هزاره ها ورهبران ناخواسته قسمت – 2

زمانیکه هدف خدا نیست و برای خدمت و رضایت مخلوق گام برداشته نمی شود و تمام سعی وتلاش برای جاه طلبی و مقام خواهی است . زمانیکه انسان یوغ اسارت از هوا و هوس شیطانی را برگردن دارد و برای رسیدن به لذات شیطانی ازهیچ جنایتی دریغ نمی ورزد سرانجام رو به شکست و نابودی خواهد بود. چنانکه قران عظیم الشان بما گوش زد نموده اند و تاریخ نیز به ما گواهی داده است . از چنگیزو مغل هتلرگرفته تا جنکسالاران افغانستان .

اری در طول 3 دهه ی گذشته ملت افغانیستان شاهد ائتلافها و اتحادهای نامیمونی زیادی بوده اند ازانجایکه هدف ائتلافگران جز ارضای غرائز نفسانی شان چیزی دیگری نبوده است هیج کدام این ائتلاف ها از عمری برخور دار نبوده سرانجام شکست را پزیرا شده اند.

اینک جبهه ملی افغانیستان بخاطرحضور چهره های امتحان شده در نزد ملت نیز در همان مسیر و از سرنوشت ائتلافهای قدیم برخور دارخواهد شد. بلی سران جبهه ملی بعضا برای اعلام قدرت و بنمایش گذاشتن نفوس و سیطره شان در زادگاه و یا در قلمرو سیطره خویش همایش مردمی را براه انداخت تا به مخالفین جبهه اعلام انزجار و در امتیاز گیری بیشتر درجبهه ملی نیز کمکش کرده باشد .

اری یکی از اعضای این جبهه فردی است که از تحصیلات پائین برخودار و ازعلم و سیاست روز فقط چپن پشمینی را بردوش دارد و از تجربه کاری جز قتل غارت معامله گری و تکثر زوجات چیزی دیگری در چنطه خویش ندارد و در مقابل ضعفاء ادای پهلوانان را در اورده در حالیکه زادگاهش والسوالی شولگره ازتوابع ولایت سرپل است بخاطرسابقه سیاهش جرات رفتن به زادگاهش را ندارد . برای عقب نماندن از هم قطاران جبهه ای اش سالگرد شهادت شهید جواد ضحاک را که یکی از ستاره های روشن بامیان بود بهترین بهانه یافته درحالیکه در تشیع جنازه و ختم شهید ضحاک کوچکترین سهمی برنداشته بود.

او برای زمینه سازی همایش جبهه ملی فرصت را غنیمت شمرده در پناه قطار پلیس ملی که رهسپار بهسود خونبار بودند راهی بامیان شد و از روی جنازه های شهدای عزیز بهسود با غرور عبور وخود را به بامیان رساند. درحالیکه اگر ازعقل سلیم و تجربه کافی برخوردار می بود و درخودخواهی خودش غرق نمی بود توقفش به بهسود خود بهترین همایش و خوبترین وجهه ملی را از او بنمایش می گذاشت . اما خواسته های نفسانی این اجازه را به او نداد و ندانست که پاگذاشتن روی خون شهدای مظلوم منطقه خود عامل شکست و رسوای اش خواهدشد.

این نکته را نیز فراموش کرد که بامیان و مردم قهرمان ان ساحه دیگر بامیان چندسال پیش نیست که با هر شعار فریبنده جانفشانی می کردند و برای بقدرت رساندن کسی وکسانی به امید فردای بهتر بیشترین قربانی و بزرگترین ویرانی را متحمل گردیدند . قلب بامیان اکنده از تجربه های تلخ و شعارهای فریبنده است و دیگر به هیج جنایتکار و معامله گر ی اجازه نخواهد داد که بخاطر اغراض شیطانی اش باردیگر ان خطه نیمه ویران وفراموش شده تاریخ را با همه جانفشانی مردمش که هنوز در تاریکی بسر می برد را صحنه هوسهای نفسانی اش سازد و مردم فقیر و مظلوم ان دیار را باز هم بخاک وخون بکشند .

اینجا بود که از آن پهلوان و همراهانش که با کاروان ازموترهای زره هی و هیولای و تعداد قابل توجهی بادیگارد و عروسک مابان منطقه ای اش غرش کنان وارد شهر فقیر وخاکی بامیان شدند. هنوز نفس عمیقی درهوای مطبوع منطقه نکشیده بود که مردم صلحجو و قهرمان بامیان ازمهمان ناخواسته که بوی ازکینه و نفرت می داد با گلوله های داغ پزیرای نمودند که ارامش و خیالات واهی چپن پوش را در هوای سرد و دلنشین بامیان بر او حرام فرار را بر قرار ترجیح راهی کابل شد و تمام رسوای و شکست اش را مثل عادت همیشگی اش به گردن کاخ نیشینان انداخت و مردم خداجوی بامیان با این عمل خرد پسندانه شان به همه دغلکاران تاریخ اعلام نمودند که بامیان باستان اغوش مهربانش را بروی هیج معامله گری نخواهد گشود و دیگر برای هیج جنایتکاری جای پا نخواهد داد .

اری این است نتیجه درنده خوی و خود خواهی دیگر نمی توان شکستهای خود را به گردن دیگران و پیروزی های دیگران را از ان خود کرد. ملت ما به مرحله از تکامل و اگاهی دست یازیده اند که خادیم را از خاین تشخیص بدهند . والسلام

+;نوشته شده در ;یکشنبه بیست و یکم خرداد 1391ساعت;23:27 توسط;حاجی علی زاده; |;


7 دیدگاه برای “هزاره ها ورهبران ناخواسته قسمت – 2
 1. دوشنبه 22 خرداد1391 ساعت: 15:34
  سلام خدمت همه گرداننده گان جاغوری یک و باز دید کننده گان،

  این رهبر نما های فعلی همه به منافع شخصی خود فکر میکنند تا منافع ملی.
  دیگر اینکه خلیلی که خود از قول خویش بهسود است وقتی کوچیها در بهسود حمله میکنند، ایشان دنبال بر گزاری مراسم از برای محیط زیست میگردند و انگار اصلا در بهسود خبری نیست. تلویزیون نگاه هم که مربوط به خلیلی است اصلا در اخبار خود از بهسود نام نمیبرد.
  و جالب تر اینکه هر ساله وقتی کوچیها در بهسود حمله میکنند زادگاه پدری خلیلی (قول خویش) را که در قسمت دخولی حصه اول بهسود قرار دارد اصلا کاری بکار شان ندارد و قول خویشی ها هم آرام و آسوده در خانه های شان زنده گی میکنند. چور و چپاوول کوچیها با کُشت و کُشتارش از قول خویش رد شده انجام میگیرد. این خود نشانه نفاق در بین بهسودی ها و قول خویش بهسود زادگاه خلیلی دارد که نمایانگر دستان معامله گر پُشت پرده خلیلی را نمایان میکند. یه همان خواطر است که خلیلی اصلا صدایش را نمیکشد و با خون مردم بهسود وارد معامله در بار کرزی میشود.

  محقق هم که گاه گاهی صدایش را میکشد دنبال اهداف شخصی خود است………….

  کوچی جنایت میکند
  خلیلی حمایت میکند

  علی از بلژیک

 2. دوشنبه 22 خرداد1391 ساعت: 23:21
  اسطوره شکسته
  نقد، بازخوانی وارزیابی کارنامۀ سه سالۀ عبد العلي مزاری در غرب كابل را در سایت زیر بخوانید، نگفته‌های بسیار از زوایای تاریک جنگ‌های کابل را روشن می‌کند.

 3. چهارشنبه 24 خرداد1391 ساعت: 22:48
  آقای محفوظ واقعیت تلخ بودکه نوشته یید.اماچه بگوییم که دربرابر این مستندات قلم های کج به بیراهه میرود.ولی مامعتقدیم که قرآن می فرماید:ومایلفظ من قول الالدیه رقیب اوعتید.

 4. یکشنبه 28 خرداد1391 ساعت: 7:53
  آقای محفوظ نمیدانم شما خیلی آدم بی خبری هستید یا آدم مغرض؟ راستی دست و پا کردن چنین تهمت ها علیه این و آن کار مشکلی است؟ و آیا توجه دادن یه آنها مشکلی را حل میکند؟
  سالهاست که مسیحیان دهها جلد کتاب از همین قشر و نوع علیه پیامبر اکرم نوشته و نشر کرده اند، اما آیا کاری از پیش برده اند؟ بدون شک مزاری با این جزوه‌ها رفتنی نیست همانگونه که اینگونه کارها نیامده است. پس چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی. بیاییم بدور از اینگونه خودزنی‌ها! اگر شما از خود ما هستید، تلاش کنیم محورهایی برای با هم بودن پیدا کنیم.
  بابه مزاری با خونی که داد، در خط خونین حسین قرار گرفت و بدانید که رنگ خون بسادگی نمیرود.
  آنچه سبب نوشتن این سطور شد، نه گلایه از شما که شخصیت ثابت و مشخصی نداشته و امکان هر کس بودن تان وجود دارد، بل این نکته است که چرا جاغوری یک تا این حد در دشمنی با مزاری و در واقع به نحوی نفاق افکنی میان هزاره ها روی آورده است. و به پیام رسان هر فرد نامشخص علیه مردم خودش تبدیل شده است؟؟؟

 5. یکشنبه 28 خرداد1391 ساعت: 13:27
  شخصی تاجیک تبار که بنام محفوظ پیام گذاشته در چندین سایت بنامهای مختلف بین مردم هزاره نفاق ایجاد می کند ایشان از سوی کدام نهاد استخباراتی از بابت هر نوشه دالرهای زیادی مزد می گیرد من پیشنهاد می کنم سایت جاغوری یک نظر اینگونه افراد استخباراتی را نشر نکند بهتر است. جاسوسان از لحن نوشته شان شناخته می شوند.

 6. دوشنبه 29 خرداد1391 ساعت: 0:31
  این همه شخصی شخصی شخصی چرا؟
  اینها چه منافعی شخصی در این کشور پر از درد و رنج و تریاک و ترور دارند؟ آخر چرا ما مردم بسادگی در دام دشمنان خود می افتیم مانند همین محفوظ که برادر لومانی مان او را تاجیک جاسوس خوانده است.
  حال فرق نمیکند تاجیک جاسوس باشد یا سید جاسوس یا… هرکس بدخواه دیگر.
  بیداری ما لازم است که اینگونه افراد را که در غرب کابل با ترس از هیبت و هیمنه مردم ما، با همین روش دزدانه نفاق افکنی کرده بعد از اختلافات بوجود آمده همه را از دم تیغ گذراندند، شناسائی کرده و فرصت نفاق افکنی ندهیم
  زنده باد خادمان قوم
  اگر محقق، خلیلی، اکبری، و… رهبر ناخواسته است، پس کدام رهبر، رهبر خواسته است؟ این هم استقبال مردمی از او چیست؟
  ولی خفاشان از آفتاب گریزانند. همیشه چشمشان کور باد

 7. چهارشنبه 31 خرداد1391 ساعت: 19:23
  آقای رجایی جان لومانی ازکجافهمیدی که محفوظ تاجیک است.بنظرت نوشته اش راست است یادروغ ؟اگرراست است پس حرف راست تلخ است .اگردروغ میدانی پس به واقعیت وراستی اعتقادنداری.این نوشته هادروصف مزاری اگرخدای عادل اورامواخذه کندبدردش نمی خورد.اگرخداومخلوقی که اوچگونه بهش برخوردشده ا زمزاری بگذرداینقدرکاسه را به کوزه نزن که چراسایت جاغو.ری فقط بایدمداح خانه مزاری باشدوغیرنصررادراین میخانه چراراه میدهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*