تفسیر قابل تامل از تحول و تداوم واصلاحات و همگرایی

agh

در اینکه شعار های انتخاباتی  آنهم در اوغانستان قابل اعتماد وعملی نیست جای شکی نیست . ولی کشف تفسیر واقعی از این شعار ها کار هر کس نیست . ظاهرا به چنین افتخار من رسیدم و تفسیر عملی ازآن چه که صاجبان شعار عملا در گیر آن است وبه اجرا گذاشتند کشف کردم .

شعار  داکتر غنی صاحب تحول و تداوم است.

تحول : یعنی تحول در میدان جنگ بوجود می اوریم  جنک را از مناطق جنوب به شمال کشانده تحول بی سابقه در این زمینه ایجاد می کنم . البته برای مناطق مرکزی هم فکری کردیم  تحول در خور شان از فبیل ادم ربایی وقطعاع طریقی ورهزنی تدارک دیده ایم .

دلیل برای این شعار اولا : درک غیر پشتون ها از جنک چون مناطق آنها ارام بوده عدالت اقتضا می کند که برای همه احاد این مملکت گسترش بدهیم.

ثانیا : تحول دیگر اینکه طالب وبرادر دیروز مخالف سیاسی امروز داعش فردا را می خواهیم در دولت بیاوریم  . خوب اگر جنک در این مناطق گسنرش ندیهیم چطوری بردران تاجیک هزاره وازبیک را راضی کنیم که در این پروسه صلح برادر طالب را قبول کند؟!!!

تداوام : یعنی تا این پروسه را عملی نکرده ایم  این سیاست را تداوم می بخشیم البته همه این برنامه ها را طی همان توافق تبادل اطلاعات با کشور همسایه خیلی از قبل انجام داده ایم  یک عده که درک درست از این معناه ندارد اعتراض می کند تاره یک دهم از این قرار داد را و معنای شعار ما را نفهمیدند پس حق اعتراض هم ندارد  ما را با همین شعار قبول کرده اید پس حرفی نباشد .

اما معنای واقعی اصلاحات وهمگرایی :asab0

برای تقسیم کردن همه سمت ها و پست بین دوست های خود ما از ابزار اصلاحات علیه غنی استفاده می کنیم هر زمان که حاضر به تقسیم عادلانه نشد ما دست روی اصلاحات در همه رمینه ها مخصوصا کمیسون انتخابات می گذاریم . اصلاحات چون به نقع غنی صاحب نیست چون دور دیگر ریاست جمهوری نیز در راه است یقینا تن به این کار نخواهند داد بنا چار سهم ما را خواهند داد آن وقت نوبت به همگرایی می رسد و ما با رسیدن به سهم خود با عنی صاحب همگرایی می کنیم .

دلیل : از وقت که کم بیش سهم مرا داداند کی ما حرف اصلاحات را پیش کشیدیم ؟!!!!.

نیاز به حرف استاد عطا نیست که ادعا کرده بود برای تحقق این معناه امنیت ملی زحمتش را می کشد و یا اینکه نمایندگان قندوز در مجلس به رسانه ها گفته  که شبانه برای تجقق این شعار چرخ بال ها زحمت جا بجای برادر های دیروز مخالق امروز را می کشد . و یا حرف ان مقام مسول که می گوید طالب وسلاح از آسمان شمال نمی ایند  خدا برادرهای شان حفظ کند برای شان می رساند  .

براستی هرکس اگر در این معنا ه شک کند و یا به وضو ح آن را در صفحات شمال در راه هایی مواصلاتی مناطق مرکزی  ندیده باشد به نزدیکترین چشم پزشکی و دکتر گوش حلق بینی مراجعه نماید . 

نویسنده : نکته فام دیر فام پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*