بد ترین روزهای کرزی وبهترین روز های کری

بسمه تعالی

kkaghکری امد بعد از یک ملاقات بسیار فشرده دست هردو نامزد را در دستان یگدیگر قرار داد  کشور را از بحران در ظاهر نجات داد . کاری که یکی از وظایف ریس دولت بحساب می امد بابد او انجام می داد .
اما چند  سوال مهم  : اول اینکه چرا اقای کرزی در اواخر دوران ریاست خود کاری کرد که در دوازده سال گذشته انجام نداده بود  کاری که چنین عواقب به دنبال داشت وان سوق دادن کشور به بحران , درنتیجه پایین اوردن عکس ایشان ولگد مال کردن ان ؛ که همه ازدیدن ان صحنه متاثرشدیم . راستی  چرا اینهمه میان جگری ها میان دو تیم انتخاباتی کار ساز نشد ؟!!! و هزاران سوال دیگر و…
پاسخ همه این پرسش ها در یک نکته نهفته است  وان بی مدریت جناب کرزی که باعث شد اعتماد میان دولت وکاندیدا ازبین برود . وقتی اعتماد ازبین رفت دیگر ضمانت برای اجرای و پادرمیانی هیچ برنامه ای نمی ماند .دولت که خود باید مجری این دیالوگ ها وتنظیم کننده آن باشد متهم به مثلث شوم شده است . به همین دلیل ضمن شرمساری برای دولتی ها این خلاء را جان کری تامین کرد تا آقای کرزی بدترین روز های زندگی در ارگ را تجربه کند . a=gh

پرسش دوم این است که ایا واقعا با دست دادن دو نامزد بزکشی تمام شد ؟ شعار یا ارگ یا مرگ پایان یافت ؟ آیا ضمانت برای اجرای توافق نامه تا چه حد جدی است ؟ مکانیزمی بازشماری ارا به صورت دقیق وجود دارد ؟ تازه ایا مشکل در شمارش آرا است ؟ یانه مشکل در پرکردن صندوق ها است  شما اگر هزار باربشمارید باز صندوق ها همان مجاسبه را خواهند داد . با وجود که همان مثلث شوم مجری این سناریواست چه تدبیری برای جدا کردن ارای پاک از ناپاک اندیشیده شده است ؟ ایا آن مکانیزم تا چه حدی نگرانی های بوجود امده را برطرف می سازد  وهزاران سوال دیگر .

درپاسخ باید گفت سیاست مداران جمله ای دارند که ازجملات قصار است که شنیدن شان خالی ازلطف نیست .
ما نه دوست دایمی داریم ونه دشمن دایمی . منافع ما را سیاست ما تامین می کند . سیاست ما در قلمرو منافع در حرکت است . و . . .
بی تردید کلمات صحبت های که با دو نامزد صورت گرفته باشد در قدم اول قبل از هر منافع باید منافع شحص  یا تیم این دو نامزد را تامین کنند .
فکر کنم این امر مهم از توافق های سیاسی پنهانی نا امضاء شده میان این دو کاندیدا باشد . که درصورت پیروزی هرکدام ازکاندیدا  کاندیدای دیگرسهم وسیع در مدیریت دولت بدهند این مطلب را باید اقای کری باجان شان قبول کند وتضمن کنند . در این صورت در عمل حد اقل برای شخص آنها تفاوت نخواهند که برنده از طرف کمیسون مستقل انتصابات کی اعلام شود .
حالا نام این دولت را شرکت سهامی می شود که غنی از او برائت می جست ویا دولت ائتلافی می شود که بعضی دیگر خواهان آن بودند  و.. . مهم نیست . مهم این است که این دولت با طرح وبرنامه های متفاوت از دو کاندیدا ایا می تواند یک دولت کارامدی را شکل بدهند ؟ !!!
باید برای پاسخ ها منتظر اینده ماند و دید که چه خواهد شد ؟پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*