«مرد میدوو!»

«مرد میدوو!»
*****

سال 75 که ترک زادگاه نمودم؛ نوجوانی بیش نبود، همان زمان محمد تقی با دیگر بچه ها تفاوت آشکار داشت: مذهبی، آرام، نرم و بسیار مؤدب بود. بدون شک، تدین و دینداری حلم و بردباری، صبوری و آرامش را از پدر به ارث برده بود. خاندان بزرگ کریمی در گردون داوود؛ از قدیم یک خانواده متدین، مؤمن، نیک نام، صبور و حلیم بوده اند. «محمد موسی کریمی» مشهور به «موسی توپچی» از خوبان این خاندان بوده و از مجاهدان نیک نام عصر جهاد، آن زمان گویا در استفاده از «توپ هاوان» به صورت تجربی تخصص یافته و به همین جهت لقب پرافتخار«توپچی» را برای خود کمایی نموده بود.

45428215_1409624645838447_7864011541891252224_n

****

سال پار که دیدم اصلا نشناختم؛ جوان رشید، خوش هیکل، خوش برخورد، بسیار مؤدب، تحصیل کرده و بسیار خوش سخن; با عذرخواهی خواستم که خود را معرفی نماید بدون مقدمه و با خلوص تمام گفت: «داکتر صایب مه تقی باچه توپچی استم!» برخورد اش واقعا مخلصانه و بسیار خودمانی بود. تشکر نموده از احوال اش جویا شدم؛ گفت: در منطقه «سوبه غریب ره» معلم است. خوشحالی ام مضاعف از اینکه فهمیدم با وجود تنگدستی و درآمد کم خانواده، پدر زحمت کش ایشان این همه همت به خرج داده که توانسته وی را تا این پایه برساند که اکنون مصدر خدمت به نوباوگان مردم خود شده است.

45488812_808971342892807_8063780589771161600_n
*****
«فیس بوک» لعنتی مثل همیش همچون، “چغد شوم”، خبر شهادت اش را در آنی، جهانی نمود!؟ این خبر غم انگیز بسیار تکان دهنده، غیرمنتظره، نا بهنگام و جانسوز بود! در اوج جوانی، زیبایی، نیرومندی و خوبی سبک بال پرکشید؛ مردانه قامت برافراشت و در میدان دفاع از مردم هزارستان جان بر سر پیمان گذاشت و در سنگر دفاع از شرف و ناموس و سرزمین مردانه وار رزمید، زخم برداشت و پس از اسارت به دست دشمن زبون مردانه جام شهادت سرکشید تا به همگان ثابت کند که سینه ای سوخته «ارزگان» به خون تپیده؛ آتش نهان دل همگان است و فرزند برومند سرزمین جاغوری و از دیار مردخیز “داوود”، مردانه پا جای پای «مرد میدوو» مرحوم «برگید اسحاق علی خان داوود» میگذارد تا بار دیگر نوید دهنده آزادی دیار هزاره، این بار در “ارزگان” باشد.
*****
این قلم اصالتا از جانب خود و وکالتا از جانب خانواده بزرگ خرّمی در سراسر جهان شهادت مرد مقاومت، دانش، تقوا و فضیلت؛ استاد معلم «محمد تقی فضیلت(کریمی)» را، به پدر و مادر داغدار شان عموهای دلسوخته شان و خانوده بزرگ کریمی صمیمانه تسلیت گفته و خود را در این غم جانگداز شریک و سهیم می دانیم و برای آن شهید والا مقام غفران و بخشش الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم.
یاد و نام اش جاویدان و راه اش پر رهرو باد!
*****
م، خرمی
15 عقرب 97پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*