یونس محمدی نماد سخت کوشی و همت را حمایت کنید!

یونس محمدی نماد سخت کوشی و همت را حمایت کنید!FB_IMG_1558570271957
یونس محمدی شاگرد سخت کوش بود که روزانه دو ساعت از قریه پیدگه تا لیسه لیسه عالی فیضیه میرساند و دو ساعت دیگر پای پیاده تا خانه می آمد و مصروف کارهای خانه میشد و شب ها تا ساعت یک بیدار بود و درس میخواند و شعر می نوشت و معادله حل می کرد و تاریخ و جغرافیه حفظ میکرد. تا صنف دوازدهم هیچ کس نتوانست اول نمره گی را از او بگیرد. به شدت سخت کوش و کنجکاو در درس ها که الگوی و مثال خوب شاگرد در میان مردم بود.
او شامل اولین گروه بود که از لیسه فیضیه و دیگر لیسه های جاغوری جذب دانشگاه بلخ شد و در دانشکده طب با نمرات عالی قبول میشد و وی همزمان با تحصیل به تداوی مریضان می پرداخت و در این راه موفق بود و صاحب معاش هم شده بود.
بعد از حمله طالبان به مزارشریف مجبور به جاغوری آمد و از آنجا راهی ایران شد و مجبورا شامل کارهایی شاقه ساختمانی گردید و بعد از باز شدن راه اروپا به صورت قاچاقی راهی اروپا گردید و با مریض شدن یکی از همراهان و تشخیص درست یونس محمدی از مریضی او بدون کدام آزمایش و لابراتوار مایه تعجب داکتران یونان شدند و با محمدی همکاری کردند تا در شهروند یونان گردد و در آنجا به صفت داکتر به شفاخانه های یونان مقرر گردد و به صفت نماینده مهاجران بارها در رسانه های بین المللی صدایی دادخواهی بلند کردند.
او حالا کاندید پارلمان اروپا است و نیازمند رای و همکاری شما دوستان که در اروپا استید. با همکاری تان ثابت کنید که سخت کوش های ما میتواند به مدارج بالاتر از تصور عروج کند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*