کشور جاغوری تاسیس می شود!

jaghorijanکشور جاغوری تاسیس می شود!

بعد از وعده وعید های تیکه داران اخذ رای مردم خود به این نتیجه رسیده اند که استین بالا زده یک کاری بکند . به نوشته اقای عزیز جعفری مردم بعد از شور مشوره به این نتیجه رسیده اند حال که قرار است یک کاری بکند باید کار را یکسره کند . چون با این تبعیض سرسام آور که در این کشور وجود دارد که هر روز یک ولسوالی پشتون نشین ولایت می شود اگر این روند ادامه پیدا کند ممکین برای لوی قندهار لوی پکتیا پیشنهاد کشوری جدید بنام لوی پشتونستان شود آن وقت ما دوباره مجبور می شویمولایت جاغوری را تبدیل به کشور جاغوری نمایم . پس عقل حکم می کند از حالا کار را یکسره نمایم . به این صورت کشور جاغوری در حال شکل گرفتن شد . ادامه گزارش از عزیز جعفری .

آری، درست خواندید کشور جاغوری. سالها است که افغانستان از عدم تعدیل اداری رنج می برد، پکتیا با جمعیت چهار صد هزاری نفری یک ولایت است، شاید هم چند ماه بعد ولایت درجه یک شود اما جاغوری با جمعیت پنج صد هزار نفری تاهنوز یک ولسوالی است. در حالیکه قیمت وعده ولایت شدنش را چند بار به رهبران قومی پرداخته اند و ده بوجی رای دادند ؛ اما طرح تعدیل اداری اش به فراموشی سپرده شده است.

فعلا یک حزب محلی تصمیم دارد که این منطقه را که از نظر کمی و کیفی در افغانستان زبان زد است، تبدیل به یک کشور کند. نامه نگاری آن به سازمان ملل نهایی شده است. چون در سازمان ملل زیاد شلوغ است و مسولین آن مصروف بررسی چندین نامه از آفریقا است که دولت های آنها از دادگاه کیفری بین‌المللی جنایت جنگی دارند، خارج می‌شوند. اما قول دادند که نامه ریش سفیدان جاغوری را بزودی بررسی و جواب مثبت azizبدهند. بدین طریق، برای اینکه تعدیل اداری ایجاد شود و از تمرکز قدرت سیاسی در مرکز فرار کند، حدود و سغور جاغوری را مشخص کردند و دارند سرنوشت خود را بدست خودش سامان می دهند.
به اشرف غنی اصلا هیچ ربطی ندارد…..

عزیز جعفریپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*