جاغوری باید ولایت شود اما چطوری ؟! (2)

جاغوری باید ولایت شود اما چطوری ؟! (2)

در نوشته ای قبلی عرض کردم که : ولایت شدن جاغوری بدون خانه تکانی ممکین نیست. در این نوشته می خواهم بگویم که : ولایت شدن جاغوری بدون یک مجموعه و ساختار، جنبش مردمی، نیر ممکین نیست.

در نوشته قبلی عرض کردم  که جاغوری  چرا به یک خانه تکانی نیازمند است. زیرا در عمل، ما با غنی ،عبدالله، محقق، خلیلی، ودانش طرفم. این افراد متاسفانه هر کدام مشکلات خاص خود را دارد. که شاید خیلی صلاح نباشد در چنین شرایط ، ان را باز نمایم. در عین حال، بدون باز کردن واضح است ناگفته پیدا است. با چنین شرایط، نیاز مند به یک خانه تکانی فکری جدی هستیم. بد بختانه این ویروس خطرناک در کل هزارستان نفوذ کرده، ولی چون موضوع بحث، فعلا جاغوری است، به ان بیشتر می پردازیم.

ما باید خود را قوی بسازیم که در نظام طبیعت ضعیف پایمال است. که خوشبختانه پناسیل قوی سازی بی نهایت در ما جاغوری ها وجود دارد. به همان میزان که پتانسیل فتنه در ما قوی است. تا به حالا ما را به خاک سیاه نشانده است استفاده احمقانه از همین پتانسیل نفاق فتنه عدم هم پذیری است. عدم هم پذیری هم دلیل عمده اش نبود یک ساختار متعارف درمیان جاغوری ها است. با وجود چنین ساختار تعریف شده ، ان وقت افراد مجبور است به قوانین ساختار خود را پایند بداند گرچند ممکین است خلاف میلش باشد. اگر این ظرفیت را، چاشنی این پتانسیل قوی سازی بکنیم ان وقت در یک چشم بهم زدن، بسیاری مسایل من جمله مسله ولایت شدن جاغوری خود به خود حل خواهند شد.  و شرایط نیز تغییر خواهند کرد.

از شما چه پنهان بقول ان دوست نکته سنج، تا به حال این سبک مغزی ما کار دست مان داده است. نتیجه اینکه با چنین وضعیت عالی ولی اویزان به این وانیم. منتظر می مانیم که چه شخصی وکی در جاغوری می اید تا چپن بر شانه شان انداخته، وگاو درجلوی شان ذبح نموده ، او هم چند دروغ من جمله ولایت شدن جاغوری را تحویل مان داده و منی ساده دل،  دل خود را به دروغ های انها شاد نگه می داریم .

اگر چنین مجموعه شکل بگیرد دیگر هیج نیاز به گدایی چند کمله و نوشته ای این ویا ان نیست. یا چشم بگذاریم که از دهن مبارک کی این سخن بیرون می شود که جاغوری مستحق ولایت شدن است.

در افکار عمومی وقتی سخن مخالف وجود ندارد یعنی همه موافق هستند حتی اگر هم نباشد مخالفت انها بعد از ولایت شدن محکمه پسند نیست. تازه ما برای خواسته های خود چنان دلیل محکمه پسند داریم که اصلا نیاز به موافقت این ویا ان نداریم. تازه بشتر دوست داریم مخالف بیایند مخالفت کند تا با منطق خودش، او را مردم بشتر بشناسیم، انهایی که مخالف ولایت شدن جاغوری است کیست ؟!!! چهرهای انها واقعا دیدنی است ومنطق اش شنیدنی.

در گامی بعدی ما نیاز به یک جنبش مردمی برای مبارزه با فساد اعم از اداری واخلاقی و پیگیری ولایت شدن جاغوری داریم. برای این مجوعه یک ساختار کوتا تعریف شود که دران ساختار کوتا کمیته ها مشخص گردد وکمیته ها به طور جدی وارد کار زار گردد. فراخوانی عمومی در دنیایی مجازی داده شود و از همه دعوت به عمل اید تا در چنین ساختار شرکت کند. فعلا ما برای چنین مجوعه ای به یک دستورالعمل اجرایی کوتا نیازمند هستیم تا اساس نامه . در دراز مدت باید حساب شده روی یک اساس نامه قوی، جدی کار شود تا در اینده مسایل کلان ولایت جاغوری را، مدیریت کند.

خیلی صادقانه عرض کنم اگر چنین چیزی شکل نگیرد. مسایل شفاف نباشد صاقانه عمل نشود و نتوانیم اعتماد مردم را جلب کنیم، اعتماد مردم فقط فقط در صداقت گفتار وکردار ما بستگی دارد. ان وقت نتیجه منفی خواهیم گرفت. همه ما رو سیاه تاریخ خواهیم شد. این اه زاری را مردم بشتر برای جیب خود مان فکر می کند تا درد انها. سرنوشت جنبش روشنایی که یاد مان نرفته برای فرصت طلبی ها از همین حالا فکر شود. زمانه عوض شده، نسل نو درست است دستش بجایی بند نیست. ولی در تحلیل مسایل ودرتشخیص افراد خاین وخادم سرامد روزگار است.

این مجموعه فعلا موارد ذیل را در دستور کار خود قرار بدهند :

1- مبارزه با فساد اعم از اداری واخلاقی  :

همه کارمندان فاسد قبلی برکنار شود. که این خواسته قسمتی از ان براورده شده، ولی کافی نیست . باید همه کارمندان فاسد برکنار شود. برای برسی حادثه 7 و8 ثور درجاغوری ، جنبش حامیان ولایت شدن جاغوری باید از طریق محاکم مسایل ازجمله دستور حمله مستقم برمردم ودیه شهدا از دولت وکسانی که متضرر حیثیتی شده  و … را پیگیری نموده مسایل را شفاف به مردم اطلاع رسانی نمایند.

2- پیگیری ولایت شدن جاغوری :

طبق همان دستور عمل اجرایی افراد مشخص شود با دولت مستقیم  وارد مذاکره گردد. نتیجه را بدون اغماض به با مردم درمیان بگذارد. تا اقداماتی بعدی در دستور کار قرار بگیرد.

اگر چنین کردید ان وقت دولت به شمول غنی عبدالله محقق خلیلی دانش نیز از شما حساب خواهند برد. ان وقت مطمنا جاغوری هم ولایت خواهند شد. ولی اگر چنین نکردید خانه تکانی فکری نکردید ویک مجموعه ای مردمی پسند به وجود نیاوردید دنبال این گپ ها نباشید که ازسبک مغزی ها کاری ساخته نیست فقط عرض خود میبریم زحمت یک عده را میداریم . والسلام.

مدیر:FB_IMG_1588093960542 سایت جاغوری یک

 

 

 

 

IMG-20200505-WA0006

IMG-20200505-WA0007IMG-20200505-WA0008

IMG-20200505-WA0009پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*