سالروز شهادت تبسم ویارانش گرامی باد

این روز ها در استانه ای سالگرد شهادت تبسم ویارانش قرار داریم . ونیز مصادف است با حمله بر حوتقول وبه شهادت رساندن جمعی دیگر از عزیزان مان .

حبیب میرزایی گزارشگر قدیمی جاغوری  وباذوق در خصوص امروز نوشته ونکته ای دارد که توجه شما دوستان به جلب می نمایم .Screenshot_۲۰۱۹۱۱۰۸-۲۱۵۵۴۳_1

ایشان می نویسد :

امروز سالروز حمله گسترده طالبان به جاغوری است. در این جنگ تحمیلی شهدای زیادی را تقدیم کردیم. مقاومت جانانه و دلیرانه مردم شریف ما با دستان خالی در این جنگ مثال زدنی بود. یاد و خاطره شهدای قهرمان این جنگ نابرابر را گرامی می‌داریم.

این بخش از تاریخ را بخوانیم و تاکتیک جنگی مشهور افغانی ( قسم قرآن و پاگذاشتن روی آن) را مرور کنیم.

حبیب الله نظری می نویسد :FB_IMG_1573238780198

آن مقاومت تاریخی!
سال پار در چنین روزی و در اولین ساعات صبح باخبر شدیم که گروه جهل و جنایت طالبان نیمه های شب گذشته به نیروهای دولتی و مردمی در جنوبی ترین نقطه جاغوری یعنی حوتقل، حمله نموده و با استفاده از اعتماد طرف مقابل و غافلگیری نیروهای رزمی، تعداد چشمگیری از بهترین مبارزان حوتقل و در رأس آنان قمندان سلام و جنرال باشی حبیب الله را به شهادت رسانده اند!
خبر رعب آور و باورناپذیری بود، آخر چرا و به چه جرمی باید حمله کرده باشند؟ اما مگر حرامیان جنایتکار منتظر جرمی می مانند؟
جبهه حوتقل چندین روز مقاومت تاریخی و جانانه ای را به نمایش گذاشت و چشمداشت جدی به کمک و یاری مناطق دیگر جاغوری داشت؛ که متأسفانه نه تنها این انتظار بعد از چندین روز بر آورده نشد، که بسیاری از بیم و هراس نام طالب از دورترین نقاط جاغوری نیز فرار را برقرار ترجیح داده و بدترین آوارگی تاریخ جاغوری را در کنار تاریخی ترین مقاومت آن، رقم زدند!
یاد و نام شهدا و مقاومتگران آن مقاومت تاریخی، گرامی و جاوید باد!
………
شاعر نامدار، دردمند و مردمی، جناب آقای Naser Nader در آن روزهای پر از درد و حماسه، در جلیل از مقاومت کم نظیر خطه حوتقل سرود:
تکیه گاه غرور ما حوتقل
سرپناه حضور ما حوتقل
نسل در نسل ماست مدیونت
قبله‌گاه شعور ما حوتقلپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*