#ای‌وای_نسل‌کشی_هزاره‌ها_در_ارزگان

#ای‌وای_نسل‌کشی_هزاره‌ها_در_ارزگان Screenshot_۲۰۱۸۱۱۰۳-۲۰۰۷۵۸_1
قرار اطلاعات دقیق و تماس تلفنی که اکنون داشتم در ارزگان یک نسل کشی به تمام معنی در جریان است. طی این دو روز هم حکومت در جریان کامل مسایل قرار دارد و هم ناتو و جامعه جهانی. همه خاموشی معنی داری اتخاذ کرده اند. نیروهای کماندوی اعزامی دولت از کابل در میرادنه فقط تماشا گرند و هیچ اقدامی نمی کنند. صدای گریه زن ‌و کودک از مساجد مالستان در آسمان بلند است.
ای وای!
یک بار دیگر در قرن بیست و‌یکم در حضور رسانه های جهان، جامعه جهانی، ناتو، آمریکا، جامعه مدنی و… نسل‌کشی عبدالرحمان بر مردم هزاره تکرار می شود. خلیلی چکر رفته محقق نمیدانم کجا است آقای دانش فرمان مقاومت داده است اما نگفته چگونه؟ به چه تجهیزات و امکانات؟!
دشمن تمام راههای کمکی حتی مواد غذایی را برای آسیب دیدگان بسته اند. راههای قیاق و دیگر مسیر ها به سمت مالستان توسط طالبان مسدود است. حکومت در این زمینه نیز هیچ کاری نمی کند. من در این لحظه صدای ناله زنان و کودکان ارزگان را می شنوم و اشک‌هایم جاریست و اظهار عجز و در ماندگی می کنم اما می خواهم دو‌نکته را بیان کنم:
1. استاد دانش اگر به حیث نمایند مردم ما در حکومت می تواند برای نجات مردمش کدام اقدام عاجل کند خیلی خوب اگر نه فورا استعفا دهد تا از این طریق مانع تداوم‌نسل کشی مردمش شود.
2. در صورتی که حکومت، ناتو و آمریکا همچنان تماشاگر #نسل‌کشی‌هزاره‌ها باشند، من نمی توانم به حیث استاد دانشگاه و شاعر به زندگی خود ادامه دهم. به قطره قطره خون شهیدان،کودکان و زنان بی دفاع ارزگان سوگند یاد می کنم که به خونخواهی شان به کوه خواهم‌برآمد و تا زنده ام تفنگ را از شانه بر زمین نخواهم ماند. هرکشور یا گروهی که در این هدف مرا یاری کند دستانشان را می بوسم. دشمنان باید خواب تصفیه نژادی را در قرن 21 به گور ببرند. شجاعی تنها نیست هر هزاره یک شجاعی است.

تابش



پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*