشتر تمرکز نماید . ما در یک تاریکی مطلق داریم به سر میبریم یعنی داریم میپوسیم . جرقه های روشن گری ، نجات ما و جامعه ما میباشد .
  ما حتی المقدور به عنوان نیمه روشنفکر ، لنگان لنگان و سینه خیز ، در عرصه رسالت اجتماعی مان ، ادا مسئولیت نماییم . در غیر ان بهتر است تا قلم را بوسیده و به خود تکلیف روا نه داریم و………….

 6. یکشنبه 23 خرداد1389 ساعت: 9:35
  جناب احمدی جوی نوی ! بنده یکی از مدیران سایت هستم . و بر همین اصل این حق را دارم تا نظرات ام را بنویسم . شما برادر بر اساس کدام اصل دارید به من توهین میکنید . لحظه در پیش گاه خداوند و وجدان تان خلوت نمایید بهتر است .
  این تعیین تکلیف نیست خواهش است دیگر .
  اگر با چکیده افکار ام مخالفتی دارید برادر اندیشمندانه بنویسید. بنده درشک ام که شما احمدی از جوی نو عبدالرحمن اباد نباشید . به هر صورت وجدان محکمه است که به قاضی نیاز ندارد /

 7. یکشنبه 23 خرداد1389 ساعت: 10:25
  با سلام جناب رحیمی گرامی! سالروز راه اندازی ویب سایت اطلاع رسانی جاغوری را به همه ای دوستان تبریک میگویم. گرچند اسم من در لیست مدیران ویب سایت می باشد. ولی طوریکه در نزد خود محاسبه میکنم تا بحال بیشتر خواننده بوده ام تا مدیر و نویسنده آن. یکی از علتهای اساسی که تا بحال نتوانسته ام فعالانه بعنوان مدیر و نویسنده سهم بگیرم فقدان فرصت برای نوشتن می باشد. تقریبا هر روز با موضوعات و سوژه های گوناگون در محیط کاری/محیط دانشگاه و زندگی کمرنگ و بیرنگ اجتماعی روبرو میشوم و دوست دارم بیشتر بعنوان دغدغه فکری به نوشتن و سیاه کردن در مورد آنها بپردازم. اما کارهای روزمره و درسهای دانشگاه بقدر کافی خسته ام می سازد و فرصت نوشتن را بعنوان یکی از مدیران این ویب سایت در اختیار ندارم. ولی کماکان سعی میکنم در فرصتهای ولو اندک بعنوان خواننده و کامنت دهنده مطالب با در نظرداشت نوعیت آنها باقی بمانم. رحیمی گرامی! طوریکه مشاهده میشود ویب سایت مذکور لیست بلند و بالای از مدیران ارجمند دارد که متاسفانه تعداد کثیر آنها همانند این حقیر صرفا در حد نام و نشان عرض اندام نموده و تا بحال خیلی فعالانه سهم نگرفته اند. من پیشنهاد میکنم این عزیزان اگر فرصت در اختیار دارند با نوشته های زیبای شان مشارکت نمایند و سکوت را بشکنند. من شخصا نویسندگی را بیشتر بعنوان دغدغه فکری دوست دارم تا نمایش ذوق و استعداد. نوشته های برخاسته از دغدغه های فکری و تعهدات اجتماعی تصور میکنم بیشتر ماندگار واقع میشود. من متوجه بودم که تا همین اواخر بعضی مدیران چیر دست و توانای همچون جناب داود خرمی/شوکت محمدی/حفیظ الله خرمی/فاضل کیانی/مظفری و غیره در مواردی در این ویب سایت آثار هنری و علمی شانرا به نشر میرساندند و همه از مطالعه آنها استفاده می نمودند و خوانندگان بیشتر را نیز بخود اختصاص میدادند. تصور میکنم نوشته های این عزیزان در این اواخر دیده نمی شود و ویب سایت نیز به نحوی محتوای وزین قبلی اش را از دست داده و رنگ و بوی دیگر به خود گرفته است. آرزومندیم همه ای مدیران بشمول خودم کمی بخود تکان دهیم و حالت انفعالی را کنار بگذاریم.

 8. یکشنبه 23 خرداد1389 ساعت: 10:41
  در این میان گزارشها و تازه های جناب مومن زاده و مهدی جان که همواره از زادگاه همه ای ما مینویسد تصور میکنم برای همه جالب بوده است. همه میدانیم زاده گاه مانوسیت و قداست خاص دارد و مخصوصا آنهائیکه در دیار مهاجرت (کشورهای همسایه و خارج) بسر میبرند هر لحظه به یاد وطن و مهد خاطرات کودکی شان می افتند و جناب مومن زاده نیز حتی الامکان توانسته فعالیتهای خبر رسانی اش را پویا نگهدارد. اکنون فصل سر سبز بهار و تابستان است و دل همه ای ما در گیرو سبزه زارها و شادابیهای وطن و زادگاه قرار دارد و هرلحظه با آن زنده است و از آن رهگذر تجدید حیات میکند و با یاد و نام آن خاطرات دوران بودن و زیستن و سپری کردن در جاغوری عزیز را مرور میکند. با توجه به این نکته از مدیران فعال در منطقه بخصوص آقای مومن زاده و مهدی جان خواهش میکنیم گاهی اگر سوژه خبر و گزارش از منطقه در دست نیست لا اقل محبت نموده دلهای اصحاب مهاجرت را با گذاشتن عکسهای بروز شده منطقه شاد سازید و همه ممنون شما خواهد بود. از همکاری های شما قبلا صمیمانه سپاسگذاری میگردد.

 9. دوشنبه 24 خرداد1389 ساعت: 1:52
  مهیمانان و میزبانان جاغوری یک را گفته باشم سلام به فزون و سلامتی را امید وار هستم نوش جان تان باشد به دوام !
  جاغوری یک را پر بار سالگرد رسیدن است، مرا خوشی باشد و سعادت تا شما را گفته باشم تبریکی بیش و خواسته باشم خدا را تا دهد برکات.

  گرامی مدیریت را نباشد حاجت تا به تعریف گیرم زیاد، او را رحیمی گویند بنام و جاغوری یک را باشد روح و روان، اگر او را تلاش نبود، ما را سرایی در کار نبود تا نشسته باشیم گرم، گرفته باشیم خستگی را ز تن و گفته باشیم سخن بهر جمع .

  مرا ارزو زیاد است و امید به خروار تا گفته باشم مدیران را تشکری زیاد و پیروزی به مرام و شیرین زندگی به کام.

 10. دوشنبه 24 خرداد1389 ساعت: 3:55
  سلام خدمت دوستان و مدیر ویب سایت جاغوری یک …
  در اینکه شما زحمت فراوان میکشید جای شک نیست . اما در بعضی جاها کم و کاستی وجود خودرا نمایان میکند …
  که خدمت تان ارض میکنم.
  1: مثله عکس مقبول که تهیه میکنید روی همان عکس.
  تبلیغات ویب سایت خودرا خیلی کلان نوشته میکنید .
  در صورتیکه همان کارا با نوشته کوچک تر هم متوانید انجام دهید:
  2: و یا اخبار که نوشته میکنید . در بین نوشته های تان خلی از رنگهای مختلیف استفاده میکنید:
  خیلی به زرق برق کردن علاقه مند هستید.
  در صورتیکه خبر گزاری های رسمی با چنین کاری اوغانی و ………. روی خوش نشان نمی دهد:
  اومیدوارم که متوجه منضور من شده باشید……
  تشکر
  جناب روده کش از لندن..

 11. دوشنبه 24 خرداد1389 ساعت: 11:21
  یکبار دیگرباز هم از فرصت استفاده نموده ، و فراسیدن سالگرد ایجاد فعالیت این خانه مشترک (جاغوری یک ) را به تمام دوستان و علاقه مندان ان تبریک میگویم . و از خداوند بزرگ برای دست اندر کاران این مجمع توفیق خدمت روز افزون را مینمایم .
  دوستان همین که حضور داریم و هستیم ، همین اصل خود یک اصل فوقالعاده مهم و سرنوشت ساز میباشد . امید این فرصت را نخبگان ما غنیمت بشمارند .
  ما اگر بتوانیم نویسنده های دلسوز ، متعهد و درد اشنا ی را که درد محرومیت و استبداد در سینه دارند ، ( مربوط به دیگر مناطق افغانستان ) در زیر این سقف مجازی جمع اوریم ، نیت خیر بزرگی را به انجام رسانده ایم . و این کار میسر نه خواهد بود ، مگر با ایجاد فضا مناسب و ایجاد فضا مناسب وظیفه مدیریت اصلی و نویسنده گان این سایت میباشد .

 12. دوشنبه 24 خرداد1389 ساعت: 11:27
  میخواستم راجع به کاپی مطالب نیز اشارت ها یی داشته باشم !
  دوستان افراط و تفریط هیچگاه مورد تایید خردمندان نیست . مطالب بکر ، مفید و حساس را فکر میکنم میتوان با ذکر امانت داری نقل کرد . البته نه به سرحد شوری . فرصت کم است معذرت میخواهم ….

 13. دوشنبه 24 خرداد1389 ساعت: 15:43
  دوست عزیز آقای رحیمی وهمکاران خوب تاب در سایت جاغوری یک
  مانده نباشید، زحمات یگ سال گذشته تان بیقین قابل قدر است،امید وارم درسال آینده پربارتری رابرای تان آرزو میکنم.
  جاوید محمدی استرالیا

 14. سه شنبه 25 خرداد1389 ساعت: 1:37
  سلام دوستان عزیز جاغوری و جاغوری یک!
  بهتر ان است که دیگر دوستان به داوری کار یک ساله جاغوری یک بپردازند، اما من صرفا جهت تاکید ضرورت کار جمعی و تبریک یک سال همخانگی مجازی و یاد آوری چند نکته و عرض ارادت خدمت دوستان رسک کشیدم!
  1. جاذبه جاغوری یک، تلاش برای آشنایی و شناسایی هویت تاریخی و استعدادهای مختلف مناطق بوده است؛
  2. اخبار داخل که زحمت آن به عهده جناب مومن زاده عزیز بوده یکی دیگر دلایل مراجعه و پر مخاطبی جاغوری یک بوده است؛
  3. نیاز جدی وجود دارد که به مدیران و نویسندگان انگیزه داده شود و اگر ممکن است، پس از مدتهایی جلساتی وجود داشته باشد- البته دوستانی که امکان گردهم آمدن را دارند؛
  4. آثار ذوقی با فاصله منتشر شود؛ دوستان برای مطاله آثار ذوقی به جاغوری مراجعه نمی کنند؛ البته آثار هنری و ذوقی قوی جای خود را دارد؛
  5. تذکر آقا یا خانمی به نام روده( با معذرت) هم تذکر فنی و جدی است؛
  6. بهتر بود دوستان جدی تر به نقد جاغوری یک میپرداختند مانند جناب آقای افتخاری!
  7. ………..

 15. سه شنبه 25 خرداد1389 ساعت: 12:5
  با عرض سلام و معذرت از تمام مدیران سایت دوست داشتنی جاغوری ـ یک و بویژه آقای رحیمی محترم و همچنان خوانندگان خوب ، با درک و احساس این سایت وزین ، به نسبت دیر رسیدنم ، که یگانه علتش در نبودن و نداشتن نت بود میخواهم یکسالگی این خانه مشترک را به همه دوستان تبریک بگویم.
  میدانم که باوجود دشواریهای که مشخصه راه هر پدیده نو و ناب در جامعه ما است و در مسیر راه جاغوری یک نیز قرار داشت و هنوزهم قرار دارد ، با زرنگی مدیران و در راس آقای رحیمی ، این مشکلات روز بروز کمتر و مسیر راه جاغوری یک روز بروز روشنتر و پر بار تر میگردد.
  سخت میخواهم تا این نهال یکساله ایکه با دستان نخبگان جاغوری آبیاری میگردد هرچه زود تر از آسیب زمان و بدخواهان در امان گردیده و به یک درخت تناور و بار ور روشنگری برای تمام ملیت ما تبدیل گردد.
  به امید موفقیت هرچه بیشتر!!
  محسن

 16. جمعه 28 خرداد1389 ساعت: 20:43
  مبارک مبارک تولدت مبارک !!
  بنده به سهم خودم این بالندگی و پویندگی را به تمام فرزندان جاغوری زیبا ، مدیریت محترم دوست گرامی آقای رحیمی و تمام همکاران صمیمانه تبریک عرض می کنم !
  شکر ایزد که نهال خوش یمن و مبارکی بنام ((جاغوری یک)) یک ساله شد ! گرچه در این یک سال فراز و فرود های فراوانی را پیش رو داشت اما با تمام کم کاستی ها و نداشتن تجربه و افراط و تفریط های مهمانان و میزبانان و… باز هم به رشد و بالندگی سریع خود ادامه داد و می توان گفت : آن نو نهال پارسال ره صد ساله را یک شبه پشت سر گذاشته و اکنون عنقریب به درخت تنومندی تبدیل و به همت و یاری همگان به بار خواهد نشست ! شکی نیست که هر کاری تازه و بکری آن هم از آدم های تازه کار بدون عیبب و ایراد نیست و مسلما ((جاغوری یک)) هم کم و کاستی ها و عیب های داشته است که باید توسط دوستان دلسوز میزبان و مهمان به نقد گرفته شود تا در دومین سال بیش از پیش شاهد پر باری و ثمر دهی شرین آن باشیم ! بنده که گویا با سیاه کرده بینی نام خود را آهنگر گذاشته ام و ناشیانه در جمع از ما بهتران ، گاه گداری مشق قلم میکنم و با لطف مدیر محترم و دوستان گرام مدیریت بخش ((داوود)) را به دوش داشته ام پیشا پیش از کم کاری احتمالی معذرت خواهم ! و امید که پس از کاهش گرفتاری های آخرین ترم ، مجالی اندکی یابم و بتوانم اندکی از وعده هایم را در معرفی بیشتر منطقه و زادگاهم جامه ای عمل بپوشانم ! با آرزوی موفقیت ، سلامتی و پیروزی همگان … یا حق .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*