خبر آغاز به کار مرحله اول میدان هوای در ولسوالی جاغوری

سلام دوستان

با آنکه فصل سرماه از راه رسیده ولی قرار است کار مرحله اول میدان هوای ولسوالی جاغوری آغاز گردد .

آقای ظفر شریف ولسوالی جاغوری می گوید به اساس راپور ارایه شده از سوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی کار مرحله ابتدای این میدان هوای به داوطلبی گذشته شده که تا اکنون چندین شرکت داوطلب حاضر شدند که قرار داد ساخت این میدان هوائی را به امضا برساند . آقای ظفرشریف می گوید در مرحله اول کار میدان هوایی جاغوری ، احاطه ی میدان است که از سیم های خاردار احاطه خواهد شد اتاق هواشناسی ، حفر چای عمیق می باشد ، میدان هوایی ولسوالی جاغوری با هزینه ی 8 میلیون دالر امریکایی از سوی کشور هندوستان ساخته خواهد شد .

اقای داود علی نجفی وزیر ترانسپورت و هوا نوردی در سفر که دو ماه قبل به ولسوالی جاغوری داشت وعده سپرد که کار این میدان هوایی بزودی شروع خواهد شد و ساخت این میدان هوایی می تواند سهولت برای انتقال مسافرین این ولسوالی به سایر ولایات کشور باشد . ولسوالی جاغوری در راه های مواصلاتی به دیگر ولایات افغانستان از نظر امنیتی با مشکل مواجه است میدان هوایی جاغوری در طول دو هزار متر بصورت بخته و اساسی اعمار خواهند شد .

از جانب دیگر آقای ظفر شریف ولسوال جاغوری در مصاحبه اش می گوید که به مقدار 750 خریطه تخم اصلاح شده بذری بخاطر بهبود زراعت گندم و کد پراتیف ها یا دهاقین جاغوری در بدل پول توزیع می گردد .

آقای ظفر شریف از دهاقین ولسوالی جاغوری می خواهد که از تخم های اصلاح شده زراعتی بصورت فوری استفاده کنند و آنرا کشت نمایند تا انکه ضایع نگردد . این بود خبر های تر تازه از حاغوری زیبا .

مدتی چندی بود که بیرون از جاغوری بودم به همین خاطر گزارش های کمتر خدمت تان پیشکش می شد

خوشحالم که همه به سلامت هستید همچنان تشکر می نماییم از آن عده دوستان که از طریق نظرات و ایمیل شراغ بنده را گرفته اند .

مومن زاده مرکز جاغوری

+;نوشته شده در ;شنبه ششم آبان 1391ساعت;20:56 توسط;مدیریت مرکز – مومن زاده; |;


2 دیدگاه برای “خبر آغاز به کار مرحله اول میدان هوای در ولسوالی جاغوری
 1. یکشنبه 7 آبان1391 ساعت: 10:19
  سلام برهمه جاغوریان عزیز وبلخصوص برادر زحمت کش وپورتلاش اقای مومینزاده عزیز عید قربان را هم به همی شماه هموطنان تبریک میگوئیم وتشکر سپاس فراون ازاقای مومین زاده بااین خبرهای نیکش که هموطنان دور ازوطن را هم باخبر میکند …. تشکر

 2. یکشنبه 7 آبان1391 ساعت: 16:27
  خدمت مومن زاده عزیز و بازدیدکننده گان سایت حاغوری یک سلام.

  زحمات اقای مومن زاده واقعا قابل قدر است.

  و در رابطه به شروع این پروژه میدان هوایی جاغوری باید بگویم خبری خوبی هست ولی متاسفانه نمیدانم چرا این پروژه ها در هزاره حات همیشه با آغاز فصل سرما کار شان شروع میشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این بودیجه ایکه برای این پروژه ها اختصاص پیدا میکنند باید هر ساله 90 فیصد ان دوباره به تیم قبیله گرا و دزد خرزی برگردانده شود و در اغاز سال بعدی باید چند مدتی صبر شود تا دوباره رقم کمتر این بودیجه ها به این پروژه ها اختصاص داده شود………. تا وقتی سال آینده این بودیجه ها تصویب میشود دوباره کم کم فصل سرما فرا میرسد……. باز هم همان آش و همان کاسه………….. نمیدانم که دولتمردان مردم هزاده به این نکته پی برده اند و خودرا به بیخیالی میزنند و یا اینکه واقعا شعور درک آنها در میدان سیاست آقای خرزی خیلی پایین است…………. در طول 11 سال حکومت اقای خرزی فکر نکنم در کل هزاره جات 10 پروژه به اتمام رسیده باشد حالا ببینم که این پروژه ساخت میدان هوایی جاغوری تا 2014 به اتمام میرسد یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من که خیلی خوشبین نیستم راستش با این همه دروغهایکه از طرف این دولتمردان شنیده ام……

  ببینیم و تعریف کنیم………..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*