علت غیبت یا غیر فعال بودن چند روزه سایت

 سلام دوستان – امید که در هر کجای این کره ی خاکی زندگی می کنید ایام به کام شما باشد و در کنار خانواده ودوستان خوش بگذرد .

تشکراز دوستان که در مدت غیبت چند روزه سایت ، با تماس های مکرر شان در جستجوی علت بالا نیامدن سایت شان بودند . من هم وظیفه خود میدانم نسبت به این همه  لطف ، ازدوستان تشکرو قدردانی نمایم .

همانطوری که از نظرات وایمیل های دوستان پیدا است بسیار مایلند بدانند علت بالا نیامدن سایت جاغوری یک  در مدت این چند روزچیست ؟

در پاسخ باید عرض کنم  : سایت جاغوری یک از ابتدای سال 1388 – بنا به دلایلی که در، درباره سایت ذکر شده – در بلاگفا فعالیت خود را آغاز کرد . تا سال 1391 به فعالیت های خود از طریق وبلاگ ادامه داد . در اواخر سال 1391 یعنی دقیقا در تاریخ 6/11/91 از وبلاگ به سایت انتقال پیدا کرد.

 در این مدت نزدیک به یک سال متاسفانه در خانه جدید از طرف میزبانان روی خوشی ندید . میزبان سایت ها در دنیای مجازی،همان هاست ویا سرورهایی هستند که سایت ها بساط شان را آن جا پهن می کنند وبه عبارت دیگر مطالب شان در آن ضبط ونگهداری و نشر می گردد .

حال نمی دانم ما مستاجر خوبی نیستم  یا صاحب خانه ها بی انصافی می کنند . باید منتظر بود شما دوستان قضاوت کنید .

در  مدت کمتر از یک سال  این سومین بار است که به دلایل مختلف عذر ما را خواسته اند  . قرارداد ها معمولا سالانه است تا یکسال طبق قرار داد باید سرویس بدهند .

در مرحله اول با گذشت سه ماه مسئول سرور اطلاع داد بنا به ترافیک وباز دید زیاد ازسایت ،  شما باید سایت تان را به سرور بالا تر ارتقاء بدهید برای این کار فلان مبلغ را بپردازید . خوب من مجبورا تن به این کار دادم گفتم خیر باشد .

بعد از مدتی دوباره پیام دادند که متاسفانه به دلیل بازدید زیاد ما قادر به سرویس دهی به شما نیستیم شما باید سرور اختصاصی بگیرید.  سرور اختصاصی ضمن اینکه هزینه ی بالایی دارد  مکافات خاص خودش را نیز دارد . به هرصورت صلاح ندیدیم باج بیشتر بدیهم مجبور شدیم به جای دیگر اثاث کشی کنیم .

بعد از پرس و جوی زیاد به یک سرویس دهنده به ظاهر معتبر رسیدیم . بعد از راهنمایی های آنها ، با پیشنهاد کردن سرویس پربازدید از طرف آنها  وقرار داد یکساله ما فعالیت خود را در خانه جدید آغاز کردیم  . در این دو مرحله جا بجایی سایت ، در کوتاه ترین زمان در محل جدید آغاز بکار کرد که کسی متوجه جا بجایی ها نیز نشد .

ولی دفعه سوم متاسفانه  در مسافرت بودم متوجه شدم که سایت غیر فعال شده  است . با پشتیبانی تماس گرفتم آنها گفتن به دلیل شکایت دیتا سنتر خارجی سایت شما غیر فعال شده است . خوب مسافرت ما نیز کمی طولانی شد ازدور پیگیری ممکن نبود .

وقتی برگشتم موضوع شکایت را بار اول، به دلیل حمله هکر ها به سایت گفتند. گفتم خوب هنوز که اتفاقی نیفتاده است . بعد گفتن به دلیل کد های مخرب که این بهانه نیز باجواب قانع کننده از بین رفت . ما خواستیم حداقل ادمین ما را فعال کنند . که با جواب بسیار خنده اوری روبرو شدیم که هاست شما از طریق گوگل بلاک شده است  .

راستش کمی از این جایجایی ها خسته شده بودیم گفتم اگر ممکن باشد همین جا بمانیم ودرضمن برای یکسال نسبتا هزینه زیاد را هم داده بودیم که بیشتر ازنصف سال قرار داد باقی است   .

با آنها گفتم چه کار کنم  راه حل چیست ؟ گفت شما باید به سرور های داخل ایران بیایید . وقتی فرایند کار را ادامه دادم رسیدم به پرداخت یک مبلغ نسبتا کلان . وقتی با آنها صحبت کردم که با پرداخت این مبلغ  از کجا معلوم است که این مبلغ آخرین مبلغ باشد که در سال از ما می خواهید از کجا معلوم است که بعد از چند ماه یک بهانه دیگر را نیاورده مبلغ دیگری را از ما نخواهید . آنها گفتن از این لحاظ نه ولی از جهات دیگر نمی دانم . راه را برای باج خواهی از حالا برای خود باز گذاشت .  کمی روی این مسئله تحقیق کردم ضمن مشورت با دوستان خلاصه به این نتیجه رسیدم که ماندن در این خانه صلاح نیست ونیز سرور های داخلی به صلاح ما نیست . برای اینکه هر روز دوباره به بازدید سایت نگاه کرده هوس تازه به سر شان می زند.  از طرفی مراجعه کنند گان سایت بیشتر در خارج هستند برای آنها باز شدن سایت در سرور داخلی به کندی صورت خواهند گرفت .

این بود که تصمیم گرفتم ظرف یک ساعت البته بدون این که صاحب خانه را خبر کنم اساس کشی نموده وفعالیت خود را از سربگیریم .

امید که صاحب خانه جدید از انصاف کار گرفته واز برو بیا زیاد در خانه خیالی نشده وما را دو باره مجبور به اثاث کشی نکند .

شرح این همه درد سر صرفا به این دلیل است که می خواهم عرض کنم سایت جاغوری یک ، که میعاد گاه شما دوستان قرار گرفته و محل دید وبازدید شما دوستان واقع شده است یک لحظه از آن غفلت نمی کنیم . همواره درصدد هستیم که حداقل ما میزبان خوبی برای شما سروران گرامی باشیم با این امید شما دوستان عزیز را به خداوند کریم می سپاریم . خدا یار و نگهدار شما دوستان عزیز .

درپایان ذکرچند نکته :

اول اینکه : برای همه سایت ها چنین مسایل پیش نمی اید صرفا برای سایت های که بازدید کننده زیاد داشته باشد احتمال چنین مسایل وجود دارد . وقتی آنها به مطالب بروز رسانی شان نگاه می کند فکر می کند که خبری است ولذا متاسفانه صاحبان سرور را به طمع انداخته باج خواهی را شروع می کند . حال تصور کنید نسبت به کسی را که از پس امور فنی شان برنیاید آن وقت دقیقا غیر قابل ادامه خواهند شد . خدا را شکر لااقل در امور فنی فعلا نسبتا بی نیاز هستیم

دوم اینکه : البته بی تردید در سایت نسبت به وبلاک دست انسان باز تر است  ولی این به این معنا نیست که سایت اعتبار خواص دارد که چنان که بعضی چنین توهم دارد . اعتبار سایت یا وبلاک به محتوای شان است بس .

سوم : چون این مسایل را زیاد از من می پرسند . که سایت داشته باشیم یا وبلاک ؟  توصیه من دوستان این است اگر از پس مسایل فنی سایت بر نمی اید هوس سایت نکند علاوه بر هرینه های سالانه که شاید چندان مهم نباشد ولی اگر سایت شان کمی رنگ رو گرفت فکر کنم از پس بهانه ها وهزینه های کذایی انان بر آمدند کاری سخت خواهند بود .سروس های وبلاکدهی موجود بسیار زحمت می کشند  فکر می کنم زمینه بسیار خوبی برای ارتباط ونشر افکار می باشد .

والسلام


دیدگاه برای “علت غیبت یا غیر فعال بودن چند روزه سایت
  1. salam khidamti admin wa tamami kar konani site jaghori 1 thashkur monim mo az shomo waqaen zahmat makshin in hama information jam awari monid wa mardomi ki dar ghurbat basar mabarat ba khabar ma sazin digar khastam dar bara admin site jaghori1 information dastha bashom ki admin site jaghori 1 ki hast

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*