جاغوری باید ولایت شود اما چطوری ؟! (1)

جاغوری باید ولایت شود اما چطوری ؟! (1)

ولایت شدن جاغوری بدون خانه تکانی ممکین نیست.Screenshot_۲۰۲۰۰۵۰۲-۱۶۰۶۱۰_1

مدتی است که بعضی دوستان درد مند کار زار ولایت شدن جاغوری به راه انداختند. که در نفس خود کاری نیک وقابل ستایش است . ازمن حقیر نیز در این گروه دعوت کرده است . من در اولین یاداشتم بدون تعاریف حرف دلم را مطرح کردم وباور دارم تاچنین مقدمات فراهم نشود ویک خانه تکانی فکری صورت نگیرد نه جاغوری ولایت می شود ونه توتاب به مسیرش برمیگردد.
من برداشتم این است که ولایت شدن یا نشدن جاغوری، بخش عمده اش برمیگردد به سبک مغزی خود مردم جاغوری، این تعبیر ازمن نیست از یکی چهره های سر شناس جاغوری است. من هم مثل شما در دفعه اول با این کلمه، تکان خوردم وبا کمی تامل ،متوجه شدم چه برداشت قشنگی.
نمیدانم از اولین هیت که برای سروی کردن ولایت جاغوری رفته بود کسی چیزی می داند یانه ?!
فقط یاد اور شوم که این سبک مغز ها که حلقه ای مافیا را در اطراف حکومت شکل داده است. بجایی ارایه دلیل ومستنادات ولایت شدن، رقابت در رشوت دادن را، درپیش گرفتند. هیت که ازبیرون نام پر اوازه ای این مردم را شنیدند بودند و با انچه که از درون می دیدند شوکه شده بودند. یعنی این مردم معارف پرور، همین است ?!
اختلاف بر سری نام ولایت و بر سری مرکزیت ولایت وباقی اختلاف هایی مضحک، اعضای هیت بر سبک مغز بودن انها، ازخنده روده بور شده بوده است.

حال در تظاهرات عفاف، که مردم از بی مدیریتی یک مدیر که درساحه ای حوزه مدیریت او، تجاوز، فساد اخلاقی ، فساد اداری، از همه مهم تر، قتل، ودستور شلیک، اری دستور شلیک را بر مغز مردم صادر وان را درصفحه ای خودش رسما منکر هم نمی شود، طومار امضا کرده ، وخواهان برگشت او می شود. تا ایندفعه بیشتر وحشی گشته به تصفیه حساب شخصی دست بزند.
ازهمه مهم تر سبک مغز های دیگر اندیش دکتر ،مهندس، که از کفن کش ها وفاسدین قبلی و ناکارامد های جدید حمایت می کند این دیگه واقعا دیوانه کننده است. ازان مشمعص کننده تر ان که ، خود در گلو در لجن دار دسته غرق است برکناری افراد فاسد در اداره جاغوری را، دسته ای دیده ولی جنایت، تجاوز ،فساد، دستور حمله بر مردم وشهید کردن اولاد غریب را نمی بیند.

غنی ،عبدالله، محقق، خلیلی، ودانش با این سبک مغز ها طرف است. تا زمان که تغییری در این مغز ها پدید نیاید، جاغوری ولایت نمی شود، توتاپ هم به مسیرش برنمی گردد.

اولویت در فرصت بوجود امده برکناری همه فاسدان اداری در ولسوالی جاغوری است. وبه محاکمه کشاندن کلیه کسانی که کم کاری یا بی توجهی کردند. اگر چنین کاری نشود ان وقت ان قضیه مضحک تر دیگر که دربعضی مناطق هزارستان صورت گرفت ما درجاغوری نیز شاهد خواهیم بود. حتما به یاد تان است ان زن بنده ای خدا شب روز کارش این بود که فلانی قومندان برمن تجاوز کرده ومرا فلان کرده، وملت جان برکف فقط نشسته به ان نگاه کردند.

امروز اگر فرهنگ پرسشگری را خود، در گلو خفه کنیم پس منتظر بمانیم که این دفعه نه مردم، بلکه از جهت بی مبالاتی وبی توجهی من وتو ، خود زن ها ، درگه درگه شده وخواهند گفت، که مرا فلان قومندان فلان کرده است.
اگر منتظر چنین روزی نیستید از کلیه فاسدان جدید قدیم وحلقه ای سبک مغز ها حمایت نکرده و ان را ملزم کنید که در مقابل چنین حوادث پاسخ گو باشد. از طرف دیگر بجایی اینکه خود را اویزان این وان کنیم یک کمی همپذیری نموده ، لااقل در قبال منافع مشترک ، از منافع شخصی خود گذشته در یک ساختاری گرد هم ایم که متاسفانه جایی هم چی ساختاری در منطقه جاغوری خالی است اگر چنین کردید ان وقت دولت به شمول غنی عبدالله محقق خلیلی دانش نیز از شما حساب خواهند برد. ان وقت همه خواسته ای برحق ملت شریف جاغوری گردن نهاده، ولایت که سهل است ان وقت مطمنا در زمره ای ولایت های در جه یک قرار خواهندداد. ولی اگر چنین نکردید دنبال این گپ ها نباشید که ازسبک مغز ها و الی شورد داد بیداد فیسبوکی کاری ساخته نیست فقط عرض خود میبریم زحمت یک عده را میداریم . والسلامپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*