«مرد میدوو!»

            «مرد میدوو!»
*****

سال 75 که ترک زادگاه نمودم؛ نوجوانی بیش نبود، همان زمان محمد تقی با دیگر کودکان تفاوت آشکار داشت: مذهبی، آرام، نرم و بسیار مؤدب بود. بدون شک، تدین و دینداری حلم و بردباری، صبوری و آرامش را از پدر به ارث برده بود.

خاندان بزرگ کریمی در گردون داوود؛ از قدیم یک خانواده متدین، مؤمن، نیک نام، صبور و حلیم بوده اند و محمد موسی کریمی مشهور به «موسی توپچی» از خوبان این خاندان بوده و از مجاهدان نیک نام عصر جهاد بود که گویا در استفاده از «توپ هاوان» به صورت تجربی تخصص داشته و به همین جهت لقب پرافتخار«توپچی» را برای خود کمایی نموده بود.

45488812_808971342892807_8063780589771161600_n

****

سال پار که دیدم اصلا نشناختم؛ جوان رشید، خوش هیکل، خوش برخورد، بسیار مؤدب، تحصیل کرده و بسیار خوش سخن بود. با عذرخواهی خواستم که خود را معرفی نماید بدون مقدمه و با خلوص تمام گفت: داکتر صایب مه تقی باچه توپچی استم! برخورد اش واقعا مخلصانه و بسیار خودمانی بود. از نحوه برخود اش بسیار خوشحال شدم و تشکر نموده از احوال اش جویا شدم؛ گفت: در منطقه سوبه غریب ره معلم است. خوشحالی ام مضاعف شد از اینکه فهمیدم که با وجود تنگدستی و درآمد کم خانواده پدر اش این همه همت به خرج داده که وی را تا این پایه از تحصیل رسانده و اکنون مصدر خدمت به نوباوگان مردم خود شده است.

45428215_1409624645838447_7864011541891252224_n

*****

فیس بوک لعنتی هم چغد شوم خبر شهادت اش را در آنی، جهانی نمود و بسیار تکان دهند، غیرمنتظره و نا بهنگام بود؛ در اوج جوانی، زیبایی، نیرومندی و خوبی سبک بال پرکشید و در مردانه قامت در میدان دفاع از مردم و سرزمین هزارستان قامت برافراشت و در میدان مردانگی زخم برداشت و پس از اسارت به دشت دشمن زبون مردانه جام شهادت سرکشید تا به همگان ثابت کند که سینه سوخته «ارزگان» آتش نهان دل همگان است و فرزند برومند مردم جاغوری و قوم داوود نیز در سنگر دفاع حاضر بوده و پا جای پای «مرد میدوو» مرحوم برگید اسحاق علی خان داوود میگذارد تا بار دیگر نوید دهنده آزادی این بار در ارزگان باشد.

*****

این قلم اصالتا از جانب خود و وکالتا از جانب خانواده بزرگ خرّمی در سراسر جهان شهادت مرد مقاومت، دانش، تقوا و فضیلت؛ استاد معلم «محمد تقی فضیلت(کریمی)» را، به پدر و مادر داغدار شان عموهای دلسوخته شان و خانوده بزرگ کریمی صمیمانه تسلیت گفته و خود را در غم ایشان شریک و سهیم دانسته و برای آن شهید والا مقام غفران و بخشش الهی و برای بازماندگان صبر و اجر خواهانیم.

یاد و نام اش جاویدان و راه اش پر رهرو باد.

*****

 پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*