هدیه از طرف مرکز فرهنگی اندیشه برای دوست فعال ما جناب آقای مومن زاده

بنام خدا

خدمت سروران عزیز جناب آقای رحیمی و مومن زاده عزیز سایت )جاغوری یک (سلام  خسته نباشید عرض می کنم .

هدیه از طرف مرکز فرهنگی اندیشه برای مومن زاده

از زحمات گمنام، خاموش وبی توقع شما هرکسی ممکن است برداشتی بر اساس محاسبه خود داشته باشد. ولی من ! دوسال قبل بود که برای تهیه کتاب برای مرکزفرهنگی اندیشه  به ایران آمده بودم  . روزی جناب عالی (اقای رحیمی ) با من تماس گرفتید که شب مهمان من هستید و آقای مومن زاده گزارش گر سایت نیز حضور دارند دران نشست دوستانه از زحمات سنگین وکار پر حجم این دو عزیز از نزدیک جویا شدم ، دیدم که با امکانات شخصی، دارند کار یگ تشکیلات بزرگ را انجام می دهند، بدون انکه  کوچک ترین توقعی از کسی، یا همکاری از جای به آنان صورت بگیرد. جالب اینکه با عشق وایمان  توصیف ناشدنی برای ادامه وتوسعه کارش اعتقاد داشتند.

من یکی به حال دوستانم غبطه خوردم ، از همان زمان به این فکر افتادم  که من به عنوان یک فرد که در جریان زحمات دوستانم قرار گرفتم چه کاری از دستم بر می اید تا ذره ای از زحمات دوستانم را  تقدیر کرده باشم .

 فکر کردم تهیه یکی از وسایل ابتدایی مورد ضرورت دوستان  که برای آنان در بهبودی این کار ارزشمند کمکی باشد، می تواند یک اقدام مثبت در پاسخ زحمات دوستانم باشد . فعالیت جاغوری یک وخبر های جناب آقای مومن زاده  بخصوص برای کسانیکه از وطن به هردلیلی مهاجرت کرده اند واز وطن دور هستند بهترین ومناسب ترین هدیه است که می شود تصور کرد.

 باگذشت زمان کاری که باید در قالب اشتراک جمعی می شد موفق نشدم. گفتم تا بیش تر از این  دیر نشده با آنچه که در توان شخصی ام بوده به پاس زحمات شان بعنوان قدر دانی از ایشان وسیله اندکی ، که انان را در بهبود کار شان کمک کند سهمی بگیرم. به این منظور هدیه ناقابلی را از طرف مرکز فرهنگی اندیشه به مدیریت محترم سایت جناب آقای رحیمی فرستادم تا خود به همکار پرکار و خوب خود جناب اقای مومن زاده برساند.

مرکز فرهنگی اندیشه ملبورن استرالیا – جاوید محمدی

بسمه تعالی

من هم به سهم خودم خدمت جناب آقای محمدی  ودوست گرامی ام جناب آقای مومن زاده  وبقیه همکاران وسروران  وتمامی خوانندگان سایت جاغوری یک عرض سلام و ارادت دارم .

کار خدا پسندانه ی هر دو همکار محترم ما را نمی شود در قالب الفاظ بیان ویا تعریف و تمجید کرد . زحمات شبانه روزی جناب آقای مومن زاده از یک سو  وتقدیر از زحمات  ایشان از طرف همکار خود مان جناب حاج اقای جاوید محمدی (مدیر مرکز فرهنگی اندیشه در ملبورن استرالیا )  از سوی دیگر  .

ولی آنچه که وظیفه ما ایجاب می کند در پاسخ  به این اقدام ارزشمند باید معرفی مختصری از جناب آقای محمدی ومرکز فرهنگی اندیشه داشته  باشیم .

فکر نکنم جناب اقای محمدی نیاز به معرفی بیشتر داشته باشد . عالم واراسته  متعهد ودلسوز جامعه، دیگر اندیش که توانسته با همه مشکلات به وظایف دینی ورسالت خویش عمل نماید . در جامعه ی که همه چیز رنک بوی دالر را می دهد وگذشتن از کنار آنها مشغول گشتن به امور مذهبی فکر کنم کار ساده ای نیست . دوستان که در آن جا هستند راحت تر منظور ما را متوجه می شوند.  با این حال وبا همه مشکلات ، مشکلات فرا روی جامعه نو پای هزاره ها را در استرالیا چالش می داند نه تهدید . معتقد هستند با فعالیت های فرهنگی می تواند به جامعه نوپای هزاره در استرالیا کمک کرد . از طرف این را به خوبی می داند که ما مامور به وظیفه می باشیم  نتیجه اش در دست حضرت دوست است هرانچه بخواهند همان خواهند شد .

 با تلاش بیشتر از ده ساله که ایشان در جامعه جدید نو پای هزاره ها در ملبورن دارند این زحمات را به خوبی می تواند دید به قسمی که کمتر کسی است که بنام ایشان وفعالیت های او آشنایی نداشته باشند .

 استثنایی بودنش همین بس که در مجموعه ای این همه بازدید کننده نزدیک به سه هزار نفر روزانه از سایت  جاغوری یک ولی اولین نفر جناب آقای محمدی است که در این کار خیر پیشگام می شود .

مخصوصا در مورد تقدیر از خدمت گذاران ، مقوله ای که متاسفانه در جامعه که ما به آن منتسب هستیم  کمتر به آن  آشنایی داریم که بماند ولی بیشتر با تخریب تخصص داریم .

به هر حال رد پای فعالیت فرهنگی جناب آقای محمدی را علاوه بر موسسات وتشکل ها وانجمن های  محلی بیشتر در مرکز فرهنگی اهل بیت (ع) بالخصوص مرکز فرهنگی ا
ندی


30 دیدگاه برای “هدیه از طرف مرکز فرهنگی اندیشه برای دوست فعال ما جناب آقای مومن زاده
 1. پنجشنبه 15 دی1390 ساعت: 14:32
  تشکر ازجناب اقای رحیمی ماراهم خوشحال ساختید امید وارم همه قومای گلم این چنین قدردان وباسپاس باشند
  ماهم اززحمات مومن زاده عزیز جهان سپاس را دارم وهدیه من برای ایشان وباقی اعضای سایت دوعای خیر من است
  امید وارم قبول کنید دوستان بااحترام اکبری جان جاغوری

 2. جمعه 16 دی1390 ساعت: 8:56
  من مدام به همه قوما سلام هدیه میکنم و باردیگر سلام تقدیم میدارم
  ازهمه کسانیکه برای جامعه ومردم در هر نقطه خادیم است جهان سپاس دارم
  با اطلاع یافتن مرکز فرهنگی اندیشه بخود می اندیشم ومیبالم کار وفعا لیت بر جسته برای نسل جوان وآئینده ما انجام شده امید وارم برادران وخواهران ما ازین منبع علمی استفاده عظیم را بیبرد

 3. جمعه 16 دی1390 ساعت: 16:9
  سلام جناب رحیمی ، مومن زاده گرامی و جاوید فرهیخته دست همگی تان درد نکند
  قرار شنیدگی های ما جناب جاوید محمدی در تمام کردارهایش در استرالیا یک نمونه و یک استثنا است. برای ایشان آرزوی موفقیت روز افزون داریم.

 4. شنبه 17 دی1390 ساعت: 2:57
  اقای محمدی از روزی خطه اقای … را الا داد و در خطه واقعی هزاره ها به رهبری
  شهید بابه مزاری قدم برداشت در بین مردم هوادار پیداکرد که خودم هم دوستش
  دارم

 5. شنبه 17 دی1390 ساعت: 14:50
  حکیم جان مزاری خدا بیامرز یکی از شخصیت های بحران زا و تنش افرین میباشد! سراسر کارنامه مزاری جنگ است و تنش و در پایان در دامن طالب پناه بردن!!
  اگر غیر ازین هسته لطف روشنی بینداز تا ما هم روشن شنیم!!

 6. شنبه 17 دی1390 ساعت: 18:14
  سلام بر آقای جاوید محمدی و آقای مومن زاده و مدیریت محترم سایت آقای رحیمی عزیز!
  آقای محمدی عزیز دستت مریزاد که برادر ارجمند آقای مومن عزیز را مورد تشویق قرار داده اید امیدوارم سایر مجموعه های فرهنگی و فرهنگ دوستان خدمت گزاران واقعی فرهنگ را یاری کنند!

 7. شنبه 17 دی1390 ساعت: 19:40
  سلام دوست که به اسم علی نوشته
  خدمت عرض شود که از نظر ما مریدان ان شهید افتخارات حضرتش همین قیام برحق اش بود که بخواطر حق تلف شده مردم محروم افغانستان جانش را در بین هوادارانش فدا کردکه هیچ گاه فراموش نخاهد شد چیزی را که بفهمی او اینست که او همیشه میفرمود من فقط حق خود ومردم خود را میخواهم چیزی بیشتر ازان نه .برای کرفتن حق ویا دفاع از تجاوز در صورت لوزم جنگ در هیچ قانون استثنا نبوده ونیست .ان جنگ وتجاوز را قانون انسانیت محکوم میکند که بخواطر حق تلفی دیگران وزیاده خواهی بالای دیگران حمله نماید احمد از انگلستان

 8. یکشنبه 18 دی1390 ساعت: 3:7
  اقای علی معلوم میشود که شما از ان ادم های استید که اجیر شده در رکاب ربانی و سیاف در مقابل مزاری و هوادارانش در حاشیه رانده شدید

  مرده باد

 9. یکشنبه 18 دی1390 ساعت: 12:54
  حکیم جان و علی جان سلام!
  جوانان با فهم و با درایت هزاره از مرز احساسات و زنده باد و مرده باد گزشته اند. این قدر به فکر مرگ دیگران نباشید.مقداری اندیشه تان را اصلاح کنید!! با زنده باد و مرده باد دردی درمان نه میشود. وقتی از یک جریان حرف میزنی متوجه باش که همین جریان هزاران زن را در مناطق هزاره جات بیوه نموده و هزاران کودک را یتیم نموده و بهترین فرصت ها رابه بازی گرفته و جامعه را پارچه پارچه نموده و دو دستی تقدیم طالبان نمود! برادر مقداری معقول باش و از خر شیطان بیا پایین و در ضمن هزاره ها همه مربوط به جریان شما نیست!!
  شما و جریا ن شما دیروز هم آب در اسیاب استبداد ریختید و امروز هم با این تفرقه اندازی در خدمت استبداد و طالبان قرار گرفته اید!!
  امید وارم جاغور یک این نظر را سانسور نکند!!

 10. یکشنبه 18 دی1390 ساعت: 13:48
  سلام آقای حکیم اظهار دوستی تان با هزاره ها قابل قدر است. 1 – شما اگر در استرالیا زندکی میکنید باید بدانید که بقول شما هواداران اجتماعی من بین غیر هزاره ها بمراتب گستر ده تر و وسیع تر است "بین اقوام دیگر افغانستانی مقیم استرالیا بخصوص شیعیان افغانستان و کشور های دیگر حتی شیعیان بوسنی.مردم که اصلا هزاره نیستند بلکه افغانستانی هم نیست. آیاشما این موضوع را هم کسبی میدانید؟
  2 – هزاره بودن کسبی نیست که کسی ان را تحصیل نماید.خوبی و بدی ان هم معیار های دیگری دارد همینکه تو میگویی شهید مزاری دلیل شهادت و کسب این مقام دلایل محکمتر دیگری باید داشته باشد که تحلیل شما به نظرم توهین به مزاری باشد که او را شهید راه هزاره بدانید. و هزاره بودن دیگران را هم کسبی
  3- باید در پایان خدمت این دوست یاد اور شوم که فعالیت یازده ساله من در ادامه خط فکری است که از حوزه های دینی آموخته ام و بدان هم مفتخرم. من بحمدالله سطح آموختگی ام بمیزانی است که بتوانم راه را از چاه تشخیص دهم و خط اجتهادی خود را بروم.
  امید وارم هییچ وقت به چیزی که میدانید و دارید اکتفا ننمایید. بیشتر مطالعه نمایید وبیندیشید

 11. یکشنبه 18 دی1390 ساعت: 19:0
  از همه دوستان همکار و هموطن که در هر نقطه ای کره خاکی برای زنده نگهداشتن و ارتقای فرهنگی و علمی و آبادانی اندیشه و فکر و توسعه سرزمین مجروح و خسته از فقرو جنگ و بی عدالتی تلاش می کنند تا لکه سیاه افتاده در دامن کشور ما را به اندازه و وسع خویش بردارند و موجب رشد عقل و اندیشه همراه انصاف و ادب را فراهم سازند تشکر نماییم.
  بیایید بدور از عقده و تاریکی بینی در راستای اعتلای خرد و آبادانی خود و جامعه و کشور و فرهنگ خود تلاش کنیم در این مسیر باهم همدیشی نماییم و با خرد جمعی برای بیرون رفت از معضلات اجتماعی طرح نو در اندازیم.
  آقای مومن زاده منتظر عکس های زیبا و تاشایی از جاغوری زیبا هستیم

 12. یکشنبه 18 دی1390 ساعت: 20:7
  باسلام خدمت همه خوانندگان عزیز از زحمات و تلاش های آقای جاوید به طور عموم و از اهدای دوربین به آقای مومن زاده کمال تشکر را دارم خداوند به ایشان و دیگر دلسوزان به دین و فرهنگ و مردم محروم توفیق مضاعف عنایت فرماید. از آقای رحیمی عزیز نیز بابت معرفی مرکز فرهنگی اندیشه کمال تقدیر و تشکر را دارم.

 13. دوشنبه 19 دی1390 ساعت: 3:43
  دوستان سلام . قرار شنیدگی قومای هزارگی استرالیا اتحاد خوب ندارد منطقه گرایی دارد متسفانه . خدا کند که هزاره خودرا در قالب یک هزاره درک کند.

 14. دوشنبه 19 دی1390 ساعت: 8:17
  تشکر از جناب محمدی و رحیمی که مصدر خدمت و فعالیت برای مردم اند و خدمات ارزنده جناب مومن زاده را قدر و ارج نهاده اند. هدیه، هرچند از لحاظ مادی کوچک اما از جنبه معنوی بسیار ارزنده است. تشکر از مومن زاده محترم که واقعا تلاش میکنند و با امکانات کمی که دارند، بهترین گزارشها و عکس هارا از مناطق مختلف بدون تعلقات شخصی وسلیقوی، نشر میکنند وجدا از هرگونه گرایش، به رشد وبالندگی مردم فکر میکنند. من به نوبه خود کار جناب محمدی و دوست مان جناب رحیمی را ستایش میکنم و تجلیل از همکار پرکار مان جناب مومن زاده را افتخار همه میدانم و برای همه شان آرزوی موفقیت میکنم. امید که همه اینچنین باشند و با دیدن جنبه های وجلوه های مثبت یکدیگر، به تقدیر و تشویق همدیگر همت کنند نه به تخریب و تحقیر یکدیگر.
  از نظردهندگان گرامی جناب حکیم و علی یکدنیا متاسفم که همان تنگنظری های دوران تیم و تنظیم را هنوز فراموش نکرده و علیرغم این همه سالها و سرگذشت ها بازهم دید شان عوض نشده و عقده های شخصی و گروهی شانرا بازتاب میدهند و به شخصیت های ملی مردم تشبث میکنند.
  "هرکی ناموخت از گذشت روزگار – هیچ ناموزد ز هیچ آموزگار"

 15. دوشنبه 19 دی1390 ساعت: 11:56
  عرض سلام وارادت خدمت همه عزیزان در جاغوری یک!! ممنون از مدیریت محترم این سایت که با حوصله مندی نظرات متفاوت را به نشر میرساند؛ که صد البته این خود نمایانگر رشد فکری شخص و اشخاص میباشدو…
  دو: میدانم با اظهار این نظر، آنهایی که بی صبرانه منتظر گاز گرفتن و فحش دادن به کمین کرده بودند، حال با نام ها و عناوین مختلف به نوازش ام خواهند گرفت!
  سه: دوستان عزیز ی بنام احمد، حکیم و نصیر: نباید از نقد و انتقاد نسبت به شخص و اشخاص بیم داشت و در در یک مطلقیت جزم گرا پا فشاری نمود!! شما اگر دقت بفرمایید در دنیا کنونی چه اشخاصی را که به نقد و تحلیل نه می پردازند!
  استاد مزاری در جریان بیش از ذو دهه مبارزه و جنگ ها، از نظر حقیر هم نکات مثبتی را دارا بوده است و هم منفی یی را!! و من به عنوان یک انسان و یک هزاره این دیگر حق ام است تا نظرات ام را بگویم! من چنین بر داشتی از جناب استاد دارم، حال در جواب با تهدید و توهین و تحقیر و ترور شخصیتی دچار میشوم!! عزیز تو اگر به جریان ات ایمان داری، با منطق و استدلال روشنم بنما!! نه اینکه فحش و دشنام و تهدید!!

 16. دوشنبه 19 دی1390 ساعت: 12:11
  چهار>نقد و برسی یک شخص و یا یک گروه عقده گشایی نبوده بلکه روشنی انداختن در موضوع میباشد! باب مثال: همان طوری جناب حکیم و احمد حق دارند راجع به یک موضوع ازادانه و بدون پروا از کسی نظر بنویسند، این حق را به جناب علی نیز باید داد تا دراین موضوع نظرش را درج بنماید! ان وقت دیگر عزیزان قضاوت بنمایند!! این دیگر عادلانه نیست که دیگران را دهن شان را با عناوین مختلف با جوال دوز بدوزیم و خود هرچه دل مان شد به خورد جامعه و مردم بدهیم! این دیگر انصاف و عدالت نیست! این توهین به جامعه و مردم میباشد> این بدان معنی که ما مردم را کودن فکر بنماییم و خودرا قیم!!

 17. دوشنبه 19 دی1390 ساعت: 12:27
  پنج: ما با شعار ها کاری نداریم. در تاریخ جوامع بشری خیلی ها بودند که در یک مقطع آمدند و شعار های که بخصوص احساس بر انگیز بوده است برای مردم دادند و تعدادی زیادی را بسیج هم کردند. اما، مسیر درستی را طی ننمودند! به بی راهه رفتند و جامعه و مردم به را منجلاب گرفتار نمودند و مشکلات ها جدی را برای همان نسل خلق نمودند. بگر دید در تاریخ زیاد است!! ما به نتایج کار و عمل کرد ها باید نظری بیندازیم!! کار کرد آقایان چی پیامدی را دارا بوده است؟ به راستی اگر هجوم سیل آسا نظامی کشور های خارجی نه میبود، ما در کجا قرار داشتیم ما یعنی هزاره ها که شما ها این همه داد از هزاره میزنید!!
  شش: هزاره خواهی؟!! دوستان امار گرفته اند؛ نزدیک به دها هزار نفر در جریان جنگهای فرساینده میان هزاره ها که زمینه ساز حاکمیت طالبان بوده است، به قتل رسیده اند! ایا این ها هزاره نه بودند؟ شما تعریف تان از هزاره چیست عزیزان؟؟!
  همه هزاره ها را در درون تنظیم تان حساب کردن که درست نیست! با واقعیت ها جور در نمیاید.

 18. دوشنبه 19 دی1390 ساعت: 12:31
  در اخیر: در فن جودو، چه بسا حریف در یک عمل نا سنجیده؛ در مقابل حریف قوی؛ خود گردن خویش را میشکند. عملی را که در جریان جنگهای خونین در هزارستان عزیز و کابل رهبران ما مرتکب گردیدند! و نتیجه ان را میلیون هزاره بد بخت تا حال مظلوانه بردوش میکشند و…..

 19. سه شنبه 20 دی1390 ساعت: 13:4
  میراحمدجان لومانی، شما کاملا آزادید که هرچه میخواهید بگویید!
  اما از دوست مان علی که گفته اند "کارنامه مزاری همه جنگ است و سرانجام پناه بردن به دامن طالب وکشته شدن"، خیلی کوتاه یک سوال دارم و آن اینکه اگرنفس جنگ صرفنظر از جهت حق و ناحق آن؛ ملاک مذمت و ملامت باشد؛ کارنامه امام علی چه بود؟ هم درزمان پیامبر و هم در زمان بعد از پیامبر؟ زمانی که قدرت به دستش رسید، جنگ جمل را فتح کرد و از ده هزار تا 30 هزار مسلمان را کشت. بعد در صفین با معاویه شکست خورد و هفتاد هزار تا 110 هزار مسلمان را قتل عام کرد، در آخر جنگ نهروان را راه انداخت و چهار هزار انسان قائم اللیل صائم النهار را کشت و سرانجام به دست همان خوارج کشته شد؟؟؟
  مزاری، متاسفانه برخلاف ماده خویان مفتخوار عافیتجوی، سرسخت ولجباز بود و میگفت: "ملتی که در راه آزادی، مرگ را بالب خندان استقبال نکند، متسحق زندگی نیست"؛ و به همین خاطر برخلاف برخی ها که زیربغلی دیگران شده و سر ارادت، برآستان اراده انحصار و استبداد نهاده و در بهای گذشتن و چشم بستن از هر امتیاز ملی و مردمی، جایزه و وجیزه ای دریافت میکردند، میگفت:
  " آدم از بی بصری بندگی آدم کرد
  گوهری داشت ولی نذر قباد و جم کرد
  یعنی از خوی غلامی ز سگان پست تراست
  من ندیدم که سگی پیش سگی سرخم کرد"

 20. سه شنبه 20 دی1390 ساعت: 14:29
  سلام دوستان
  ضمن قدردانی از عمل نیک اقای محمدی که کارهای خداپسندانه اش برهیچ چشم بینایٔ درملبورن پوشیده نیست به امید توفیقات بشترش. من وارد بحث های سیاسی نمیشم تاحدودی بانظرجناب لومانی موافقم …ماباید واقعیت عینی رادرنظرگرفته چیزی بنویسیم .نه اینکه به تبعیت ازگفتار بعضیهایکه یااز روی غرض شخصی ویا تعصبات گروهی سابق هنوز هم حقیقت را لگد مال میکند واگر کسی اشاره نماید بی درنگ به توهین رو میاورد …بهرحال خداوند به ماروحیه حقیقت پذیری عطاکند…

 21. سه شنبه 20 دی1390 ساعت: 19:59
  سلام و درود بر همه دوستان بازدید کننده؛ بخصوص جناب نصیر عزیز!!
  جناب نصیر من این استدلال جناب عالی را قبلا در ایران از دوستان نیز شنیده بودم. جناب شما تنها امام علی را نشانه رفته اید، آن عزیز؛ بحث امام حسین و… را نیز در میان میکشید.
  در این باب من سکوت مینمایم و قضاوت را میگذارم به خوننده گان عزیز! اما اگر این طوری استنباط بنماییم، خیلی ها در تاریخ بشریت برائت حاصل مینمایند! مثلا از دیدیگاه شما جناب آقای محسنی قند هاری و….در ضمن این استدلال شما با منطق علمی روز هیچگونه سر ساز گاری ندارد! شما لطف نمایید دست آورد ها را مشخص بنمایید! شما دارید طفره میروید و خواننده را گمراه مینمایید! دست آورد این جنگ ها و عواقب ان چی بوده است! سرنوشت یک رهبر از کجا آغاز میابد و در کجا ختم میشود و دست آورد ها و ارمغان مبارزه سیاسی ان چه بوده است!!
  شما از مبارزه با استبداد گفته اید!!
  از نظر بنده استبداد تاریخی در افغانستان مشخص میباشد. که عامل عریان ان گلبدین حکمتیار و طالبان میباشد! دوست من در بحرانی ترین ادوار تاریخ کشور ما کیها به استبداد سرتسلیم فر و گزاشت!!؟ مقداری درنگ بنمایید دوست من!!
  من مانده ام که این بحث را ادامه بدهم و یا این که سکوت اختیار بنمایم! چون ده بالا تف بندازیم به صورت است و در پایین به ریش!!!
  من نه میدانم!! در جریان جنگهای بین گروهی هزاره های افغانستان بیش از ده ها هزار انسان عزیزان شان را از دست داده اند، حد اقل به انها حرمتی قایل باشید!!

 22. چهارشنبه 21 دی1390 ساعت: 7:49
  جناب لومانی عزیز سلام برشما و همه خوانندگان و نظردهندگان گرامی.
  من نمیدانم که شما علی هستید یا لومانی؟ چون من سوال را از علی کرده و پنداشه بودم که ایشان تاجیک نیست بلکه هزاره است و متاسفانه اینچنین فکر میکنند؛ اما گفته بودم که توی جناب لومانی آزادی، به قول مولانا: "هیچ آدابی و ترتیبی مجو – هرچه میخواهد دل تنگت بگو!" کدام روی و کدام ریش؟؟؟ زاهدی سیاه با پول ایرانی ها و تاجیک ها چه چیزی ماند که مزاری را نگفت و ننوشت؛ آنهم نه در یک سایت که اندکی از مردم با آن محشوراند؛ بلکه در نشریه ها و مجله هایی که همه دنیا خواند و خبر شد.
  من از علی سوال کرده بودم و بازهم سوالهای شمارا به ایشان راجع میکنم که دستاورد جنگهای امام علی(ع) چه بود جز ویرانی کوفه و عراق آنروز و سرکوب و قتل عام شیعه تا امروز؟! شما هم مقداری درنگ بفرمایید دوست من!!

  البته از مقام ملکوتی و آسمانی امام علی(ع) و دوستان و پیروان آن باب شهر علم نبی(ص) هزاران بار معذرت میخواهم و بر حقانیت راه آن امام ذره ای شک و تردیدندارم. به این برش تاریخی و تجربی از آن جهت ناچار تشبث کرده ام که آن بزرگمرد الهی نیز بخاطر همین جنگ های تحمیلی، سالیان سال از جهل جامعه و تبلیغات سوء بنی امیه، برمنابر از زبان نخبگان امت(علما) لعن میشد و مظلوم واقع شده بود و حتی قبرش نامعلوم بود!!!
  ——————————————————————————————–
  جناب نصیر عزیز درود بر شما!
  بنده باب بحث و گفتگوی منطقی را بنهایت دوست دارم و ارزو مندم تا این اصل بدور از غرض و مرض در جامعه ما تعمییم پیدا نموده و همگانی گردد!
  ببگذار صد گل بشکفد و صد مکتب با هم رقابت بنماید!!
  اما جان برادر خوب بود به سوال های مشخص جواب میدادید! حالا فرق نه میکند جناب شما و یا هر دوست دیگری پیرو اندیشه شما!!
  من برایم دردآور است.در افغانستان هرکی میاید، میکشد، قتل عام میکندو جامعه و مردم را به خاک مذلت مینشاند؛ بعد میشود امیر و بابا و پیشوا و…چقدر مردم را کودن یافته اید ها؟؟!!

 23. چهارشنبه 21 دی1390 ساعت: 11:33
  اقای نصیر دست خوره بل درد اشته علی و هادی هردوشی لومانی است لومانی را شاید نود درصد مردم که در سایت حضور دارد میشناست این ادم رموت … در دست گرفته سری غندی خیر نیشسته وظیفه که برایش سپورده شده بخوبه اینجام
  میدهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*