یاد آن روز ها بخیر

سلام دوستان

امیدوارم در هر کجایی این کره خاکی زندگی می کنید موفق و صحتمند شاد و فارغ از هرگونه ناخوشی باشید .

۱ – در عصر جدید آشنایی با پدیده های روز از ضرورات زندگی به حساب می آید یکی از این پدیده ها اینترنت و دنیای مجازی است که یکی از شگفتی های قرن حاضر می باشد. آشنایی با این پدیده و نیر ویلاگ نویسی را در سال ۱۳۸۵ بنام موج سوم شروع کردم . موج سوم را با ۱۹۲ مطلب تا سال ۱۳۸۸ ادامه دادم . همزمان با موج سوم مدیریت سایت بندامیر را نیز به عهده داشتم که به دلیل مشکلات فنی این سایت از ادامه کار با ان باز ماندیم. ازابتدای سال ۱۳۸۵ سفره ی دیگری را بنام جاغوری یک باز نمودیم از همان زمان تقریبا از موج سوم اساس کشی نموده و در جاغوری یک حاضر شدیم .

اینک با گذشت نزدیک به سه سال از عمر جاغوری یک ، این سایت با لطف همکاران نویسندگان و مراجعه کنندگان آن ، کما کان آبرومندانه به پبش می رود ، تا پله های ترقی را پیموده و به یک بستر همفکری برای همه ی هموطنان تیدیل گردد .

۲ – از قدیم گفته اند : نو که آمد به بازار – کهنه شود دل آزار . نمی دانم به این جمله تا چه اندازه می توان اعتنا کرد . با وجود اینکه محدودیت های زیاد در بلاگفا وجود دارد از انصاف نگذریم که خاطرات زیاد از آن جا داریم به هین دلیل از جناب اقای شیرازی مدیریت بلاگفا کمال تشکر را دارم و در عین حال در طول این زمان مشکلی جدی را احساس نکردم در حد یک سایت متوسط می توانستم با توجه با آشنای خودم نسبت کد های قالب از توانمندی های یک وبلاگ به خوبی استفاده کنم .

ولی با همه ی این خوبی ها ، مشکلات را زمانی جدی احساس می کنی که در یک منطقه جغرافیایی خاص زندگی کنی ، مخصوصا این که مطالب زیاد هم در وبلاگ تان داشتی باشی آن وقت به دلیل نداشتن امکانات جابجایی ممکن است در یک چشم بهم زدن همه چیز را ازدست بدهی . آن وقت است که جایگاه یک سایت برای تان بیشتر معلوم می شود . در عین حال که اگر از دانش اداره سایت بهره مند باشی در هر لحظه ای اگر مشکل برای سایت تان پبش بیاید قادر باشید ظرف یک ساعت کلیه ی مطالب سایت را به حالت اولش برگردانی . آن زمان اهمیت سایت را نسبت به وبلاک بیشتر می توانی احساس کنی در حال که در وبلاگ چنین چیزی ممکن نیست .

البته مدیریت سایت مشکلات خاص خود را دارد من این مشکلات را زمانی که مدیریت بند امیر داشتم و هنوز آشنایی با طراحی سایت نداشتم به خوبی درک کردم . به این نتیجه رسیدم تا زمانی که از توامندی فنی یک سایت بر نیایی بی تردید به سرنوشت بسیاری از سایت های … مبتلا خواهی شد .

به همین دلیل در این مدت سه سال فارغ التحصیلی توفیق دست داد که به کلاس های کاربردی که علاقه دارم ، من جمله کلاس های ای سی دی ال ۱ و ۲ شرکت کنم . از همه مهمتر یک دوره کلاس طراحی وب مقدماتی و یک دوره کلاس طراحی وب پیشرفته و یک دوره پی اچ پی شرکت نمودم . هم اکنون به لطف خداوند به کوتاه ترین زمان از پس راه اندازی یک سایت بر می ایم .

۳ – حال که از دانش تقریبی راه ندازی و مدیریت یک سایت بهره مند شده ام فکر کنم وقت آن رسیده است که خواننده های جاغوری یک را من باب تفنن هم که شده به محیط دیگر دعوت کنم . منتها یک مشکل بسیار جدی باقی ماند و آن این بود که بلاگفا به این سادگی اجازه کوچ و اساس کشی را نمی دهد . یعنی خروجی و بکاب های بلاگفا ضمن اینکه نظرات را ندارد از طرفی دیگر سازگاری با مدریت محتوای سایت دیگر را نیز ندارد . در پی تلاش زیاد با یکی از دوستان آشنا شدم ایشان مدعی بود که همه محتویات را با نظرات در اختیار ما خواهند گذاشت . بعد از صحبت با ایشان ، قرار شد که زحمت این کار بکشد . ایشان شخصی شریف بنام مهندس احسان عیوضی است که جا دارد نسبت به این لطف شان از ایشان تشکر کنم .

ایشان در کوتاه ترین زمان این محتوایات را در اختیار بنده قرار داد من نیز سریعا روی سایت گذاشتم و با دیدن تمام محتوای آن در فضای جدید آن هم با همه ی نظرات یکی از خاطرات بیاد ماندنی سال ۹۱ برای ما بحساب می اید .

نزدیک به یک ماه است روی مسایل دیگر سایت کار می کنم . به حول و قوه الهی دیگر وقت آن رسیده است که کم کم دوستان را هدایت به فضای جدید کنم .

۴ – با توجه به نظر و مشوره ی دوستان تصمیم بر این گرفته شده که کلیه ی فعالیت ها در فضای جدید متمرکز شود . به این دلیل ممکن است ظرف چند روز آینده پنجره قبلی بکلی بسته شود. با توجه به غنامندی سایت از نظر محتوا ، با در نظر به مشکلات فضای جدید ، در حال حاضر نویسنده های محترم جاغوری یک ، فقط از طریق ادرس های موجود در سایت می توانند مطالب شان را منتشر نمایند .

در ضمن جا دارد از زحمت گزارشگر خوب جاغوری یک که همواره ما دور افتادگان بیرون ار وطن را در جریان آخرین اخبار وطن قرار می دهند تشکر کنم . با توجه به رادیو ای که با مدیریت ایشان فعالیت دارد و طبق وعده خود ایشان ، انشالله در آینده از گزارش های بروز ایشان و نیر از محتوای رادیوی ایشان بهره مند خواهیم شد .

امیدوارم در فضای جدید و متفاوت سایت جاغوری یک به همه ی شما عزیزان خوش بگذرد کماکان مثل سابق یار و همراه جاغوری یک باشید .

از لطف تان سپاس گذارم . مدیریت جاغوری یک – عزیزالله رحیمی


8 دیدگاه برای “یاد آن روز ها بخیر
 1. مدیر محترم سلام و اساس مبارک؟ به نظرم آنقدر از اسباب کشی ذوق زده شدید که دیگر نقطه بکلی اهمیت خود را از دست داده و دیگر سین و شین چندان با هم فرق ندارند! لذا کشی شده است کسی . موفق باشی

 2. سلام و وقت بخیر
  منزل نو مبارک. باتوجه به آمار بازدید از جاغوری یک جا دارد که بر امکانات و جذابیت این خانه هرچه بیشتر افزوده شود.
  راستی بالاخره نفهمیدم که جاغوری یک و یا جمهوری یک؟! این دوگانگی در نام و آدرس برای چیست؟

 3. سلام .
  احسان عیوضی هستم .
  بسیار بسیار مسرورم که سایتی این چنین وزین که به دیده ی بینا و ذهن فکور زحمتی بسیار برآن کشیده شده ، بالاخره از محیط بلاگفا به بیرون کشیده شده و در دنیای آزاد وب توان ادامه فعالیت دارد . بی شک در اکنون ما ، هستند بسیاری که اخبار وطنشان را از دور و از این تارنما دریافت میکنند و به تحقیق خاطراتشان را با تصویر کشورشان زنده میکنند و زنده نگه میدارند … امید دارم پاینده باشید …

  • سلام دوست عزیز جناب اقای مهندس احسان عیوضی
   از لطف وزحمات شما سپاس گذارم واز همکاری شماتشکر می کنم
   امید که در همه عرصه های زندگی موفق باشی
   عزیزالله رحیمی

 4. درود به مدیریت محترم
  وب سایت جاغوری یک از نظر طراحی خیلی بهتر از وب سایت قبلی است. اما یک مقدار کم و کاستی تخنیکی و باریکی های حرفوی در فونت، در دیزاین، ترتیب و گرافیک وب سایت وجود دارد که به مرور زمان رفع می گردد. من خودم طراح وب سایت هستم فکر کنم می شود که باهم همکاری خوبی داشته باشیم اگر موافق باشید.

 5. سلام جناب مدیر سایت جاغوری
  تشکر اززحمات تان امید وارم موفق باشید
  سایت جاغوری با همه خوبیهای که دارد دارای یک مشکل اساسی می باشد برای کسانیکه انترنت پرسرعت ندارند
  با این سرعت پایین انترنت یا کلا بی خیال بیشیم از دیدار سایت جاغوری! ویا انکه حوصله وصبر زیاد داشته باشیم تا از سایت دیدن نماییم وآنهم بصورت ناقص!
  امید وارم سایت را سبکتر کنید تا مافقرا هم از دیدن سایت محروم نمانیم!
  والسلام.

 6. سلام مدیرسایت جاغوری میخواستم سوال کنم که این سایت جدید جاغوری را که راه اندازی کرده, کسی که راه اندازی کرده ایا اعطلاع کامل از مناطق مختلف جاغوری دارد. در بین چند مناطق از جاغوری اسم از منطقه انگوری گرفته نشده, دلیل این چه است و من خودم فکر میکنم که در این سایت دست از برادران داوود و حتقول دخیل باشد که بخاطر اسم بردن از ( ناوه انگوری ) میخواهد که اسم شان را از این طریق از بین ببرد. اگر لطف کنید دلیل شان را بگوید خوشحال می شوم تشکر.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*